В усіх регіонах нашої держави Національним Олімпійським комітетом України  спільно з CocaCola Foundation реалізується Всеукраїнський спортивно-інтерактивний проєкт серед дітей та молоді #OlympicLab, завдяки якому, відбувається знайомство з провідними спортсменами держави, олімпійцями, поширюються олімпійські цінності, правила здорового харчування, доноситься інформація про те, як будувати кар’єру, дотримуватися гендерної рівності та багато іншого.

     У нашому огляді ми опишемо відразу декілька заходів OlympicLab різних напрямів, проведених ГО «Відділення НОК України у Вінницькій області» на цей момент.

OlympicLab 2020

     Зустріч голови ГО «Відділення НОК України у Вінницькій області», дворазового срібногопризера Олімпійських ігор 1992 року в Барселоні, чемпіона Європи з плавання  Павла Хникіна із учнями Теплицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 у рамках чату з чемпіонами та навичками лідерства, що входить до напрямку заходу «OlympicLab 2020» відбулася 20 лютого у мистецькому залі ВТО ВФСТ «Колос».

     «Ми хочемо показати нашим учням спортивну історію Вінниччини, хочемо, щоб вони побачили справжніх чемпіонів, людей, які досягали висот у спорті. Такі зустрічі необхідні для того, аби діти зрозуміли, як правильно обрати собі шлях у майбутнє життя», – висловилася про мету поїздки вчителька англійської мови Теплицької ЗОШ І-ІІІ ступенів Вікторія Хлопотіна, яка і привезла дітей на зустріч до Вінниці.

     У рамках зустрічі Павло Хникін розповідав про те, як сам займався спортом, як поступово досягав результатів. Говорив, що було дуже важко і на початку своєї спортивної кар’єри йому не вдавалося про себе серйозно заявити, але важка праця і бажання досягти мети стали визначальними пунктами у становленні його, як Олімпійського призера.

     Протягом розмови Павло ділився із учнями цікавими історіями зі своїх тренувань, зокрема розповідав про те, як одного дня йому довелося проплисти близько 16 кілометрів. Розповідав і про участь в естафеті на Олімпійських іграх, коли він ще виступав у складі Об’єднаної  команди колишніх держав-членів СРСР: «Пам’ятаю як відібрався до складу естафетної четвірки. Тоді дуже важко було конкурувати з іншими спортсменами команди, оскільки наші плавці були одними з найсильніших у світі. Коли вже проходив фінальний заплив естафети і мені довелося першому стати на доріжку, я просто подивився на своїх суперників і силою думкою змусив себе повірити у свої сили та якомога швидше проплисти цю дистанцію. Після того, як завершив свій етап, сил просто не було, я був настільки втомленим, але задоволений собою».   

     Після цієї розповіді Павло продемонстрував дітям свою Олімпійську срібну медаль і кожний із них мав змогу потримати її у руках.

     «Я спочатку хотіла запропонувати своїм учням сфотографуватися із нею, але потім подумала, що це буде несправедливо. Нехай вони самі ставлять собі цілі і досягають їх, беручи із Вас приклад», – сказала Вікторія Хлопотіна.

     Діти розпитували про те, чим зараз займається Павло Хникін, про те, у якому віці найкраще починати займатися спортом, на що він відповів: «Ніколи не пізно щось розпочати робити. Захотів – дій. Не потрібно себе зупиняти, якщо це дійсно тобі подобається».

     На завершення, учні взяли участь в Олімпійській вікторині. Вони відповідали на запитання про історію Олімпійських ігор. Переможці отримали футболки з олімпійською символікою і абсолютно всі – пам’ятні сувеніри.

ECOlympic: Всесвітній день охорони
навколишнього середовища

 

Щорічно, 5 червня у світі відзначають Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Традиційно, Вінницьке регіональне відділення НОК України у цей день проводить заходи по збереженню чистоти екології та її очищення.

До заходу долучилися заслужений майстер спорту України з плавання, дворазовий срібний призер Олімпійських ігор, голова ГО «Відділення НОК України у Вінницькій області» Павло Хникін, майстер спорту України Міжнародного класу зі спортивної ходьби, учасник ХІХ Олімпійських ігор у Пекіні, неодноразовий чемпіон України Андрій Ковенко, працівники регіонального відділення НОК, сім’я Павла Хникіна: дочка Ліза, дружина Світлана і син  Віктор, який є майстром спорту з плавання і чемпіоном України.

