Нещодавно у Парку дружби народів Вінниці провели традиційний обласний крос. Стартам не завадив невеликий дощик. У них загалом взяли участь близько 190 бігунів із дев’яти міст і районів.

     Змагання організувала обласна федерація легкої атлетики за підтримки Департаменту гуманітарної політики ОДА і меценатів. Урочисто відкрила перегони головний суддя і голова обласної федерації легкої атлетики Олена Бех.

     Вона розповіла, що учасниками кросу є представники різних поколінь. Починаючи від юнаків і дівчат 2008 р.н. і закінчуючи ветеранами.

  – Всі долатимуть різні дистанції – від 500 метрів до чотирьох км. Назустріч нам пішло керівництво парку, тому маємо чудову локацію для проведення забігів, – розповіла Олена Бех.

     Спортсмени та їхні тренери перед стартом перебували в доброму гуморі.

   – Я нині мешкаю у Вінниці. Багато років займалася легкою атлетикою у Погребищі. Це велика праця. Тому мені шкода кидати спорт. Прагну виконати перший розряд, – сказала 22-річна вінничанка, спортсменка другого розряду Тетяна Саламаха.

   – Погода сьогодні чудова. Десять градусів – це саме для кросу. Тому можна очікувати хороші результати від юних спортсменів, – прокоментував тренер із легкої атлетики МДЮСШ № 1 Володимир Прошин.

     Серед кросменів були й досвідчені ветерани. Вони наголошували, що спорт у їхньому віці допомагає зберігати здоров’я і подовжувати життя.

     62-річний Володимир Сухоставський брав участь навіть в ультра марафонах, долав 250 км за дві доби. Цього року він вже здобув близько 15 нагород на легкоатлетичних змаганнях ветеранів у різних регіонах України.

   – Тому пробігти сьогодні 2-кілометрову дистанцію для мене не проблема. Це як розминка. А також зустріч із знайомими, гарний спосіб провести час, – каже Володимир Сухоставський. – Кожен день починаю із зарядки. На тренуваннях я бігаю майже щодня від 10 до 20 км. Це допомагає підтримувати здоров’я. Заняття спортом і водночас спілкування із природою приносять мені радість, щастя.

     Назвемо в деяких категоріях переможців, які показали високі результати. Серед чоловіків це Ілля Сосницький (4 км, ОСДЮСШОР), серед жінок – Марія Лукашук (3 км, ОСДЮСШОР), серед юнаків – Владислав Хоменський (3 км, МДЮСШ № 1), серед ветеранів – Петро Гарник (2 км, Теплик).

     Переможці і призери були нагороджені медалями і грамотами Департаменту гуманітарної політики ОДА. За словами Олени Бех, змагання мало статус відбору на чемпіонат України з легкоатлетичного кросу, який відбудеться 28-30 жовтня в Ужгороді (Закарпаття). Там виступатимуть кращі кросмени нашого регіону.

     Зі статистикою змаганнь можна ознайомитись тут.

                                                                                             Михайло Шафір

SHARE