16 січня у Вінниці провели третій обласний фестиваль футзалу. Приблизно 300 юних спортсменів одночасно змагалися в двох залах – «Колосі» і управління Національної поліції. Турнір спільними зусиллями організували спортуправління ОДА, спорткомітет
Вінницької міської ради і міська федерація футболу.

   В змаганнях взяли участь 32 команди – із Вінниці, Гнівані (Тиврівський район) і Хмільника. Вони боролися окремо у міні-турнірах п’яти вікових категорій. Найменшими були збірні шестирічних футзалістів (2012 р.н.), найстаршими – 2006 р.н.

   Більше всього було представлено команд вінницького СК «Темп» Палацу дітей та юнацтва, якими керує Олександр Самолюк. Він – головний ініціатор проведення футбольних фестивалів у Вінниці.

   – В турнірі грає 8 моїх команд – 2007 р.н., 2009 р.н і 2010 р.н. Також виступають команди 2008 р.н. нашого клубу, – каже Олександр Самолюк. – Вперше одночасно
відбуваються ігри одразу у багатьох вікових категоріях. Справа в тому, що у Вінниці складно знайти вільний час у залі для проведення окремих змагань.

   Фестиваль проходив за так званою європейською системою. Зокрема, всі учасники отримували медалі за перше місце. А кожна із команд, незалежно від місця, – Кубок!

   – Головне в таких змаганнях – сама гра в дружній обстановці, здобуття практики боротьби із різними суперниками та покращення індивідуальної майстерності. А ось таблицю і підрахунок результату ніхто не веде. Адже задачі виграти турнір немає. Це європейська традиція проведення фестивалів серед маленьких дітей, – сказав Олександр Самолюк.

   Юнаки із задоволенням ділилися враженнями від участі в турнірі. Восьмирічний воротар СК «Темп» 2010 г.р. Влад Цирульник розповів, що грає в футбол три роки.

   – Я хочу стати професійним футболістом. Мені подобається ловити м’ячі, тому я граю голкіпером, – каже Влад Цирульник. – Подобається те, що на фестивалі я точно
здобуду медаль. Їх у мене вже 15.

   Дев’ятирічний гравець команди «Темп» 2009 р.н. Кирило Голошивець на майданчику виконує роль лівого півзахисника або нападника.

   – Зазвичай я прориваюся по флангу. Голи забиваю майже в кожному матчі. Футболом займаюся шостий рік, – каже Кирило Голошивець. – Мені більше подобаються не фестивальні змагання, а звичайні, де можна зайняти певне місце. В майбутньому я мрію отримати «Золотий м’яч» кращого гравця світу чи Європи! До речі, мене вже двічі
обирали кращим гравцем змагання, в тому числі й на чемпіонаті України.

   Нагородження проводили заступник голови ОДА Олександр Крученюк, начальник спортуправління ОДА Сергій Чернявський і голова Вінницької міської федерації футболу Дмитро Руденко.

   – Футзал має великі перспективи для розвитку. У дитячому спорті основне завдання – зацікавити дітей займатися й надалі, – каже Олександр Крученюк. – В інших видах
спорту немає аналогів, щоб всі учасники отримували нагороди за перше місце. Така ініціатива є гарним заохоченням і стимулом для подальшого прогресу юних футболістів.

   – За масовістю футзал займає одне із чільних місць серед ігрових видів спорту. Такі масові змагання – це добра справа, адже у юних гравців палають очі, – сказав Сергій
Чернявський. – Сьогодні на Вінниччині відділень футзалу у ДЮСШ немає, ним займаються футболісти. Але, нагадаю, що саме футбол – олімпійський вид спорту.

   – Головна мета цього турніру – зібрати юних спортсменів після новорічних свят, аби вони могли перевірити свої сили на змаганнях. Тут тренери можуть побачити помилки, які необхідно виправити. Ми нагороджуємо всіх учасників для того, щоб маленькі гравці звикли до змагань, – прокоментував Дмитро Руденко.

SHARE