Зворотній відлік до старту перенесених Літніх Олімпійських ігор розпочато. До старту Токіо-2020 залишилося 100 днів.

     У березні 2020 року МОК та організатори Ігор у зв’язку з пандемією коронавірусу ухвалили безпрецендентне рішення: перенести Олімпіаду на один рік. Тоді планувалося, що Токіо-2020 стане «Іграми, що здолали коронавірус».

     Однак ситуація з пандемією за рік практично не змінилася. Томас Бах заявив, що «плану «Б» немає» та цього разу про перенесення Олімпіади мова не йде: змагання або відбудуться у запланований термін, або не відбудуться узагалі.

     Водночас організатори розробляють механізм протидії поширенню коронавірусу. Одне з рішень – проведення Олімпіади без іноземних глядачів (допуск місцевих вболівальників на трибуни поки під питанням). Ось ще кілька прикладів:

  • розроблені «плейбуки» для усіх, хто буде дотичний до змагань – правила поведінки та обмежень (будуть оновлені наприкінці квітня);
  • усі, хто в’їжджатиме в Японію, має надати негативний тест на коронавірус (до 72 годин), спортсмени будуть проходити тестування мінімум раз на чотири дні;
  • інфікованих коронавірусом спортсменів помістять у спеціальні готелі.

     Також усі країни мають зменшити розміри своїх делегацій, а спортсменам буде заборонено відвідувати туристичні місця. Олімпіада-2020 точно не буде схожою на будь-яку попередню.

     Змагання відбуватимуться в 40 різних локаціях, більшість з яких зосереджені в Токіо. Але будуть і зовсім віддалені місця проведень Ігор. Наприклад, марафони відбудуться в Саппоро.

     Загалом у програмі Олімпійських ігор-2020 – 33 види спорту, в яких буде розіграно 339 комплектів нагород. Серед них чотири дебютанти: карате, скейтбординг, серфінг та спортивне скелелазіння. А бейсбол і софтбол повертається уперше з Пекіну-2008.

SHARE