Підсумки футбольного року було підбито на конференції обласної федерації футболу. Вона пройшла сьомого грудня у конференц-залі готелю «Поділля».

Непогана масовість

   Вів засідання голова обласної федерації футболу Ігор Гатауллін. Були присутні радник президента ФФУ України Валентин Латипов, начальник облспортуправління Сергій Чернявський, його заступник Олександр Олійник, голова обласної організації ФСТ «Колос» Сергій Татусяк, ветеран футболу Павло Касанов та інші видатні спортивні особистості, тренери і керівники галузі.

   – Ми ставили перед собою завдання зберегти попередні здобутки. Головні напрямки – аматорський і дитячо-юнацький футбол. У порівнянні із іншими областями у нас все гаразд. Зокрема, маємо непогану масовість. 25 команд виступають в обласному аматорському чемпіонаті (в двох лігах) і 55 – в обласній дитячо-юнацькій футбольній лізі (ДЮФЛ), що також є хорошим показником, – сказав Ігор Гатауллін. – Відзначу із позитивного боку Калинівщину, Немирівщину, Могилів-Подільщину і Бершадщину. Вони проводять регулярні чемпіонати районів – кожен за участі близько 40 команд.

На призи Віталія Буяльського

   Три нових колективних члени обласної федерації футболу отримали безповоротну фінансову допомогу у розмірі десять тисяч гривень. Решта аналогічна підтримка чекає вже у наступному році.

   Очільник колосівського спорту Сергій Татусяк сказав, що в умовах децентралізації необхідно більше уваги звертати на об’єднані територіальні громади. Йшла мова про проведення змагань в ОТГ, створення клубів – можливо, з кількох видів спорту. Голова Калинівської федерації футболу Валерій Катальчук розповів про численні здобутки, серед яких – повернення місцевої «Фортуни» до виступів у чемпіонаті області (перша ліга). А найбільше він вразив фактом щодо знаменитого вихованця Калинівського
футболу Віталія Буяльського, який виступає за київське «Динамо». Виявляється, зірковий гравець встановлює власні призи у міні-футбольному турнірі в рідному місті – вручає дітям новорічні подарунки і футбольні м’ячі.

Подарунки футболісткам і командам

   Спортивний директор федерації Ігор Павленко прозвітував про виконану протягом 2018 року роботу, після чого було затверджено календар спортивно-масових заходів на 2019 рік.

   Заступник начальника спортуправління Вінницької ОДА Олександр Олійник нагадав про дві діючі державні програми щодо будівництва футбольної інфраструктури. За їх допомогою за останні три роки на Вінниччині було побудовано 66 полів і майданчиків зі штучним покриттям.

   Радник президента ФФУ України Валентин Латипов передав вітання від очільника українського футболу Андрія Павелка. І схвально відгукнувся про роботу Вінницької обласної федерації футболу, зазначивши, що вона – надійний друг і партнер.

   Наприкінці конференції пройшло нагородження десяти кращих футболісток Вінниччини, які входять до збірних України у різних вікових категоріях. Також кожна команда-учасниця ДЮФЛ області отримала від обласної федерації у подарунок по п’ять м’ячів, а навесні (на друге коло) – буде ще стільки ж.

SHARE