«Карту пріоритетів і цілей управління фізичної культури та спорту Вінницької облдержадміністрації» презентували під час активного діалогу керівництва області та спортивних організацій Вінниччини у Вінницькому обласному молодіжному центрі «Квадрат».

   Учасниками заходу були голова облдержадміністрації Владислав Скальський, заступник голови облдержадміністрації Наталя Заболотна, заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, начальник управління фізичної культури і спорту облдержадміністрації Сергій Чернявський, директори обласних спортивних шкіл, члени колегії управління, голови громадських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості, голови об’єднаних територіальних громад, ветерани спорту, провідні фахівці галузі «Фізична культура і спорт», тренери, спортсмени.

   Відкрив засідання вступним словом голова облдержадміністрації Владислав Скальський, наголосивши на тому, що завжди краще інвестувати у здоров’я, ніж потім у відновлення цього здоров’я.

   Начальник управління фізичної культури і спорту ОДА Сергій Чернявський презентував п’ять напрямків роботи галузі: спорт вищих досягнень, розвиток паралімпійсього та дефлімпійського спорту, масова фізкультурно-оздоровча робота, покращення матеріально-технічної бази та медичне забезпечення галузі. Розповів також про основні завдання, які ставить перед собою підрозділ.

   Про фінансування та використання коштів, спрямованих на галузь фізичної культури і спорту у 2019 році розповів начальник управління соціально-культурної сфери та місцевих органів влади Департаменту фінансів облдержадміністрації, член колегії Віктор Квят.

   Розповідаючи про спорт вищих досягнень, Сергій Чернявський наголосив на високих результатах вінницьких спортсменів: «У 2019 році на змаганнях Всеукраїнського рівня спортсмени Вінниччини різних вікових категорій завоювали 201 золоту медаль, 192 срібних та 164 бронзових, а на Міжнародних змаганнях – 67 золотих, 65 срібних та 60 бронзових. Таким чином, у Всеукраїнському рейтингу з вищої спортивної майстерності Вінницька область посіла друге місце з олімпійських видів спорту і перше місце з неолімпійських видів спорту серед областей другої категорії».

   Про спорт вищих досягнень свої доповіді презентували: віце-президент ГО «Вінницька обласна федерація стрільби кульової», головний тренер збірної команди області Віктор Щерба, який підкреслив високу майстерність спортсменів Вінниччини і наголосив на тому, що у рейтингу вищої спортивної майстерності зі стрільби кульової Вінницька область посіла третє місце у медальному заліку. До того ж, вінницькі спортсмени встановили три рекорди Європи і сім рекордів України; директор Вінницької школи вищої спортивної майстерності Андрій Корнійчук розповів про головне завдання закладу, яке полягає у підготовці учнів-спортсменів резервного спорту та спорту вищих досягнень до складу національних збірних команд України з олімпійських видів спорту, сказав про навчально-тренувальну роботу, матеріальне забезпечення, досягнення спортсменів у 2019 році і подальші перспективи розвитку; голова відділення Національного олімпійського комітету України у Вінницькій області Павло Хникін розповів про основні напрямки роботи організації, що полягають у популяризації олімпійського спорту серед населення області, наголосив на основних заходах, які проводять з метою заохочення молоді до занять олімпійським спортом, зокрема закцентував на зустрічах із відомими олімпійцями області, а також розповів про вручення нагород кращим спортсменам місяця; виконуюча обов’язки директора обласної ДЮСШ зі складно-координаційних видів спорту Наталія Голяк презентувала навчально-тренувальну роботу у відділеннях закладу, матеріально-технічну базу, медичне обслуговування спортсменів та їхнє оздоровлення, зосередила увагу на досягненнях спортсменів, зокрема на покращенні результатів, порівняно із попереднім 2018 роком.

   У межах другого галузевого напрямку «Розвиток паралімпійського та дефлімпійського спорту» директор КЗ «Вінницький регіональний центр фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт»» Дмитро Лукавий розповів про основні напрямки діяльності закладу та реабілітаційно-оздоровчу роботу. Основний акцент було зроблено на досягненнях паралімпійців та на їхнє визнання у світі. Також, голова ОДА Владислав Скальський вручив сучасну зброю для стрільби кульової чемпіону, срібному та бронзовому призеру Кубків світу, бронзовому призеру Паралімпійських ігор 2016, володарю паралімпійської ліцензії на Паралімпійські ігри 2020 (м. Токіо, Японія), Заслуженому майстру спорту Укарїни зі стрільби кульової серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату Олексію Денисюку.

   Про масову фізкультурно-оздоровча роботу зі своєю презентацією виступив директор КЗ «Вінницький обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»» Віталій Копач. Розповів про основні заходи, проведені закладом, що спрямовані на популяризацію спорту, а також наголосив на розвитку скандинавської ходьби, підкресливши її користь та особливості. Також, Віталій Копач презентував присутнім палицю для занять скандинавською ходьбою. Заступниця голови Вінницької територіальної організації Всеукраїнського ФСТ «Колос» Світлана Коновалова доповіла про організацію та проведення фізкультурно-спортивної та оздоровчої роботи серед сільського населення. Голова Вінницької територіальної організації Всеукраїнського ФСТ «Колос» Сергій Татусяк наголосив на пропаганді спорту в ОТГ та його популяризацію за допомогою зустрічей із відомими спортсменами. Президент Асоціації спортивних територіальних громад України, Гніванський міський голова Володимир Кулешов ознайомив присутніх із головною метою асоціації, що полягає у зібранні громад, які велику увагу приділяють спорту, ставлять його собі за мету.

   Обговорюючи покращення матеріально-технічної бази, особливу увагу звернули на капітальний ремонт КЗ «Спорткомплекс» «Здоров’я»» і на проведення відповідних робіт щодо будівництва сучасного спортивного комплексу ангарного типу загальною площею 10 тис. у Вінницькій міській ОТГ.

   Про медичне забезпечення галузі розповіла керівник Центру спортивної медицини та ЛФК КНП «ВОСКДРЗН ВОР» Тетяна Корзун. Вона пояснила, що таке спортивна медицина і хто такий лікар спортивної медицини. Підкреслила важливість якісної реабілітації спортсменів та наголосила на найважливіших результатах діяльності закладу, що полягають у виявленні первинної патології серцево-судинних захворювань.

   Під кінець засідання голова облдержадміністрації Владислав Скальський сказав: «Є дороговартісні види спорту, а є більш масові, які не вимагають великих фінансових вкладень. Тому, необхідна спортивна співпраця між ОТГ на рівні міжмуніципальних угод, завдяки яким можна буде спільно використовувати інфраструктуру».

   На завершення голова облдержадміністрації Владислав Скальський від імені обласної адміністрації та обласної Ради нагородив грамотою Заслуженого тренера України Віктора Щербу за відданість і високий професіоналізм, підготовку спортсменів високого класу та вагомий особистий внесок у розвиток стрільби кульової на Вінниччині та Україні. А за дорученням Федерації каное України вручив подяку начальнику управління фізичної культури і спорту Вінницької облдержадміністрації Сергію Чернявському за вагомий особистий внесок у розвиток веслування на байдарках та каное України, забезпечення успішного виступу спортсменів Вінницької області та високу професійну майстерність.

Андрій МАКРУШИН

SHARE