17 червня в спортзалі Літинської ДЮСШ провели чемпіонат області у всіх вікових категоріях з пумсе (комплекс показових вправ). Виступали спортсмени в групах від шести років і старше 30 років. Були представлені команди Вінниці, Ладижина, Літинського, Погребищенського, Гайсинського району і навіть Запорізької області.

У цей же день у Літині відбувся відкритий чемпіонат України з паратхеквондо (ВТФ) серед чоловіків і жінок. У ньому взяла участь дюжина спортсменів. Бійці з вадами опорно-рухового апарату (без кінцівок і з паралізованими руками) змагалися у поєдинках (керугі). Чоловіки і жінки боролися за коловою системою. Також спортсмени з вадами ОРА демонстрували комплекс показових вправ (пумсе). За медалі, дипломи і Кубки сперечалися представники Кишинева (Молдова), Полтавської, Харківської, Запорізької і Вінницької областей. Найбільш іменитими учасниками були дворазовий чемпіон світу Антон Швець (Ладижин) і чотириразова чемпіонка Вікторія Марчук (Запоріжжя), який єдина з України входить до Алеї слави Всесвітньої федерації тхеквондо (ВТФ).

– Мені – 27 років, паратхеквондо я займаюся вже п’ятий рік. Пробувала себе в легкій атлетиці, тенісі, плаванні, але зупинилася саме на цьому виді спорту. В Україні у мене небагато суперниць. Але я є чемпіонкою світу і Європи у вазі до 49 кг, – розповіла Вікторія Марчук.

Змагання провели Федерація тхеквондо (ВТФ) України, обласна федерація цього виду спорту, Вінницький регіональний центр «Інваспорт» за підтримки вінницьких осередків громадських організацій «Ніхто крім нас» і «Батьківщина молода» та Миколаївської обласної федерації карате кіокушинкай.

– Ми придбали гарні Кубки ручної роботи і оплатили проживання для представників Молдови. Намагаємося підтримувати інваспорт, і не лише єдиноборства, – розповів член правління вінницького осередку ГО «Батьківщина молода» Денис Романовський.

– Ми не вперше підтримуємо змагання з паратхеквондо, надаємо допомогу їх організатору Сергію Брушніцькому. Чудово, що молодь з фізичними вадами тренується і досягає висот. Варто допомагати таким людям і у спорті, і у житті, – сказав голова вінницького осередку ГО «Ніхто крім нас» Петро Семенець.

В розділі «пумсе» переможцями в різних класах стали представниці Ладижина Дар’я Мигулько, Іванна Цапціна, Оксана Мельник й Інна Трохименко.

– Мені сподобалося виступати на цих змаганнях, тепер збираюся рухатися далі. Тхеквондо займаюся рік. Важливо перемагати, але головна перемога – над собою, – сказала 10-річна Дар’я Мигулько.

В розділі «керугі» в класі «к-42» чемпіоном став Петру Катарага (Кишинів, Молдова), призерами – Віталій Алексєєв (Полтава) і Антон Липовий (Запоріжжя). А в класі «к-44» переміг Віталій Мацюк (Харків), другим став Антон Швець, третім – Петро Верещагін (обидва – Ладижин). Серед жінок в поєдинках чемпіонкою виявилася Оксана Гранкіна, друга – Вікторія Марчук (обидві – Запоріжжя). Нагородження провів голова Вінницької обласної федерації тхеквондо (ВТФ) Сергій Кіпоренко

– У Антона Швеця обидві руки паралізовані (перед виступом їх зв’язують за спиною), а зараз йому довелося виступати в іншому класі – проти бійців без однієї кінцівки. Цим і пояснюється те, що він здобув лише срібло, – розповів його тренер, старший тренер збірної України з паратхеквондо (ВТФ) Сергій Брушницький.

Як повідомив Сергій Брушницький, чемпіонат України мав статус відбору на чемпіонат Європи з паратхеквондо, який відбудеться в Мінську (Білорусь) у вересні цього року.     телефон 010 телефон 015 телефон 019 телефон 021 телефон 027 телефон 046 телефон 049 телефон 053 телефон 059 телефон 068 телефон 070 телефон 071 телефон 073 телефон 074 телефон 083

SHARE