16 грудня у Вінниці вперше провели олімпійський квест. Захід присвятили річниці створення Національного олімпійського комітету України. Він пройшов у ТРЦ «Мегамолл». Спортивне свято організувало відділення НОК України у Вінницькій області. Його підтримали партнери: «Вінінтермед», ТМ «Ласунка», медіа-корпорація RIA, школа англійської мови «Флеш», ГО «Національний корпус», Вінницька молодіжна рада і департамент освіти Вінницької міської ради.

        – Ми пробуємо нові способи залучення дітей та молоді до фізичної культури і спорту. В олімпійському квесті беруть участь навіть ті, хто ніколи цікавився і не займався жодним видом спорту. Щоб заохотити учасників, всі без винятку отримають призи від наших партнерів. Це напої «Кока-коли» і соки, – сказав голова відділення НОК України у Вінницькій області Павло Хникін.

        На квест приходили цілими родинами. Приміром, Андрій Яковлєв завітав із 6-річним сином Михайлом і 13-річною дочкою Анною.

        – Наша родина веде здоровий спосіб життя. Син займається греко-римською боротьбою, дочка – танцями. Тому вони залюбки беруть участь у квесті, – сказав Андрій Яковлєв.

        Відомий у місті тренер із плавання Сергій Коваль привів на змагання 6-річного сина Івана і 4-річну дочку Катрусю.

        – Хочу, щоб мої діти залучалися до фізичної культури. Причому вони не повинні обов’язково займатися плаванням, – відзначив Сергій Коваль.

        12-річний Богдан Станіславський займається двома видами спорту – футболом і шахами.

        – Мені цікаво спробувати себе і інших видах змагань, – зауважив юнак.

        На старт вийшли близько півтисячі дітей шкільного віку, учні 1-9 класів. Перед початком змагання з ними провели олімпійську зарядку «Do like Olimpians». Діти змагалися у п’яти конкурсах: підіймання тулуба (за хвилину), стрибках у довжину з місця, стрибках на скакалці, віджиманні (в упорі лежачи) і олімпійській вікторині. Окремо визначалися кращі серед хлопців і дівчат у п’яти вагових категоріях. Цікаво, що в багатьох вправах зберігалася гендерна рівність – приміром, хлопці переважно непогано стрибали зі скакалкою. Нагородження відбувалося на сцені. Його проводив голова відділення НОК України у Вінницькій області Павло Хникін разом із партнерами змагання. Призери у кожній категорії підіймалися на п’єдестал, отримували грамоти і медалі та подарунки від спонсорів. Окремим був залік серед шкіл, де було найбільше призерів. Перші три були нагороджені комплектами м’ячів і кубками – це школи № 27, № 22 і № 32.

SHARE