Вінницьке відділення НОКУ протягом року проводить і підтримує десятки спортивних заходів: Олімпійський день, Олімпійський тиждень, Олімпійські уроки, нагородження спортсменів місяця, меморіальні турніри тощо. При цьому налагоджена активна співпраця з профільним управлінням Вінницької облдержадміністрації, спорткомітетом Вінницької міської ради, обласним центром «Спорт для всіх» та іншими спортивними організаціями і закладами.

олимпийский урок хмельник олимпийское лето олипмпийское лечененяВизнали найкращим в Україні!

В Києві відбулася 30-а звітна Асамблея НОК України. Вінниччину на ній представляв голова відділення НОКУ нашої області Павло Хникін, дворазовий олімпійський призер з плавання, чотириразовий учасник Олімпіад, заслужений майстер спорту.

Виконком НОК України за плідну і активну роботу протягом 2015 року нагородив лише два обласних осередки – Вінницький і Київський. Тобто вони розділили 1-е місце. За це Павло Хникін отримав красиву статуетку з рук Сергія Бубки і міністра молоді та спорту України Ігоря Жданова (до речі, нашого земляка).

Олімпійський день

У Вінниці і практично всіх районах відбувся Олімпійський День. Приміром, в забігу з цієї нагоди, що пройшов у Вінниці 23 червня, взяли участь понад чотири тисячі містян. Це значно більше, ніж розраховували організатори, тому деяким учасникам навіть забракло нагрудних номерів. Всі, незалежно від віку і статі, додали кілометрову дистанцію центральною вулицею Соборною. Рух транспорту по ній було тимчасово перекрито. Бігли цілими родинами, навіть з дошколяриками. Серед бігунів був 9-місячний малюк, якому вручили спеціальний приз. Проїхали дистанцію і троє прихильників спорту на інвалідних візках.

Олімпійські уроки

В навчальних закладах Вінниччини протягом Олімпійського тижня відбулися Олімпійські уроки за участю відомих спортсменів. Наприклад, в Хмільнику 22 вересня його провів Павло Хникін. Він виступав перед близько 300 учнями місцевого Центру професійно-технічної освіти. Олімпієць розповів дітям, як вести здоровий спосіб життя і як досягти висот в спорті і житті.

Учням ЦПТО Павло Хникін подарував олімпійські сувеніри, а всьому навчальному закладу – комплект м’ячів. Олімпійський урок присвятили Дню Хмільника. Також з цієї нагоди відбувся велопробіг по місту.

«Олімпійське літо» в дитячих таборах

Представники відділення НОКУ та обласного центру «Спорт для всіх» провели  низку фізкультурно-оздоровчих заходів в літній канікулярний період «Олімпійське літо». Приміром, в липні змагання пройшли в стаціонарних таборах «Маяк» (с. Селище Тиврівського району), «Ювілейний» та «Супутник» (с. Степашки Гайсинського району), «Подільський Артек» (с. Заозерне Тульчинського району).

Команди загонів молодших дітей змагалися в рухливих естафетах, настільному тенісі та перетягуванні канату. Вихованці старших загонів пробували свої сили в футболі і туристській естафеті. Переможці, призери та активні вболівальники були нагороджені грамотами та призами. Також в стаціонарних таборах Вінниччини була організована «Школа плавання» для молодших дітей.

«Do like Olympians» («Роби, як олімпійці»)

Такі заходи в рамках Всеукраїнського проекту «Do like Olympians» пройшли у кількох школах міста над Бугом і офісі компанії «Кока-Кола».  Приміром, 11 вересня у Вінницькій школі № 29 відбулася акція «DO like OLYMPIANS». На Олімпійську зарядку, яка нагадувала популярні флеш-моби, вийшли всі – від першачків до випускників. Різноманітні цікаві вправи демонстрували дівчата-інструктори у фірмових футболках з логотипами акції «DO like OLYMPIANS». За ними рухи повторювала дитяча громада. На захід було запрошено Павла Хникіна, він взяв участь у нагородженні призерів шкільної спартакіади.

До речі, вперше в Україні, в 2012 році, масова розминка на кшталт «Do like Olympians» пройшла саме у Вінниці. Її ініціатором став тодішній голова Вінницької облдержадміністрації Микола Джига, а серед ведучих була олімпійська чемпіонка Наталя Добринська.