Цього року  на Всесвітній день охорони навколишнього середовища регіональне відділення поставило собі за мету очистити від сміття берег річки Південний Буг. Кожний із учасників заходу ретельно оглядав територію та збирав у пакети сміття. У підсумку, спільними зусиллями вдалося очистити від сміттєвих забруднень значну територію поруч із річкою. У цих місцях часто відпочивають люди, тому стежити за чистотою – важливе завдання по збереженню екології.

Усе сміття зібрали до купи та вивезли на сміттєзвалище. Учасники заходу отримали задоволення від очищення природи та захоплювалися її красою. Збереження навколишнього середовища – одне із найважливіших завдань людини, необхідне для нашого подальшого життя на планеті.

Як у Вінницькому регіоні спортивна спільнота
долучилася до заходу «#OlympicLab»?

 

      ГО «Відділення НОК України у Вінницькій області» взяла участь у Міжнародному дні навколишнього середовища. Працівники відділення долучилися до проекту «#OlympicLab» напряму ECOlympic та влаштували прибирання території поблизу річки Південний Буг.

До проведення акції по збереженню навколишнього середовища долучилися представники спортивних осередків Вінниччини. Так, працівники та вихованці МДЮСШ №1 влаштували прибирання на прилеглій території, а також зайнялися висадженням квітів. У результаті вдалося поєднати дві справи воєдино – зробити територію чистою і прикрасити її квітами.

Працівники та вихованці Гайсинської дитячо-юнацької спортивної школи та Районного відділу культури, молоді та спорту організували прибирання території, а також зайнялися озелененням території, висаджуючи дерева. Таким чином, вдалося очистити від бруду значну частину території, а також забезпечити навколишнє середовище додатковими виробниками кисню.

Представники Сектору культури, молоді та спорту Теплицької райдержадміністрації організували збір сміття у місцевому парку.

КЗ «Дитячо-юнацька спортивна школа» Немирівської міської ради вирішила приєднатися до акції оригінальним чином. Учасники акції посадили кілька десятків дерев червоного дуба та клена.

У Комітеті по фізичній культурі і спорту Вінницької міської ради також долучилися до заходу «#OlympicLab». Представники міської дитячо-юнацької спортивної школи зайнялися прибиранням території.

«OlympicLab» у Тростянці

     Відкрите тренування із баскетболу для юних баскетболістів та баскетболісток із міста Тростянця (Вінницька область) провів голова Федерації баскетболу Вінницької області Сергій Дусь у рамках всеукраїнського проекту, що впроваджується Національним олімпійським комітетом України спільно з Coca-Cola Foundation «OlympicLab» сьомого вересня. Напрямок заходу «OlympicLab» – «Розвиток/добробут – пізнай себе». На спортивному майданчику місцевого Центрального парку зібралося чотирнадцять юних спортсменів (сім хлопців та сім дівчат).

Очільник Федерації запропонував баскетболістам виконання різних вправ, пов’язаних зі швидкістю, точністю передач, володіння м’ячем і тому подібне. Перед виконанням Сергій Дусь особисто демонстрував вправу і тренувався разом зі спортсменами. Особливу увагу звернув на роботу із м’ячем у парі та команді.

Після цього запропонував розділитися на дві команди та позмагатися у баскетбольних дисциплінах, пов’язаних із веденням м’яча.

«Дуже приємно, що діти мають місце і можливість для занять баскетболом. Сподіваюся, що сьогоднішнє тренування стане для них стимулом рухатися далі і ми вже зустрічатимемося на обласних турнірах», – зазначив голова Федерації баскетболу Вінницької області.

Після тренування Сергій Дусь та голова ГО «Відділення НОК України у Вінницькій області» Павло Хникін вручили спортсменам баскетбольні м’ячі і спортивні сувеніри з олімпійською символікою.

OlympicLab у місті Жмеринці

     За підтримки Національного олімпійського комітету України та CocaCola Foundation #OlympicLab продовжує крокувати Вінниччиною. Цього разу регіональний олімпійський осередок реалізував напрям проєкту «Олімпійські та людські цінності».

     Його було проведено на спортивному майданчику Опорного закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №5 Жмеринської міської об’єднаної територіальної громади. Участь у заході взяли сто учнів трьох п’ятих та одного шостого класів.

