Напередодні Дня пам’яті захисників України, 27 серпня у м. Погребище на стадіоні «Колос» Погребищенська міська рада та Погребищенська спілка учасників АТО та інших бойових дій при підтримці регіонального відділення НОК України у Вінницькій області провели Всеукраїнський патріотичний забіг в пам’ять про загиблих воїнів «ШАНУЮ ВОЇНІВ, БІЖУ ЗА ГЕРОЇВ УКРАЇНИ», який закладає традицію щорічного вшанування пам’яті полеглих воїнів та проводиться з метою формування національно-патріотичної свідомості громадян України.

     Під час урочистого відкриття заходу міський голова міста Погребища Сергій Волинський наголосив: «Участь у забігові є проявом вшанування пам’яті полеглих воїнів, які загинули захищаючи нас від війни, проявом подяки та підтримки близьких наших героїв. Так внаслідок війни на Сході України загинуло більше 13 тисяч людей. Із них – більше 4 чотири тисячі українських військових. Нажаль, п’ятеро мешканців нашого краю та троє, родини яких проживають у нас, віддали найдорожче – своє життя за для встановлення миру на нашій землі: Роман Башняк, Олег Богданов, Олег Школьний, Роман Грушко, Олександр Шелепун, Ігор Дубов, Євген Левчук, Володимир Мовчанюк. Пам’ять про їх жертовність та подвиг назавжди залишаться в наших серцях».

     Присутні хвилиною мовчання вшанувати всіх, хто під жовто-блакитними знаменами загинули, відстоюючи сьогодні суверенітет і територіальну цілісність України та низько вклонились батькам загиблих земляків.

     Голова відділення Національного олімпійського комітету України у Вінницькій області Павло Хникін звернувся до учасників забігу та зазначив, що головною та найважливішою олімпійською цінністю є дружба і мир, а метою забігу також є пропаганда здорового способу життя та розвиток олімпійського руху. Він підтримав учасників забігу, побажавши усім добігти до фінішу і залишатись завжди здоровими, та взяв у ньому особисту  участь.

     Під суддівством головного судді забігу Володимира Прокопенка (Погребищенська ДЮСШ), за результатами фінішу призові місця було розподілено наступним чином:

  • серед чоловіків І місце виборов Полинчук Сергій – учень Погребищенської ЗОШ №2, ІІ місце та ІІІ місце посіли, відповідно, Артем Лабенко та Ігор Шоробура  – учні Гопчицької ЗОШ;
  • серед жінок І місце виборола Наталія Горбачик – вчителька Погребищенського опорного закладу загальної середньої освіти І- ІІІ ступенів №1, ІІ місце – Вікторія Тисячна – вихованка Погребищенського центру дитячої та юнацької творчості, ІІІ місце здобула Діана Омельчук – керівник гуртків Погребищенського центру дитячої та юнацької творчості.

     Міським головою Сергієм Волинським та головою відділення Національного олімпійського комітету України у Вінницькій області Павлом Хникіним було вручено Дипломи переможцям забігу, та подарунки від олімпійського комітету України у Вінницькій області. Також заохочувальні сувеніри з олімпійською символікою отримали всі учасники забігу.

                                                                                       Лана Свєтлова

SHARE