Відомі вінницькі легкоатлети-олімпійці Михайло Книш і Олена Колесниченко останнім часом захопилися звукотерапією. Вони поєднують це із лікувальним масажем, йогою та іншими практиками тілесної і духовної релаксації. Легкоатлет Михайло Книш захопився масажем ще під час своєї непересічної спортивної кар’єри – він був учасником двох Олімпійських ігор.

   – Спочатку робив масаж товаришам, в спорті це нормальне явище. Продовжив навчатися в цьому напрямку. Після завершення спортивної кар’єри працював із легкоатлетичною збірною, в остеопатичному центрі та з боксерською командою «Українські отамани». Водночас розумів, що, окрім масажу, людям чогось не вистачає. Таким чином прийшов до звукотерапії, – розповів Михайло Книш.

   Олімпієць ознайомився із принципом дії тибетських чаш, різних дзвіночків і духових інструментів. Сумістив це зі спортивним масажем і отримав гарний ефект.

   – Від приємних звуків під час масажу люди розслабляються. Позитивно впливають вони водночас й на мене. Я можу робити три сеанси масажу поспіль і практично не втомлююся! – каже Михайло Книш.

   Пан Книш використовує для звукотерапії народні та античні музичні інструменти – співаючі чаші, деджеріду (музичний інструмент австралійських аборигенів, який створює вібрацію – на кшталт карпатської трембіти), флейти і дзвіночки. Каже, що вони створюють такі звуки, як наш всесвіт, і допомагають людям розслабитися.

   Нещодавно Михайло Книш вирішив заявити про свої здобутки широкому загалу. Він виступає на вінницькому фестивалі творчості і розвитку «Живі», який відбувається щосуботи в листопаді у центрі «Оригамі». Разом із Михайлом майстер-клас проводила його супутниця життя – учасниця Олімпіади і претендент на Ігри-2020 Олена Колесниченко. Вона опанувала «космічні барабани», які створюють оригінальні звуки. Ці інструменти зроблені не з дерева і шкіри, як звичайні, а з металу! Грати на них можна руками або паличками.

   Далі олімпійці створили творче тріо із однодумцем Вадимом Редько, відомим у нашому місті фахівцем із йоги та інших оздоровчих практик. Вони вже провели спільний майстер-клас зі звукотерапії і збираються продовжувати й надалі.

   – Поєднуватимемо звукотерапію із сауною, йогою та іншими практиками. Звукотерапія впливає і лікує душу. Допомагає вирішити життєві проблеми Люди, які вміють розслаблятися, під час сеансу уходять у «космічний політ». Під час цієї медитації їм приходять відповіді на наболілі питання, – пояснив Михайло Книш.

SHARE