Голова Вінницького обласного відділення національного олімпійського комітету України Павло Хникін завітав у гості до калинівських школярів

З особливим спортивним азартом, натхненням та запалом учні п’ятих класів Калинівської ЗОШ №1 змагалися за перемогу у шкільних олімпійських змаганнях. Адже їх спритність та фізичну підготовку оцінював дворазовий срібний призер Олімпіади, чемпіон Європи, бронзовий призер чемпіонатів Європи, учасник чотирьох  Олімпіад, багаторазовий чемпіон України, 22-разовий рекордсмен України, заслужений майстер спорту,  голова Вінницького обласного відділення національного олімпійського комітету України Павло Хникін.

З метою популяризації здорового способу життя, за ініціативи національного олімпійського комітету України, ось уже більше десяти років по всій Україні проходять так званні «олімпійські уроки», які проводять з школярами відомі спортсмени. З розповіддю про свій спортивний шлях та досягнуті висоти до учнів Калинівської ЗОШ №1 завітав вінницький плавець, учасник чотирьох Олімпіад Павло Хникін.

-Я розумію, що після цієї зустрічі лише одиниці школярів почнуть або продовжать активно займатися спортом, але це не головне. Головне, щоб діти обрали для себе здоровий спосіб життя, – каже Павло Хникін. –  Я батько трьох дітей, мої діти займаються спортом, і я прагну, щоб чим побільше дітей і взагалі людей, були здоровими та щасливими.

Окрім  пропаганди спорту та здорового способу життя Павло Хникін учив калинівських школярів мріяти й реалізувати свої мрії у життя.

-У кожної людини має бути мрія, і коли нею жити, ця мрія обов’язково здійсниться. Звичайно, коли тільки  лежати на дивані і нічого не робити, мрія лише залишиться мрією. Свою мрію потрібно наближати, докладати зусиль для її здійснення. Поділюся власним досвідом. Я прагнув великих спортивних досягнень, але тренери скептично дивилися на мене, мою скромну, як для плавця, статуру. І тоді я почав займатися собою, купив невеликі гантелі і по кілька разів на день тренувався. Окрім цього почав віджиматися від підлоги, щоразу збільшуючи свої показники. Я, звичайно, не виріс до двох метрів, але мої спортивні результати змінювалися. Я перемагав спортсменів, які були за мене набагато фізично сильнішими, бо ніколи не думав, що вони більші і я їм програю, а знав, що я хочу і можу перемогти.

Наполегливість, віра у перемогу, важкі тренування допомогли Павлу Хникіну реалізувати усі свої мрії. Він став чемпіоном  Європи у 1991 році, дворазовим срібним призером Олімпіади у 1992 році, бронзовим призером чемпіонатів Європи у 1993 та 2000 роках. Вінницький плавець брав участь у чотирьох  Олімпіад, він – багаторазовий чемпіон України, 22-разовий рекордсмен України. А нині Павло Хникін успішно очолює Вінницьке обласне відділення національного олімпійського комітету України.

-На цій зустрічі я зрозуміла, що потрібно йти до своєї мети, вміти мріяти. Я буду брати приклад з цієї людини, – поділилася враженнями від зустрічі з Павлом Хникіним  дев’ятикласниця Дарина Фотіна.

-А я тепер знаю, що і надалі займатимуся спортом, – підтримав однокласницю Сергій Тарасюк.

А вже через кілька хвилин у спортзалі школи розпочалися справжні спортивні баталії. За перемогу у шкільних олімпійських іграх змагалися чотири команди п’ятих класів цього навчального закладу. Азарт юних спортсменів зрозумілий, адже у складі журі змагань був легендарний Павло Хників. За підсумками змагань перемогу вибороли учні 5 В класу. Однак переможених у цих змаганнях не було, адже кожен школяр отримав подарунок від легендарного спортсмена – книжку «Щоденник олімпійця». А навчальний заклад отримав від гостя у подарунок спортивні м’ячі.

А головне, після зустрічі із Павлом Хникіним у багатьох школярів з’явилася мрія й бажання реалізувати цю мрію у життя.

 

С.Осаволюк

SHARE