     До вихованців навчального закладу завітав голова ГО «Відділення НОК України у Вінницькій області», заслужений майстер спорту України з плавання, дворазовий срібний призер Олімпійських ігор Павло Хникін. Він поспілкувався із дітьми про важливість спорту у їхньому житті, розповів, що олімпійці – це звичайні люди, які завдяки спорту зміцнюють свій організм, постійно розвиваються, стають кращими і сильнішими.

     Після розмови олімпійський призер провів для дітей спортивну естафету, у якій могли взяти участь усі охочі. Діти поділилися на команди і почергово виконували завдання. Кожний із них отримав на згадку сувенірну продукцію від Національного олімпійського комітету України.

«OlympicLab» у селі Рів Вінницької області

 

Зустріч голови ГО «Відділення НОК України у Вінницькій області», заслуженого майстра спорту України з плавання, дворазового срібного призера Олімпійських ігор Павла Хникіна зі школярами Рівської філії І-ІІ ступенів опорного закладу І-ІІІ ступенів №6 комунальної власності Жмеринської міської об’єднаної територіальної громади Вінницької області відбулася 24 вересня у селі Рів на базі місцевої школи у рамках проєкту «OlympicLab». У заході взяли участь усі учні школи, а саме 46 школярів, серед них 20 дівчат. Напрямком заходу став модуль «Гендерна рівність у спорті». Павло Хникін спілкувався із дітьми, розповідаючи їм про рівні можливості дівчат та хлопців у заняттях спортом, наголосивши на тому, що високі досягнення можуть підкоритися кожному. Для цього, за словами олімпійського призера, потрібно щодня йти до своєї мети, ставити нові цілі і досягати їх. «Не важливо якої ти статі, важливішим є твій характер і бажання працювати над собою», – зазначив очільник регіонального олімпійського осередку.

Цікаві спортивні вправи для дітей запропонували головний спеціаліст з питань спорту відділу сім’ї, молоді та спорту Жмеринської міської ради, Майстер спорту України з важкої атлетики В’ячеслав Малюшицький та заступник директора Жмеринської дитячо-юнацької спортивної школи, тренер з легкої атлетики Володимир Лоїк. Вони влаштували для дітей біг з перешкодами, щоб вони змогли потренуватися і спробувати себе у ролі професійних спортсменів. Також, спеціальним пристроєм школярі мали змогу виміряти свою силу хвату. «Це все ми робили у розважальній формі, щоб школярі отримували задоволення від занять спортом. Намагаємося якомога частіше зустрічатися з учнями різних навчальних закладів нашого регіону. Раді, що до нас завітав Павло Хникін і діти змогли поспілкуватися з учасником Олімпійських ігор», – зазначив В’ячеслав Малюшицький.

Також для школярів провели спортивну естафету, у якій могли взяти участь всі охочі. Після цього діти отримали подарунки від Національного олімпійського комітету України.

Проєкт «OlympicLab» у Жуківцях на Вінниччині

 

Модуль «Розвиток/добробут – пізнай себе» проєкту «OlympicLab» провели для учнів закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів села Жуківці комунальної власності Жмеринської міської об’єднаної територіальної громади Вінницької області 24 вересня на базі навчального закладу. До школярів (83 учні) завітав голова ГО «Відділення НОК України у Вінницькій області», заслужений майстер спорту України з плавання, дворазовий срібний призер олімпійських ігор Павло Хникін, головний спеціаліст з питань спорту відділу сім’ї, молоді та спорту Жмеринської міської ради, Майстер спорту України з важкої атлетики В’ячеслав Малюшицький та заступник директора Жмеринської дитячо-юнацької спортивної школи, тренер з легкої атлетики Володимир Лоїк.

Павло Хникін розповів про свою спортивну кар’єру, про те, які труднощі доводилося долати задля досягнення бажаного результату. «Якщо хочеш стати учасником Олімпійських ігор, то потрібно багато працювати над собою, щодня додавати у тренуваннях і головне – не потрібно думати, що ти цього не зможеш. Варто себе налаштувати на те, що усе вийде», – зазначив олімпієць.

