11 травня у Вінницькій школі № 10 провели олімпійську розминку «Do like olimpians» («Роби, як олімпійці»). Захід пройшов за підтримки відділення НОК України Вінницької області. Спочатку вінницькі олімпійці-легкоатлети Михайло Книш і Олена Колесниченко розповіли другокласникам про свої досягнення та олімпійські цінності.

   Олена виступала на перших юнацьких Олімпійських іграх-2010 у Сінгапурі та Олімпіаді-2016 у Ріо-де-Жанейро (Бразилія). Вона є майстринею бігу на 400 метрів із бар`єрами.

   – Я маю шанси потрапити й на наступну Олімпіаду 2020 року у Токіо (Японія). Відбір на неї починається вже зараз. Олімпійський норматив реально виконати на чемпіонаті України, що відбудеться у наступному році, – розповіла Олена Колесниченко. Її тренер та колишній чудовий спринтер Михайло Книш брав участь у Олімпійських іграх- 2004 в Афінах (Греція) та 2008 у Пекіні (Китай).

   – Передавати свій досвід дітям є дуже важливим. Адже про деякі речі в книжках не пишуть. І вони передаються від одного покоління спортсменів до іншого. Якщо хоча б одна-дві дитини із тих, з ким ми сьогодні спілкуємося, стануть сильними спортсменами, це буде чудово, – підкреслив Михайло Книш.

   Школярі були раді візиту чемпіонів.

   – Мені цікаво, зі скількох років вони почали займатися спортом і чого досягли. Сама я захоплююся танцями і також мрію стати відомою, – каже восьмирічна Даша Дембіцька.

   Після цього Олена Колісниченко провела олімпійську зарядку просто неба. Вона показувала дітям 10-хвилинний комплекс, що є власною професійною розминкою. Вінничанка використовує її на тренуваннях і навіть перед виступом на Олімпіаді.

   – Сенс цих вправ у розігріві м’язів перед основною тренувальною роботою. Це різні види стрибків на місці, розтягування тощо. Таку розминку я рекомендую не лише дітям, але й дорослим. Вона приводить тіло в порядок і дає тонус на весь день, – каже Олена Колесниченко.

   Найактивніші учасники заходу отримали від відділення НОК України у Вінницькій області олімпійські подарунки та сувеніри,диски із пізнавальними спортивними сюжетами, футболки із тематичними написами.

   У Вінницькій школі №10 спорту приділяють значну увагу. Недарма тут покращується спортивна база.

   – Нещодавно у нас побудували нові спортмайданчики, відремонтували спортивну залу. На базі нашого навчального закладу діють гуртки важкої атлетики та волейболу. Там займаються навіть учні молодших класів. Ми готуємо школярів до змагань різного рівня. На комплексних міських спартакіадах потрапляємо до десятки кращих, – розповів вчитель фізичної культури Вадим Даніловський.

SHARE