nocvn56456

17 жовтня у Вінниці, на стадіоні міського Палацу дітей та юнацтва, розігрувався Кубок області з футболу серед жінок. Завдяки сприятливій погоді дівчата грали «з вогником», на непоганих швидкостях. Змагання організувала обласна федерація футболу.

 Вінничанки «вилетіли» одразу

На старт вийшли чотири команди – по дві з обласного центру і районів. Боролися навиліт, за олімпійською системою. Кожен матч тривав два тайми по 30 хвилин.

В першому колі «Колос» (Козятинський район) виграв з рахунком 4:0 у «Вінкара» (Вінниця). До речі, в козятинській команді приблизно пів-складу нещодавно виступали за клуб с. Комсомольське в першій лізі чемпіонату України серед жінок.

А «Плеяда» (Тульчин) здолала вінницький «Інтеграл» – 3:0. Поєдинку за «бронзу» не було, тож місцеві команди одразу залишили змагання.

– Ми, зрозуміло, сподівалися на кращий результат. Але що зробиш. Це кубкова система: програв – «вилетів». Наш клуб тренується на базі ПТУ № 4 і школи № 11. Спортивна база нас не повністю задовольняє, але в нашій команді багато юних перспективних футболісток, – сказав тренер «Вінкару» Сергій Супріган.

 «Королева 11-метрових»

Фінал між командами Тульчина і Козятина вийшов дуже цікавим і напруженим. В першому таймі команди обмінялися голами. Наприкінці другого тайму «Плеяда» мала кілька нагод вирвати перемогу, навіть не реалізувала вихід «сам-на-сам». Доля матчу вирішувалася в серії пенальті. Тут «королевою» виявилася воротар і капітан тульчинок Валерія Гаєвська. Вона виконала два вдалих сейви і принесла перемогу своїй команді в серії пенальті – 4:2.

– Команду ми зібрали буквально за декілька днів до турніру, так як кілька провідних гравців захворіло. В Тульчині у футбол зараз переважно грають лише школярки. Тому ми залучали наших землячок, які нині мешкають або навчаються в Шаргороді, Тиврові і Вінниці. Практично всі вони – колишні вихованки Тульчинської школи-інтернату, – каже помічник тренера «Плеяди» Яна Дичко.

 Підготовка до чемпіонату України

Команда Козятинського району, зрозуміло, також розраховувала на перемогу в турнірі. Але її гравці особливо не засмучуються, адже мають перспективу – наступного сезону вони знову гратимуть у чемпіонаті країни.

– Кубок області для був підготовчим етапом до наступного чемпіонату України в першій лізі. Тут ми, серед іншого, займалися й селекційною роботою. Хоча все ж найважливіше – пошук достатнього фінансування. На чемпіонаті країни за «Колос» фактично грає збірна Вінницької області. Водночас козятинських футболісток, які виступали на першість країни, ми обов’язково запрошуємо до районної команди на обласні змагання, – розповів завідувач сектором спорту Козятинської райдержадміністрації Валерій Швець.

Закономірні результати

Нагородження проводили заступник голови Вінницької обласної федерації футболу Ігор Павленко і голова комітету жіночого футболу ВОФФ Юрій Наровицький. Учасниці фіналу були нагороджені медалями і грамотами, а чемпіонки отримали й Кубок області.

– Результати турніру є закономірними. Вінницькі футболістки поступилися представникам з районів, адже клас у гостей був вищим. Середній вік гравців клубів Тульчина і Козятинського районів був більшим, а тому в них було більше досвіду. Серед них є навіть виконавці, які грали в першій лізі і вищій лігах чемпіонату України, – прокоментував Юрій Наровицький. – Кількість команд-учасниць, на жаль, не радує. Раніше в обласних змаганнях грали, приміром, футболістки Хмільника. Але там команди вже фактично немає, вона давно не виїжджає на турніри через брак фінансування.

 За інформацією: skniva.at.ua

nocvn56441 nocvn56442 nocvn56443 nocvn56444 nocvn56458 nocvn56451 nocvn56452 nocvn56453 nocvn56454 nocvn56455 nocvn56446 nocvn56447 nocvn56448 nocvn56449 nocvn56450 nocvn56438nocvn56457 nocvn56439 nocvn56440  nocvn56435 nocvn56436 nocvn56437