Географія шахових змагань на Вінниччині неухильно розширюється. Восьмого лютого, вперше за останні чотири роки, обласний турнір провели й у місті Гнівані. Ігри проходили у добре відремонтованому та затишному приміщенні міського Будинку культури. Відкрита першість Гніванської ОТГ зібрала 55 шахістів. Вони представляли Вінницю, Жмеринку, Немирів, с. Кудлаї (Немирівський район), с. Ровець (Вінницький район), Козятин і «господарів поля». Турнір пройшов за підтримки голови Гніванської ОТГ Володимира Кулешова, Вінницької обласної федерації шахів і меценатів.

   На урочистому відкритті пан Кулешов привітав учасників. Представник обласної шахової федерації подарував організаторам 15 шахівниць та ігрових комплектів, що стало у нагоді.

   Гра тривала у 9 турів за швейцарською системою. Серед учасників були спортсмени різної статі і віку. Малюки, в першу чергу – представники Вінницької МДЮСШ № 6 і її філії (клуб «Романтик»), дали справжній бій дорослим та нерідко їх перемагали. Серед них були й шестирічні «гросмейстери» – Юрій Перепелиця та Іван Винокур. Вони, як і деякі інші учасники шахових баталій у Гнівані, готуються до чемпіонату Вінниччини серед дітей, віком до 8 років. Лідери постійно змінювали один одного. Причому по черзі очолювали перегони діти і дорослі.

   В підсумку, тріумфували жмеринчани. Чемпіоном став досвідчений Олег Макогонюк, а срібним призером – юний Назар Шаталюк. На третьому місці – Роман Миронюк (місто Гнівань). Трійку кращих серед жінок склали
екс-чемпіонка України серед дівчат Вікторія Біляк (місто Гнівань), Ангеліна Богомживуща (місто Вінниця) і Олександра Цюпало (місто Жмеринка).

   Організатори подбали про низку додаткових призів. Серед іншого, відзначили наймолодшого учасника – шестирічного вихованця вінницького клубу «Романтик» (філії МДЮСШ № 6) Івана Винокура. А також найстаршого гравця – 79-річного Вадима Мазура зі Жмеринки.

   Головним натхненником і організатором відкритої першості Гніванської ОТГ був місцевий тренер Олег Ліщишин.

   – Ці змагання ми планували провести ще наприкінці минулого року, але тоді не склалося. Ми вирішили організовувати відкриті турніри, аби сприяти прогресу місцевих гравців. Зазвичай, дорослі шахісти збираються і грають в міському Будинку культури, – розповідає Олег Ліщишин. – В Гнівані шахами займаються діти, починаючи із першого класу. Маємо певні успіхи. Приміром, наші команди торік здобули бронзові медалі на обласному юнацькому чемпіонаті в Літині і на спартакіаді школярів у Вінниці.

   Очільник Гніванської ОТГ нагадав, що тут приділяють велику увагу розвитку спорту, в тому числі й «королівської гри».

   – Ця гра стала невід’ємною складовою в житті нашої громади. Плануємо й надалі організовувати шахові турніри та брати участь у виїзних змаганнях, – каже Володимир Кулешов. – Приємно, що після кількох років перерви у Гнівані відновили зимовий відкритий шаховий турнір, який збирає гравців із різних районів та міст.

   В майбутньому влада ОТГ збирається допомагати щороку у проведенні декількох шахових змагань – для гравців різного рівня.

   – Я сам граю в шахи, тому добре розумію специфіку цього виду спорту. Збираємося закупити столи для міського клубу, що допоможе збільшити кількість учасників шахових турнірів. Дякуємо обласній федерації шахів за підтримку інвентарем. Ми також дбатимемо про покращення матеріальної бази шахістів Гніванської ОТГ.

Михайло ШАФІР

SHARE