На Вінниччині розпочали святкувати Олімпійський день, присвячений річниці створення Міжнародного олімпійського комітету. Першими захід із цієї нагоди провели 11 травня у Томашполі. У ньому взяла участь понад тисяча спортсменів різного віку. Спортивне свято пройшло за підтримки відділення НОК України у Вінницькій області.

   – Вразила масовість. Було несподівано, що захід збере стільки багато учасників. Діти приїздили із сусідніх сіл на шкільних автобусах. Раніше ми лише пропонували проводити Олімпійський день зонально. А у Томашполі це вже роблять, – каже голова відділення НОК України у Вінницькій області, дворазовий срібний призер Олімпіад Павло Хникін.

   На заході були присутні керівники районної ради та районної адміністрації, директори навчальних закладів, очільники Томашпільської ОТГ і місцевих територіальних громад, спортивний актив Томашпільщини. Під час урочистого відкриття молоді розповіли про зародження Олімпійських ігор, олімпійські традиції і внесли Олімпійський прапор.

   – Таку честь довірили кращим спортсменам району: срібному призеру чемпіонату Європи і чемпіону України серед чоловіків із рукопашного бою Данилі Закорчевному, майстру спорту України міжнародного класу із рукопашного бою і чемпіону Європи Сергію Водянюку та іншим, – наголосив начальник відділу сім`ї, молоді та спорту Томашпільської райдержадміністрації Григорій Слободян.

   Під час Олімпійського дня відбувся районний легкоатлетичний пробіг. Спортсмени долали дистанції від Солоного лісу до районної лікарні. Це були фізкультурники від двох років та закінчуючи пенсіонерами. Вони бігли різні відстані – від 15 метрів (дворічні учасники) до п`яти кілометрів.

   Призерів визначали у дев`яти вікових категоріях. Серед переможців виявився й Павло Хникін, який став першим у забігу на один кілометр. Всі учасники перегонів отримали сертифікати Міжнародного Олімпійського комітету, а також олімпійські значки, спортивні щоденники і тематичну літерату ру. Також бігунам дошкільного та молодшого шкільного віку вручили подарунки від спонсорів: товариства «Зелена долина», осередку ТСОУ, приватних підприємців Сергія Мороза, Василя Ткаченка та інших.

SHARE