Вінницька «Нива» завершила виступи в 2015 році. Вона дійшла до фіналу Кубка міста з футболу, потрапила до фінальної частини чемпіонату Вінниці (5-е місце) і дебютувала у вищій лізі чемпіонату області (6-е поточне місце серед 10-и команд). Окрім того, керівництво «Ниви» днями подало заявку на проходження атестації участь у другій професійній лізі чемпіонату України наступного сезону.

Чи є ці спортивні і організаційні результати вдалими? Напевно так, адже «Нива» лише восени створювалася з провідних вихованців місцевих спортшкіл, а середній вік її гравців – 19 років.

– Ми не ставили перед гравцями завдання посісти якесь місце чи набрати певну кількість очок в одному з турнірів. На тому етапі для нас важливішою була селекційна робота. Зокрема, ми підбирали кращих випускників місцевих ДЮСШ (1995 – 1998 р.н.), які в перспективі могли б заграти на професійному рівні. Було дуже важливо пропусти їх через жорна змагань міського і обласного чемпіонатів. Тепер на перший план виходить визначення статусу команди, це питання вже до керівників клубу і місцевої влади. «Нива» приблизно місяць відпочиватиме, після чого повертається до навчально-тренувального процесу, – розповів головний тренер «Ниви» Володимир Рева.

В подальшому «Нива» братиме участь у чемпіонаті України серед аматорів, що є обов’язковою умовою на проходження атестації до другої професійної ліги. На професійному рівні вона планує стартувати в сезоні 2016/2017 років.

Остаточна заявка до другої ліги буде подана в червні. Перед виходом на всеукраїнський рівень буде підсилено склад, з нинішньої команди мають залишитися 5 – 6 виконавців. Для участі в другій лізі необхідно виконати низку обов’язкових умов: наявність стадіону, тренувальної бази, власної ДЮСШ, тренера з ліцензією і відповідною господарської діяльності клубу. Все це ми очільнтики «Ниви» можуть продемонструвати. Вони також сподіваються на виконання обіцянок щодо підтримки і реанімації «Ниви» на рівні майстрів з боку обласної влади. Зокрема, щодо мотивування і залучення до фінансування футболу бізнесменів.

12233096_994581263925747_462086268_n (1)