ІІІ традиційний обласний турнір, пам’яті О.І. Реви з хокею на траві в приміщеннях серед юнаків 2005-2006 р.н. відбувся у мітсі Житомирі протягом 26-28 лютого. Учасниками турніру були сім команд із України та троє гостей із сусідньої Білорусі.

   Турнір проходив у два етапи. На першому із них команди розділили на дві групи (по 5 команд), шляхом жеребкування. Там вони мали зіграти кожна із кожною у форматі чемпіонату. Перші два місця групи виходили у вирішальний раунд, де формувався квартет фіналістів, які боролися за призові місця турніру. Команди, що посіли у своїх групах треті сходинки – боролися за 5 місце, четверті місця груп – за 7, а команди, що посіли останні місця у групах – сперечалися між собою за 9 та 10 місця.

Запекла боротьба за вихід із групи

   Груповий етап тривав два дні, оскільки у кожній із груп передбачалося 10 поєдинків. За результатами матчів, із групи «А» до фінального раунду вийшли ХК «Політехнік» (м. Коростень, Житомирська область) із першого місця та СДЮШОР ХК «Мінськ-1» (Білорусь) – із другого. На стадії групового етапу ці команди, а також КДЮСШ «Барса» (м. Шостка, Сумська область) набрали однакову кількість очків (по 12), зігравши між собою в бойові нічиї, але у команди із міста Житомира та з Білорусі виявилася краща різниця забитих та пропущених м’ячів.

   КДЮСШ «Барса»  зіграла внічию 5:5 із ХК «Політехнік» та розквитала 4:4 із СДЮШОР ХК «Мінськ-1». Самі ж переможці групи зіграли між собою внічию 4:4 (цей результат ще повториться на турнірі і стане вирішальним у боротьбі за золото). Долю путівки у фінальний раунд вирішив всього один м’яч. ХК «Політехнік» із 32 забитими м’ячами та 12 пропущеними пройшов далі із першої сходинки. А ось у команди із Білорусі та з міста Шостки різниця голів була однаковою, але протягом групового етапу СДЮШОР ХК «Мінськ» забив на один гол більше і за цим показником посів другу сходинку у групі «А».

   Четверте місце у цій групі виборола ОДЮСШ ЖОР (Бердичівський район, Житомирська область), здобувши протягом групового етапу тільки одну перемогу над ОДЮСШОР «Олімпія» із міста Вінниці, яка посіла останню сходинку.

Без інтриги

   У групі «Б» такою серйозної заруби як у групі «А» не вийшло. Десять матчів не принесли жодної нічиї, у кожному було виявлено переможця. На перше місце із максимальною кількістю перемог, а відповідно і максимальною кількістю набраних залікових пунктів піднялася ДЮСШ «Авангард» (м. Калинівка, Вінницька область). У її активі чотири перемоги і 28 забитих м’ячів із 9 пропущеними. Найзапеклішою дуеллю цієї групи стало протистояння між ДЮСШ «Авангард» та СДЮШОР «Замосточ’є» (Білорусь). Матч між цими командами завершився із рахунком 3:2 на користь калинівських гравців та вирішив питання щодо переможці групи. Усі решту поєдинків гості турніру із Білорусі виграли та пройшли у фінальний етап із другого місця. Третє місце із двома перемогами та двома поразками посів ХК «Старт» (Бердичівський район, Житомирська область). Він програв першим двом сходинкам. На четвертому місця із однією перемогою опинилася Вінницька МДЮСШ №1, а СДЮШОР ХК «Мінськ-2» (Білорусь) програла всі свої поєдинки та посіла останню сходинку в групі.

Розгромні результати і один вирішальний гол

   За результатами групового турніру, у матчі за 9 сходинку зустрілися  ОСДЮСШОР «Олімпія» та СДЮШОР ХК «Мінськ-2». Вінницькі хокеїсти розгромили своїх суперників із рахунком 10-3. Матч за сьоме місце подарував глядачам цілих 15 забитих м’ячів у одному поєдинку. Вінницька МДЮСШ №1 із рахунком 11:4 розгромила ОДЮСШ ЖОР. Найменш результативна гра сталася у поєдинку за 5 місце. Всього один забитий м’яч дозволив команді «Старт» обіграти суперників із КДЮСШ «Барса».

Переможна «нічия»

   У фінальний етап пробилися чотири команди, які сформували ще одну групу, де мали зіграти кожна по два матчі. Результати ігор, зіграних із командою, з якою грали в одній групі автоматично переносяться у підсумкову таблицю. Таким чином, команди мали зіграти проти двох представників іншої групи. У підсумку, перші два місця групи «А» стали золотими і срібними призерами турніру. Але, якщо у груповому етапі першим став ХК «Політехнік», то у фінальному етапі він поступився цією позицією команді СДЮШОР ХК «Мінськ-1». Вирішальною грою став останній матч турніру (за класикою жанру), у якому зустрілися ХК «Політехнік» та ДЮСШ «Авангард».

   Клуби зіграли між собою у бойову нічию 4:4, що дозволило команді із міста Калинівки піднятися на третю сходинку (сім очок), а представникам СДЮШОР ХК «Мінськ-1» стати чемпіонами змагань. У підсумковій таблиці вони набрали 10 залікових пунктів, а ХК «Політехнік», втративши очки в останньому поєдинку набрав 8. Четверте місце залишилося за ще одними представниками Білорусі СДЮШОР «Замосточ’є», яка у фінальному раунді зазнала двох поразок та набрала всього 3 бали.

Кращі гравці турніру

   За підсумками зіграних поєдинків, суддівська колегія визначила переможців в індивідуальних номінаціях. Кращим воротарем змагань було визначено стража воріт СДЮШОР «Замосточ’є» Дмитра Єфремова. Кращим захисником турніру став представник чемпіона змагань СДЮШОР ХК «Мінськ-1» Микита Стародуб. Крашим бомбардиром турніру став нападник ОДЮСШ ЖОР Олександр Бойко, який протягом турніру 18 разів відзначився у воротах суперників.

   Переможці та призери турніру отримали грамоти, медалі і кубки.

Андрій МАКРУШИН 

SHARE