Четвертого квітня у Вінниці завершився стартовий тур чемпіонату України із хокею-5. Це різновид хокею на траві на полі зменшених розмірів із бортиками. Причому на майданчик в складі кожної команди виходять лише по п’ять гравців.

     Всього в рамках дебютного чемпіонату України із хокею-5 заплановано провести два тури. Після першого туру лідерство несподівано захопила «Олімпія-Авангард» (Калинівка, Вінницька область). В 6 матчах вона здобула 5 перемог і 1 разу зіграла внічию – із вінницьким грандом «ШВСМ-Олімпією» (6:6). Калинівчани в першій грі навіть сенсаційно здолали кращу команду країни «ОКС-ШВСМ» – 6:4, яка залишається другою в турнірній таблиці. На третій сходинці поки що «ШВСМ-Олімпія».

     Загалом в чемпіонаті України виступають сім команд із Вінницької, Житомирської і Чернівецької областей. Він слугує підготовкою до чемпіонату Європи із хокею-5, що цього року пройде у Вінниці.

     Підсумки туру прокоментував головний тренер національної збірної України і «ОКС-ШВСМ» Павло Мазур:

    – В хокеї-5 кожен із двох таймів триває лише 12 хвилин. До цього чемпіонату ми не вели спеціальну підготовку. Готуємося до міжнародного турніру із великого хокею. Гравці «ОКС-ШВСМ» виконали великий обсяг роботи, аби поступово виходити на пік форми. Поки що у них не такий, як потрібно, функціональний стан, немає потрібної рухливості тощо. Але немає команд, які не програють. Думаю, все стане на свої місця в 2-у турі. Щодо хокею-5 в цілому, то ми збираємося придбати сертифіковані бортики до чемпіонату Європи. Їх можна буде встановлювати не лише на полі в Центральному парку, але й на будь-якому іншому майданчику. Грають у хокей-5 на майданчиках шкіл, гімназій, університетів. Через таку доступність його починають активно поляризувати в світі.

     Другий, заключний тур чемпіонату України пройде 27-30 травня цього року.

 

                                                                                        Михайло Шафір

SHARE