nocvn5481

В забігу з нагоди Олімпійського дня, що пройшов у Вінниці 23 червня, взяли участь понад чотири тисячі містян. Це значно більше, ніж розраховували організатори, тому деяким учасникам навіть забракло нагрудних номерів. Спортивне свято спільними зусиллями підготували відділення Національного олімпійського комітету Вінницької області, спорткомітет Вінницької міської ради, управління з питань сім’ї, молоді та спорту Вінницької облдержадміністрації, медіа-корпорація RIA, а з призами допомогли численні спонсори.

Всі учасники, незалежно від віку і статі, додали кілометрову дистанцію центральною вулицею міста – Соборною. Рух транспорту по ній було тимчасово перекрито. Зрозуміло, більшість бігунів – молодь. Але не бракувало й ветеранів. Найстаршим учасником виявився 80-річний Віктор Вагов, член міського клубу моржів «Нептун». Бігли й цілими родинами, навіть з дошколяриками. В одній з них був 9-місячний малюк, якому вручили спеціальний приз. Проїхали дистанцію і троє прихильників спорту на інвалідних візках.

На старт вийшли чимало відомих вінничан.

– Я намагаюся підтримувати себе в спортивній формі. Щоранку не тільки роблю тривалу ранкову зарядку, але й пробігаю по шість кілометрів. Адже рух – це життя. Чим більше ми рухаємося, тим більше живемо. Окрім легкої атлетики, займаюся футболом – періодично граю за збірну Вінницької міської ради. Взагалі люблю різні ігрові види спорту, – сказав заступник Вінницького міського голови Андрій Рева. – Свято Олімпійського дня, безумовно, вдалося, про що в першу чергу свідчить багатотисячна армія учасників.

– Такі масові заходи я відвідую з великим задоволенням. Адже прагну, щоб якомога більше діток долучалися до нашої великої спортивної родини, – наголошує Роман Головащенко, який є чинним чемпіоном світу з боксу за версією GBC, інтернаціональним чемпіоном IBO і інтерконтинентальним чемпіоном WBC-A. – Я бігаю шість разів на тиждень, що надзвичайно важливо, адже допомагає покращити витривалість. Причому одного разу долаю 10-кілометрову відстань, в інших випадках поєдную легкоатлетичні вправи з боксерськими. Мій синочок ще маленький – поки лише повзає. З часом буде бігати і стане спортсменом, як я і моя дружина.

– В багатьох містах, містечках і навіть селах в Європі та на інших континентах проводяться масові забіги для усіх охочих. Зазвичай вони передують офіційним змаганням, в яких я беру участь. Такі пробіги якнайкраще слугують популяризації здорового способу життя, – каже вінницький ас спортивної ходьби, учасник Олімпійських ігор Андрій Ковенко. – День бігу у Вінниці в цілому провели не гірше, ніж в Європі. Єдина відмінність – в західних країнах зазвичай на таких стартах розігруються цінні призи і медалі, які виборюють професіонали. А решта учасників бігають для свого задоволення, а на фініші всією родиною беруть участь у масових розважальних заходах. Свята бігу в багатьох населених пунктах за кордоном, де я побував, відбуваються як мінімум раз на рік, а буває й більше.

І біля старту, і на фініші, були облаштовані сцени. На них демонстрували свою майстерність акробати, танцюристи, стрітворкаутери, представники різних видів єдиноборств. Після змагань всі бажаючі мали можливість взяти участь в різноманітних конкурсах і спортивних розвагах в Центральному парку культури і відпочинку – наприклад, пограти в настільний теніс, покидати м’яч в баскетбольне кільце та навіть спробувати своїх сили в танцях на пілоні. Загалом організатори підготували 22 майстер-класи від представників різних федерацій, спортклубів і ДЮСШ. Перед глядачами виступали спортсмени, вдягнені у футболки з символікою Олімпійського дня. Фінішувало свято шоу-програмою і концертом.

– Масовий забіг об’єднав тисячі вінничан. Адже в ньому головне – пропаганда здорового способу життя і олімпійського руху, а не високі результати. І тут немає переможців і переможених, – підсумував голова відділення Національного олімпійського комітету Вінницької області, дворазовий призер Олімпіад з плавання Павло Хникін. – До речі, для проведення майстер-класів були відібрані представники не лише олімпійських видів спорту. Ми прагнули, щоб показові виступи були видовищними і зацікавлювали містян до занять спортом і фізичної культури.

nocvn5483 nocvn5482 nocvn5487 nocvn5488 nocvn5501 nocvn5500 nocvn5499 nocvn5518 nocvn5485nocvn5486nocvn5484nocvn5495nocvn5494nocvn5493nocvn5492nocvn5491nocvn5490nocvn5489nocvn5497nocvn5496nocvn5507nocvn5506nocvn5505nocvn5504nocvn5503nocvn5502nocvn5513nocvn5512nocvn5511nocvn5510nocvn5509nocvn5508nocvn5517nocvn5516nocvn5515nocvn5514nocvn5498

Видео:   “Вінниця біжить” – Олімпійський день у Вінниці (2015)