Четвертого грудня у Вінниці відбулася зустріч із дворазовим срібним олімпійським призером, учасником чотирьох Олімпіад Павлом Хникіним, який нині обіймає посаду голови відділення НОК України у Вінницькій області. Знаменитий спортсмен провів у міському Палаці дітей та юнацтва «ментальне тренування» в рамках проекту НОК України «OlinpicLab» («Олімпійська лабораторія»).

       Його слухали два десятки юних плавців. Павло Хникін розповів про початок і становлення своєї портивної кар’єри. Майбутній рекордсмен України і Європи в дитинстві не хапав зірок з неба. Був хворобливою дитиною. На плавання Павла записали батьки, щоб загартувати. Але завдяки силі волі, працьовитості і наполегливості він крок за кроком покращував свої результати і згодом вийшов на високий рівень майстерності. Далі також не бракувало проблем, через що вінничанин не раз збирався закинути Великий спорт. Приміром, під час навчання в інституті Павлу Хникіну доводилося тренуватися в басейні на одній доріжці з малечою, тобто умови для підготовки були спартанськими. Які ставити перед собою цілі у спорті і яким чином їх досягати, олімпієць розповів майбутнім чемпіонам.

       – Результат спортсмена на 50 % залежить від психологічного настрою. На це значною мірою впливає тренер, особливо у молодих плавців, – каже Павло Хникін.

       – У своїй спортивній кар’єрі я досягав вершин методом проб і помилок. Адже мої однолітки тривалий час виступали сильніше. І мені постійно доводилося їх наздоганяти.

       Всі учасники ментального тренування отримали «Олімпійський путівник» та сувенір від відділення НОК України у Вінницькій області.

SHARE