У Вінниці з восьмого по десяте січня пройшов всеукраїнський футбольний меморіал відомого гравця місцевої команди майстрів і тренера Олега Серьогіна. Турнір організували спільними зусиллями ОДЮСШ ім. Блохіна-Бєланова, відділення Національного олімпійського комітету України Вінницької області, управління з питань сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації і обласне управління Комітету з фізичного виховання та спорту Міносвіти.

На старт вийшли вісім команд – по дві збірні Вінницької обласної ДЮСШ ім. Блохіна-Бєланова (1998 р.н. і 1999 р.н.) і ДЮСШ Хмельницького, а також по одному колективу обласного управління Комітету з фізичного виховання та спорту Міносвіти, обласної організації спорттовариства «Колос», ДЮСШ Бердичева (Житомирська область) і ДЮСШ Гайсина (Вінницька область).

Змагання проходили просто неба на стадіоні школи № 34. Поле розчистили від снігу самі учасники. Десятиградусний мороз на початку турніру не налякав ані гравців, ані тренерів, ані організаторів.

На матчі всі спортсмени виходили в штанцях, надітих під спортивними трусами; а деякі ще й в шапках.

– Мороз я витримує непогано. За такої температури мені і раніше доводилися грати й тренуватися. Коли виходиш на поле, спочатку холодно, але в русі швидко зігріваєшся, – поділився 15-річний вихованець шаргородського футболу Влад Палій. – В меморіалі Олега Серьогіна я беру участь вперше. Хоча з вінницькими командами взагалі доводилося боротися неодноразово. Наша збірна неодноразово брала призові місця на турнірах в місті над Бугом. В Шаргороді є аматорська команда, яка змагається в чемпіонаті області. Але зараз я навчаються в київському РВУФК. А після його завершення мрію стати гравцем професійного клубу; чекаю пропозицій.

– Ми регулярно приїздимо на меморіал Олега Серьогіна, вшановуємо таким чином його пам’ять. Плідно співпрацюємо з ОДЮСШ ім. Блохіна-Бєланова, запрошуємо один одного на змагання,  – зауважив директор і тренер з футболу ДЮСШ Бердичева Олександр Подгорчук. – Наші футболісти дуже скучили за футболом після новорічної перерви. Кілька гравців не поїхали на вінницький турнір через морози. А ті, хто не боїться труднощів, вийшли на поле. Це ще один приклад того, що футбол розвиває характер і позитивні якості у молодих людей.

– Сьогодні мороз зашкалює. Але навіть за температури мінус 10 –12 градусів можна грати. Адже на поле виходять наші найстарші вихованці. Вони вже загартовані, ніхто не жаліється на холод. Аналогічні меморіальні змагання для футболістів решти вікових категорій (Грушанського, Сівака, Негрєєва) ми проводимо в іншу пору року, за теплої погоди, – прокоментував старший тренер Вінницької обласної ДЮСШ ім. Блохіна-Бєланова, організатор змагань Іван Подзігун.

 

Про Олега Серьогіна колишні колеги відгукуються дуже тепло.

– З Олегом Івановичем Серьогіним я багато працював разом. Це була дуже порядна людина і висококваліфікований тренер. Серед його вихованців виділю екс-гравця вінницької «Ниви», дніпропетровського «Дніпра» і збірної України Сергія Нагорняка. Олег Серьогін також успішно грав за вінницьку футбольну команду майстрів, був нападником і півзахисником, – відзначив Іван Подзігун.  – Меморіал Олега Серьогіна ми проводимо щорічно, незалежно від погодних умов. На нього завжди приїздять команди з районів Вінниччини і сусідніх регіонів.

Як звернув увагу Іван Подзігун, меморіал Олега Серьогіна –  це перше юнацьке футбольне змагання на Вінниччині в новому році. Окрім виховної мети (вшанування пам’яті відомого спортсмена і тренера), воно допомагає юним спортсменам підготуватися до сезону. Адже практично всі команди-учасниці виступають у дитячо-юнацькій футбольній лізі України (ДЮФЛ).

– До того ж на цьому турнірі ми можемо виявити нових талановитих гравців. Зокрема, з числа юних футболістів, які переїздять на Вінниччину з Донецької і Луганської областей, – додав Іван Подзігун.

В фіналі ДЮСШ ім. Блохіна-Бєланова 1998 р.н. з рахунком 1:0 переграло ДЮСШ Бердичева. Бронзові нагороди виграла команда ДЮСШ ім. Блохіна-Бєланова 1999 р.н., яка з аналогічним рахунком 1:0 переграла команду Хмельницького.

nocvn5030  nocvn5047 nocvn5046 nocvn5045 nocvn5044 nocvn5043 nocvn5042 nocvn5041 nocvn5040 nocvn5039 nocvn5038 nocvn5037 nocvn5036 nocvn5035 nocvn5034 nocvn5033 nocvn5032 nocvn5031