Естафета Олімпійського дня 2020 у місті Вінниці

   Естафета Олімпійського дня 2020 за участі регіональних відділень НОК України стартувала 3 червня. Кожного дня двоє регіональних відділень демонструють онлайн-презентацію, яка включає в себе отримання букви або цифри із напису «Olympic day in Ukraine 2020 06 23», передачу відповідної літери або цифри наступному відділенню та презентація Олімпійського дня у своєму регіоні.

ГО «Відділення НОК України у Вінницькій області» долучилося до естафети 10 червня. Літеру «І» від Миколаївського регіонального відділення отримав Майстер спорту України Міжнародного класу з легкої атлетики, срібний призер Кубку світу, срібний та бронзовий призер Кубків Європи зі спортивної ходьби, учасник ХХІХ Олімпійських ігор у Пекіні Андрій Ковенко. Він урочисто вручив цю літеру голові ГО «Відділення НОК України у Вінницькій області», заслуженому майстру спорту України з плавання, дворазовому олімпійському срібному призеру, учаснику чотирьох Олімпійських ігор Павлу Хникіну.

Далі Павло Хникін разом із цією літерою пробіг по колу стадіону та передав її наступному учаснику Олімпійського дня у Вінниці, символізуючи передачу естафети у спорті. Таким чином кожний пробіг із літерою свій етап і у підсумку всі зібралися біля банера «Олімпійський день». Павло Хникін представив учасників забігу, якими були начальник управління фізичної культури та спорту Вінницької облдержадміністрації, заслужений майстер спорту України з велосипедного спорту, срібний призер XXVII Олімпійських ігор у Сіднеї, переможець чемпіонату світу Сергій Чернявський; голова комітету з фізичної культури і спорту Вінницької міської ради, майстер спорту України з боксу, заслужений працівник фізичної культури і спорту, заслужений тренер України Сергій Краєвський; відповідальний секретар Вінницького обласного відділення НОК України, заступник начальника управління фізичної культури та спорту Вінницької облдержадміністрації, почесний працівник фізичної культури та спорту Олександр Олійник;  керівник комунальної організації «Спорткомплекс «Здоров’я»»,  Майстер спорту України Міжнародного класу з легкої атлетики, срібний призер Кубку світу, срібний та бронзовий призер Кубків Європи зі спортивної ходьби, учасник ХХІХ Олімпійських ігор у Пекіні Андрій Ковенко; засновник відділення НОК України у Вінницькій області, почесний член Національного олімпійського комітету України Федір Новік,  головний бухгалтер Вінницького регіонального відділення НОК Ксенія Саїнчук; спеціалісти Вінницького регіонального відділення НОК Інна Бугаєва та Андрій Макрушин.

Після представлення учасників естафети Павло Хникін розповів про відомих олімпійців Вінниччини, сказав про здобуту ліцензію вінницьким спортсменом на Олімпійські ігри 2020 року у місті Токіо, висловив сподівання про подальші отримання ліцензій спортсменами краю. Потім надав урочисте право Сергію Чернявському передати літеру «N» наступному відділенню.

Сергій Чернявський сказав: «Передаємо естафету Олімпійського дня 2020 Хмельницькому регіональному відділенню НОК України».

Вінничанка – переможниця розіграшу естафети олімпійського дня

   Цього року Національний олімпійський комітет України традиційно проводив естафету олімпійського дня та закликав усіх охочих долучитися до цієї акції. У рамках заходу вирішили провести розіграш призів серед учасників естафети. Головними умовами участі у розіграші були наступні чинники: учасник на свій вибір повинен зняти відео (тривалістю 30-40 секунд) з виконанням вправи зі свого улюбленого виду спорту або спортивних рухів в кадрі й символічно передати предмет, який відображає цей вид діяльності, а разом з цим передати й естафету наступному учаснику, якого треба позначити під/у відео або зробити фотографію з виконанням вправи зі свого улюбленого виду спорту або спортивних рухів, продемонструвавши в кадрі зображення олімпійських кілець або напис «OlympicDay» й передати естафету наступному учаснику, якого треба позначити в пості.

У відео/ або в тексті до фото учасник повинен звернутися до аудиторії з наступними меседжами: «Долучаюся до естафети Олімпійського дня-2020 в Україні! Розділяю олімпійські цінності! Передаю естафету…» До своїх постів учасник обов’язково повинен додати хештеги #olympicday2020 та #olympicday.

Щотижня серед найкращих фото та відео розігрувалися олімпійські подарунки. Переможці обиралися за допомогою програми Random.

