Вперше вінничани змогли побачити професійний бокс вживу. Це сталося на День міста, на стадіоні Центрального парку культури і відпочинку. Ринг встановили на хокейному полі.

Здолали молдован і румунів

Фестиваль спорту «Великий бокс» прийшли подивитися близько п’яти тисяч вінничан. Приємно, що вхід для вболівальників був вільним. На відміну, приміром, від поєдинку Всесвітньої серії боксу за участі «Українських отаманів» у Вінниці.

Спочатку відбулася міжнародна матчева зустріч. Боксерський клуб «Українські отамани» виграв у об’єднаної команди з Румунії і Молдови з рахунком 6:2. В складі «отаманів» виступали вінничани Віталій Терещук, Тарас Головащенко, Олексій Токарчук і Дмитро Лісовий. Також глядачі змогли переглянути насичену культурно-розважальну програму, складену зі спортивних і мистецьких номерів.

Але головною подією вечора, зрозуміло, був поєдинок за вакантний титул чемпіона Європи з боксу серед професіоналів за версією IBF. Титульний бій мав складатися з 12 раундів. Його обслуговувала кваліфікована суддівська бригада з Німеччини, а супервайзером був Реа Роберто (Італія).

На ринг виходили 22-річний Гогіта Горгіладзе (Тбілісі, Грузія) і 28-річний Романом Головащенко (Вінниця). Дивно, але значно молодший грузин на професіональному ринзі провів вже 44 поєдинки, в яких здобув 32 перемоги (для претендента на пояс поразок забагато!), з них 27 нокаутом. В той час як вінничанин на рівні профі до цього  провів 16 поєдинків – 15 перемог, з них 13 дострокових.

Вінничанин з першого раунду захопив перевагу, постійно атакуючи грузина. У четвертому раунді Роман Головащенко відправив опонента на поміст рингу. А вже в дев’ятому  – ударом по корпусу нокаутував. Отже, чиста дострокова перемога – гарний подарунок вінничанам до Дня міста.

Прагнув нокаутувати

Після здобуття титулу Роман Головащенко дав RIA ексклюзивне інтерв’ю. Він прокоментував хід бою з Гогітою Горгіладзе і поділився подальшими планами.

– Романе, чи пішов бій за Вашим сценарієм?

– Події на ринзі розгорталися не за запланованим нами сценарієм. Бо виявилося, що суперник добре тримає удар. Але у нас були два плани на бій. До того ж я трохи змінив манеру боксу в дев’ятому раунді. Це була спеціальна домашня заготовка (я так раніше не боксував), і вона спрацювала.

– Ваш тренер Шаміль Керімов після поєдинку казав, що Ви могли перемогти Гогіту Горгіладзе на кілька раундів раніше, але не хотіли розчаровувати глядачів швидким завершенням бою. Це вірно?

– Так. До того ж я прагнув виграти без питань, саме нокаутом, щоб порадувати вболівальників та продемонструвати різницю в класі.

– Були готові провести всіх 12 раундів?

– Функціонально був готовий навіть до 16-раундового бою.

– Що можна сказати про опонента?

– Технічних сюрпризів у Гогіти Горгіладзе не було. Але він продемонстрував стійкість і характер.

– Серед Ваших опонентів на профі-ринзі він був не найсильнішим?

– Погоджуюся з цим. Але водночас Гогіта – добре підготовлений боєць.

Мета – пояс чемпіона світу

– Підтримка тисяч глядачів сильно допомога?

– Допомога вінничан була просто божевільною, колосальною. Вона придавала сил і енергії під час бою. Всім, хто мене підтримував, а також організаторам вечора боксу, я  дуже вдячний.

– Раніше билися за такого скупчення народу?

– На моїх поєдинках у Німеччині та Азербайджані було близько семи тисяч глядачів. Але ті бої проходили в залі.

– Чому цю перемогу Ви присвятили сину?

– Давіду дев’ятого вересня виповнюється два рочки.

– Він вже пробує займатися боксом чи іншим видом спорту?

– У сина є дитячі боксерські рукавички. Спортзал відвідує з … двох місяців. З того часу, як ми Давіда похрестили, беремо його в зал, де разом з дружиною займаємося.

– Де готуєтеся до боїв – у Вінниці чи за кордоном?

– Частково у Вінниці, частково – в Німеччині. Зокрема, до бою за титул чемпіона Європи заключну підготовку і спаринги проводив в Німеччині, але основна тренувальна робота була виконана в Україні.

– Які ваші подальші плани?

– Зустрінемося з промоутером і будемо обговорювати, що далі. А взагалі я прагну стати чемпіоном світу за версією IВF.

– На якому місці перебуваєте в світовому рейтингу за версією цієї організації?

– Поки на 20-у. Але подивимося, як просунуся догори після цієї титульної перемоги.

– Ви в минулому сезоні боксували в Всесвітній серії боксу за  «Українських отаманів», де разом з профі виступають й аматори. Не плануєте знову допомагати «отаманам»?

– Однозначно за «отаманів» більше боксувати не буду. У Всесвітній серії боксу аматорські судді, аматорське суддівство, бій триває лише п’ять раундів. Там враховують досить слабкі удари, а очки рахуються не так, як у професійному боксі. Це не та формула бою, де профі може показати свої кращі якості.

б 202 б 274 б 376 б 377 б 402 центр

За матеріалами: vn.20minut.ua

 

SHARE