У Вінниці відкрили оновлений муніципальний спорткомплекс, який отримав назву «Аква-Він». У церемонії відкриття взяли участь Прем’єр-міністр України 2016-2019 років Володимир Гройсман, міський голова Сергій Моргунов, голова Вінницької обласної ради В’ячеслав Соколовий і голова Вінницької ОДА Сергій Борзов.

     Перший заплив у реконструйованому 25-метровому басейні зробив дворазовий срібний призер Олімпійських ігор 1992 року, учасник чотирьох Олімпіад, голова обласного відділення НОКУ Павло Хникін. Також перед гостями виступили естетичні гімнастки, черлідери і юні баскетболісти.

     Як повідомив Сергій Моргунов, місто витратило на цей проєкт близько 62 млн. грн. саме з бюджету територіальної громади. А загальна кошторисна вартість об’єкту сягнула 82 млн. грн.

     – За  підтримки Уряду Володимира Гройсмана, на той час по програмі будівництва і реконструкції басейнів, фінансування у розмірі 8,2 млн. сприяло початку такої повномасштабної реконструкції. Плюс 12,4 млн. грн. у 2021 році було направлено з Державного фонду регіонального розвитку. СКА був закритий ще у 2006 році. І поступово прийшов до аварійного стану. Ми тут переробляли фактично все, – сказав Сергій Моргунов.

     В оновленому спортивному центрі є басейн довжиною 25 метрів з 6 доріжками для плавання. В комплексі реконструювали дві 3-метрові та одну метрову вишки для стрибків у воду – наразі єдині у Вінниці. Зроблено балкон для глядачів на сто місць. Також у центрі є зал для ігрових видів спорту на 730 кв. метрів, тут можна займатись волейболом, баскетболом, футзалом та гандболом. Є у спорткомплексі й зала «сухого плавання», зали для єдиноборств і атлетична, кімнати для тренерів, фудкорт.

     У рамках реконструкції утеплили та оздобили фасад спортивного комплексу,  замінили існуючу покрівлю та виконали роботи по її утепленню, підсилили несучі стіни. Також реконструювали системи електропостачання, опалення, водопостачання та водовідведення. Зробили благоустрій навколо спортивного комплексу, в тому числі автостоянку, велопарковку, влаштували вуличні меблі та зовнішнє освітлення.

     Басейн перебуватиме на балансі Вінницької ДЮСШ № 3, заснованої у 1966 році. У ній 13 тренерів-викладачів  навчають 329 вихованців. Тут культивували три престижні олімпійські види спорту – волейбол, гандбол і велоспорт. А з першого грудня започатковано ще й відділення плавання.

     Очікується, що в оновленому спорткомплексі знайдуть свою домівку вінницькі команди з ігрових видів спорту і проходитимуть матчі чемпіонатів України, включаючи Суперлігу. Водночас «Аква-Він» повністю підлаштований під потреби людей з інвалідністю. Зокрема, має пандуси, ліфти, підіймач у басейні.

 

                                                                                            Михайло Шафір

SHARE