Однією із переможниць розіграшу стала вінничанка Поліна Севастьянова, яка займається художньою гімнастикою у МДЮСШ №1 та спортивному клубі «Прем’єра». Вона є членом збірної команди Вінницької області. ЇЇ тренують президент Вінницької обласної федерації з художньої гімнастики, тренер-викладач МДЮСШ №1 Ганна Миргородська, а також головний тренер збірної команди Вінницької області, тренер-викладач МДЮСШ №1 Юлія Заплішна.

Поліна зняла відео, на якому демонструє вправи зі свого виду спорту та виклала його у соціальній мережі «Instagram».

Шляхом рандомного вибору Поліна перемогла і з нею зв’язалися із Національного олімпійського комітету України для надсилання подарунків. Вона отримала сертифікат переможця естафети олімпійського дня, футболку, зошит та блокнот із олімпійською символікою.

Естафета олімпійського дня на Вінниччині

   У Вінницькій спеціалізованій дитячо-юнацькій спортивній школі олімпійського резерву з легкої атлетики приєдналися до естафети олімпійського дня та відзняли відео із заняттями своїх спортсменів. На відео зображені найпопулярніші вправи для якісних тренувань юних легкоатлетів.

До традиційної естафети олімпійського дня долучилися вихованці КЗВОДЮСШ зі стрільби кульової. Спортсмени демонстрували практичні навички зі свого виду спорту, стріляючи по мішенях. Кожний із вихованців передав естафету олімпійського дня вінницьким спортсменам. Участь взяли Майстер спорту України Міжнародного класу зі стрільби кульової Світлана Огер, Майстер спорту України зі стрільби кульової Анастасія Жученко, Майстер спорту України зі стрільби кульової  Дар’я Яремчук, Майстер спорту України зі стрільби кульової Анна Волковська, кандидат у майстри спорту зі стрільби кульової Анна Пронь, володар першого розряду зі стрільби кульової Ігор Пилявець.

Долучилися до естафети олімпійського дня 2020 й у Ладижинській ЗОШ №2. Школярі та учителі навчального закладу творчо підійшли до естафети та почергово передавали її одне одному, демонструючи власні навички з улюблених видів спорту.

Ладижинські волейболісти продемонстрували уміння виконувати вправи із цієї сфери спорту та передали естафету футболістам Ладижинської ЗОШ №2, а саме збірній команди навчального закладу по футболу.

Ті у свої чергу продемонстрували власні вміння володіння футбольним м’ячем та тренуванням із ним. Відразу декілька спортсменів-футболістів долучилися до естафети та відзняли свої відеоролики.

Після футболістів Ладижинської ЗОШ №2 до естафети приєдналися танцівники навчального закладу, які на своїх відео продемонстрували власні вміння не тільки красиво танцювати, але й оригінально підходити до цієї справи.

У свою чергу, танцівники передали естафету олімпійського дня 2020 учителям навчального закладу, які відзняли відео занять фізичними вправами та передали естафету усім охочим спортсменам.

Самбісти Ладижинської ЗОШ №2 також приєдналися до Всеукраїнської естафети та продемонстрували свої навички боротьби.

Потрібно підкреслити, що багато учнів Ладижинської ЗОШ №2 знімали відео естафети олімпійського дня 2020, розділяючи олімпійські цінності та передавали її власним друзям, які демонстрували свої навички з улюблених видів спортивної діяльності.

Так, до естафети долучилися учениці 3-А класу Ганна Пишна, Соломія Золкіна. Учениця 2-А класу Анастасія Склярук зняла відео із власним хобі, а також приєдналася до естафети разом зі своєю сестричкою та мамою.

У дитячо-юнацьких спортивних школах міста Вінниці також активно долучилися до естафети олімпійського дня 2020. Спортсмени розділяють олімпійські цінності і намагаються активно брати участь у спортивних заходах та акціях.

Вихованці спортивних шкіл демонстрували свої навички із тих видів спорту, якими займаються і почергово передавали естафету одне одному. Деякі це робили за допомогою слів на камеру, а дехто умовно кидав спортивний інвентар (наприклад, м’ячі) за кадр і у наступному відео його підхоплював інший спортсмен.

Таким чином, вінницька спортивна спільнота взяла активну участь у естафеті олімпійського дня 2020. Ми розділяємо олімпійські цінності та намагаємося активно займатися спортом і популяризувати його.

Андрій МАКРУШИН

 

SHARE