Володимир Лоїк та В’ячеслав Малюшицький провели для дітей спортивні вправи із важкої та легкої атлетики. Вони влаштували для школярів біг із перешкодами. «Ми поставили дітям маленькі бар’єри, щоб вони спробували себе у цій дисципліні і, перш за все, отримали насолоду від занять спортом», – розповів В’ячеслав Малюшицький. Також, усі охочі могли виміряти свою силу хвату за допомогою спеціального пристрою, який привезли із собою спортсмени.

Традиційно для подібних заходів, учням провели спортивну естафету, у результаті якої кожний отримав подарунки від Національного олімпійського комітету України.

Проєкт «OlympicLab»
у селі Широка Гребля на Вінниччині

      Модуль «Олімпійські та людські цінності» проєкту «OlympicLab» провели у КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів села Широка Гребля» Хмільницької районної ради. До учнів завітала спеціаліст ГО «Відділення НОК України у Вінницькій області» Інна Бугаєва.

Вона розповіла школярам про видатних олімпійців краю, про те, як вони досягали висот. «Я багато з ким із них спілкуюся і бачила їхні тренування, спостерігала за повсякденним життям. З упевненістю можу сказати, що це звичайні люди, які просто присвятили себе спорту і щодня намагаються вдосконалюватися, досягати нових висот», – зазначила пані Інна.

Наголосила на найважливіших рисах характеру, якими повинна володіти людина і зазначила, що для досягнення результатів як у професійній, так і у спортивній кар’єрі, потрібно цінувати працю інших та завжди робити для себе правильні висновки.

Школярі залюбки розпитували про олімпійців і намагалися вловити усі слова, які їм говорила Інна Бугаєва. На завершення, усі присутні учні отримали подарунки від Національного олімпійського комітету України.

Вінницькі веслувальники долучилися

до «ECOlympic»

     За ініціативи відділення НОК України у Вінницькій області в рамках проєкту Національного олімпійського комітету України #OlympicLab провели його модуль «ECOlympic». Це сталося 22 жовтня у місті над Бугом, на базі Вінницької обласної СДЮСШОР із веслування ім. Юлії Рябчинської

     Нагадаємо, екомодуль започаткований цього року відповідно до програми Міжнародного Олімпійського комітету «Юні лідери змін МОК».

     Участь в екоакції взяли вихованці Вінницької обласної СДЮСШОР із веслування ім. Юлії Рябчинської, їхні тренери і два славетних місцевих олімпійці. Зокрема, Заслужений майстер спорту України з плавання, дворазовий срібний призер Олімпійських ігор, голова відділення НОК України у Вінницькій області Павло Хникін і Майстер спорту України Міжнародного класу з легкої атлетики, учасник Олімпійських ігор, директор СК «Здоров’я» Андрій Ковенко.

     Павло Хникін розповів молоді про екологічні проблеми та необхідність дбати про навколишнє середовище.

     – Збиратимемо сміття біля веслувальної бази, аби він із берегу не потрапляв до Південного Бугу. Міжнародний Олімпійський комітет переймається не тільки розвитком спорту, але й вихованням молоді. Модуль «ECOlympic» є дуже корисним, ми проводимо у Вінниці його вдруге, – сказав Павло Хникін.

     Учасники заходу від представників відділення НОК України у Вінницькій області отримали футболки із символікою OlympicLab, рукавички і сміттєві мішки. Діти збирали сміття у гарному гуморі, адже розуміли, що виконують корисну для всіх справу. До того ж у цей день була гарна сонячна погода. Молодь власним прикладом продемонструвала, як можна, не докладаючи надзвичайних зусиль, зробити оточуючий простір чистим і красивим.

     – Чудово, коли навколо нашої спортивної бази чисто. Важливо, щоб рибалки менше смітили. Адже це заважає веслувати. Можна зачепитися за сітку тощо, – прокоментував 15-річний веслувальник Даніель Хорницький.

     – Коли ми веслуємо на байдарках, дуже заважають пластикові пляшки та скляні банки. Вони можуть вдарити човен. Самі спортсмени ніколи сміття у воду не кидають.  Раніше ми вже виходили на прибирання території парку лікарні ім. Ющенка, а ось прилеглу до веслувальної бази території організовано прибираємо вперше, – додала 14-річна Аріна Чермін, яка мріє стати майстром спорту і тренером.

     Завершився екологічний захід спільним фото на згадку.

Огляд підготував Андрій МАКРУШИН

SHARE