Ось і відгомоніла Олімпіада в Бразилії. На жаль, жоден з п’ятірки вінницьких олімпійців не спромігся здобути медалі. Боксери Микола Буценко і Денис Солоненко не без «допомоги» рефері вилетіли вже в першому колі. Легкоатлетка Олена Яновська не змогла подолати попередній раунд, інша бар’єристка Олена Колесниченко – півфінал. Найближче всіх до медалі, як і передбачалося, була дворазова переможниця Кубків світу з веслування Світлана Ахадова. На жаль, разом з партнерками по байдарці-четвірці вона залишилася четвертою.

Підсумки завершальних виступів вінницьких спортсменів у Бразилії RIA коментують їх тренери.

 

Зміна Балабановій і Череватовій  

Українська команда байдарочниць (у складі Марії Повх, вінничанки Світлани Ахадової, Анастасії Тодорової, Інни Грищун) вийшла в півфінал з другого місця. Світлана в байдарці сиділа другою. Хоча це зовсім не значить про її рівень. В минулому і позаминулому роках чемпіонат України в одиночці виграла саме вінничанка. А цього року на там не було рівних Анастасії Тодоровій, яка в Ріо була № 3 в човні.

На старті фінального заїзду на 500 метрів українки дещо загальмували, а потім почали впевнено доганяти конкуренток і фінішували четвертими. Чемпіонками стали угорки, срібними призерками  – німкені. Білоруски пройшли дистанцію за 1.33, 90 сек., а наші дівчата – за 1.34,21. Тобто від медалі їх відділяла лише третина секунди.

Наставник Світлани Ахадової, старший тренер обласної спортшколи олімпійського резерву з веслування Сергій Бутенко пояснив, чому українки стартували не дуже спритно. За його словами, це був тактичний хід. Нерідко лідери під час заїздів згодом відстають, щоб було помітно і в нашому заїзді.

За оцінкою фахівців, для байдарочниць четверте місце на Іграх – високий результат. Адже в останні роки  жіноча четвірка з України не підіймалася так високо на чемпіонатах світу, а на Олімпіадах взагалі участі не брала. Останній раз ми успішно виступали на Олімпіаді-2004 – тоді здобули бронзу в четвірці Анна Балабанова, Олена Череватова і майбутня вінничанка Інна Осипенко.

 

Медаль екс-вінничанки

Наших веслувальниць випередили олімпійські чемпіонки різних років з Німеччини і Угорщини, чемпіонки світу і призерки Олімпіад з Білорусі. Хоча результат міг бути й кращим. На жаль, у четвірки наших байдарочниць в Ріо не було жодного тренера. На ньому зекономило профільне Міністерство.

– В Бразилії наші веслувальниці 19 днів перебували без тренера. До цього вони без наставника 18 днів знаходились на зборах в Португалії. Тобто цілий місяць до головного старту в житті дівчата готувалися самотужки, – каже Сергій Бутенко.

Як повідомив Сергій Бутенко, всі напарниці Світлани Ахадової отримали запрошення виступати за Азербайджан. Якщо це станеться, вони приєднаються до екс-вінничанки – 33-річної Інни Осипенко-Радомської.

В Ріо Інна здобула бронзу на дистанції 200 метрів на байдарці-одиночці. З 2014 року вона виступає за Азербайджан. Рішення змінити громадянство пояснювала браком фінансування її підготовки.

 

Завадили технічні помилки

Вінничанка Олена Яновська бігла 100 м з перешкодами. На жаль, вона залишила Олімпіаду вже після попереднього раунду, адже показала в забігу лише сьомий час.

Поруч з Оленою Яновською дистанцію долала майбутня олімпійська чемпіонка Бріанна Роллінс (США). Це було непогано для вінничанки, адже американка задавала темп. Спортсменка з Вінниці стартувала чудово, але деякі технічні помилки завадили їй продемонструвати кращий час і вийти в півфінал. А там через велику психологічну напругу були можливі сюрпризи: приміром, срібна призерка Європи Аліна Талай (Білорусь) не спромоглася вийти до фіналу.

– Олена показала зовсім не той результат, до якого була готова. Вона мала потрапити, як мінімум, до півфіналу. І це було реально. Адже до наступного раунду в Ріо виходили спортсменки з результатом 13.04 сек. – часу, який вінничанка раніше демонструвала, – каже тренер Олени Яновської Сергій Черненков.

На виступ Олени вплинула відсутність в складі збірної України тренера з короткого жіночого бар’єрного бігу. В Ріо полетів лише наставник зі спринту, який є іншою дисципліною.

– Через нещодавню травму у Олени Яновської  (цього року їй було зроблено кілька операцій) іноді відчуваються технічні огріхи. Якщо б фахівець зробив їй кілька важливих підказок на розминці, все могло б піти краще, – додає Сергій Черненков.

 

Збилася з ритму

На дистанції 400 метрів з перешкодами виступала вінничанка Олена Колісниченко. Вона дійшла до півфіналу, де показала 20-й результат і значно не дотягнула до особистого рекорду. За словами Сергія Черненкова, вінничанка збилася із ідеального ритму.

– На результат Олена Колесниченко також вплинула відсутність тренера з бар’єрного бігу. Група наставників була дуже скорочена, на Олімпіаду взяли переважно наставників реальних претендентів на медалі, – пояснив Сергій Черненков.

Тепер наші бар’єристки готуватимуться до чергових відповідальних міжнародних змагань. Зокрема, взимку виступатимуть на чемпіонаті Європи, наступного року – чемпіонат світу і командний континентальний чемпіонат.

Взагалі 26-річна Олена Яновська і 23-річна Олена Колесниченко цього року значно підвищили результати. А в короткому бар’єрному бігу дівчата починають стабільно виступати після 25 років. Найкращим бар’єристкам світу – зазвичай далеко за 30.

– Тож у наших дівчат – все попереду. Головне, щоб фінансування легкої атлетики було задовільним. Перед Олімпіадою ми з Оленою Яновською побували на трьох тренувальних зборах. На двох – за власний рахунок, а ще на одному нам оплатили лише проїзд, – розповів Сергій Черненков.

За словами Сергія Чернекова, тренувальна база для його виду спорту у Вінниці залишає бажати кращого. Влітку бар’єристи тренуються на стадіоні Центрального парку. А взимку доводиться використовувати манеж «Колос», який не опалюється. Через це розвивати на тренуванні максимальну швидкість просто нереально, а ризик травматизму підвищується в кілька разів.

На фото: Радість четвірки байдарочниць після виходу у фінал. Світлана Ахадова – друга

За матеріалами: vn.20minut.ua

SHARE