Олімпійське лелеченя

28 квітня на майданчиках вінницького Центрального парку пройшов обласний етап Всеукраїнських змагань «Олімпійське лелеченя-2015». За перемогу боролися школярі 10 – 11 років. Третє місце посіла команда Немирівська школа № 2, друге – Літинська школа № 1. А перше місце і путівку на Всеукраїнський фінал здобула збірна Вінницької школи № 27.

– Участь в змаганнях «Олімпійське лелеченя-2015» – перший крок юних спортсменів до великих перемог. Всі майбутні олімпійські чемпіони починали свої виступи в чемпіонатах такого ж рівня. Адже зірками спорту не народжуються, – відзначив Павло Хникін. – Це вже третій етап змагань на Вінниччині. На першому етапі було відібрано кращі команди класів у школах, на другому – визначили переможців на районному рівні.

Нагородження спортсменів місяців

Відділення проводить нагородження найкращих спортсменів місяця. Вони отримують грошовий сертифікат на суму тисячу гривень. Цього року кращими спортсменами місяців вже стали борець Ігор Дідик, легкоатлети Андрій Ковенко і Джойс Коба, велосипедисти Андрій Чернявський і Владислав Кремінський, стрільці Олеся Щерба і Олексій Денисюк (він здобув путівку на Паралімпіаду!), слаломістка Вікторія Добротворська, боксер Іван Козяр, лижник Олег Йолтуховський (Бар).

Меморіальні турніри

Відділення НОК щорічно проводить меморіальні турніру: з футболу (пам’яті Серьогіна, Грушанського, Негрєєва), плавання (пам’яті Гавриш), кросу (пам’яті Козловського), волейболу (пам’яті Лазебніка), боксу (пам’яті Вальчука), греко-римської боротьби (пам’яті майстрів Гайсинщини), важкої атлетики (пам’яті Житецького),  настільного тенісу (пам’яті Стахова), веслування (пам’яті Іванова). Деякі з них ще пройшли, решта – попереду.

Конкурси спортивних журналістів і спортивної фотографії

Відділення щорічно проводить обласні етапи Всеукраїнських конкурсів спортивних журналістів і спортивної фотографії. Переможці представляють регіон на загальнодержавному рівні. І кожен рік вінничани стають лауреатами!

На початку 2015 року президент НОК Сергій Бубка нагородив переможців XIV Всеукраїнського конкурсу серед спортивних журналістів «Україна олімпійська». На розгляд журі надійшли роботи з 20 регіонів України. За словами організаторів, найбільшу кількість призерів делегували Львівщина, Вінниччина, Хмельниччина, Сумщина і Київ.

Лауреати отримали цінні подарунки і відзнаки. Серед них – три вінничанина. Відзначено редактора «Вболівальника» («Найкращої спортивної газети» України 2014 року) Олега Федченка, «Найкращого спортивного журналіста України» Володимира Шафіра (газета «Вінницькі реалії») і лауреата в номінації «Дебют в спортивній журналістиці» Тетяну Глушак (газета «Вінниччина»).

Вшанування ювілярів спортивної галузі

Відділення НОК регулярно вшановує ювілярів спортивної галузі – листівками, цінними подарунками, а також за допомогою матеріалів у місцевих друкованих і електронних ЗМІ.

Відділення підтримує й соціальні ініціативи і проекти – приміром, благодійний марафон «Пробіг з вірою в серці».

Підтримка олімпійських видів спорту

Відділення НОК бере участь в організації змагань з багатьох олімпійських видів спорту: легкої атлетики, тхеквондо (ВТФ), художньої гімнастики, хокею на траві, велоспорту, тенісу, греко-римської боротьби тощо. А також допомагає з проведенням обласних змагань серед вчителів, студентів, сільських територіальних громад та ін.

Власні сайт і газета

Відділення НОК України має власний сайт (noc-vin.org.ua). Це єдиний діючий загальноспортивний сайт Вінниччини, який регулярно оновлюється. Причому на ньому можна знайти не лише матеріали щодо роботи НОКУ, але й новини з різних олімпійських видів спорту. Існує сторінка відділення НОКУ в популярній соціальній мережі «ВКонтакте», вона допомагає залучати до олімпійських видів спорту молодь.

За ініціативи і безпосередньої підтримки відділення НОКУ відновлено видання обласної газети «Спортивна Вінниччина». До 25-річчя НОК України планується випуск буклету «Вінниччина олімпійська» (про олімпійські досягнення наших земляків).

Фелікс ЖАНІН