19 грудня в тирі Вінницького державного педагогічного університету відбувся Кубок області з кульової стрільби серед чоловіків і жінок. Медалі розігрувалися окремо в різних видах програми: рухома мішень, пістолет і гвинтівка.

Вінничанам не було рівних

В змаганні взяли участь дві команди обласного центру, Вінницького і Тиврівського районів, Козятину, Липовця і Бершаді. Загалом змагалися близько сотні найкращих стрільців регіону.

Як виявилося, в командному заліку не було рівних «господарям тиру». Перші два місця посіли збірні Вінниці. Наступні місця зайняли команди Тиврівського району і Липовця.

– Одразу 23 вінничанина увійшли до збірної України з кульової стрільби на 2016 рік. Це на два спортсмени більше, ніж цього року. Саме вони в основному показали високі результати на Кубку області, – сказав директор ОДЮСШ зі стрільби, віце-президент обласної федерації кульової стрільби  Віктор Щерба.

Серед нових володарів Кубку Віктор Щерба виділив вінничан Дар’ю Козачук (гвинтівка), Людмилу Василюк (рухома мішень), Максима Бабушка (рухома мішень) і  Павла Крепостняка з Гнівані (пістолет). До речі, також призеркою стала Олена Леснікова з Вінницького району. Це красномовно свідчить про те, що призові місця посідають не лише представники обласного центру.

Чемпіонка світу проти … призерки світу

15-річний майстер спорту з Гнівані Назар Кубов став чемпіоном серед юніорів в стрільбі з гвинтівки на 10 метрів.

–  На чемпіонаті України серед юніорів я був бронзовим призером. Цього року став чемпіоном на міжнародних змаганнях в Нітрі (Словаччина), а попередніми роками був там призером, – сказав Назар Кубов.

Напруженою була боротьба серед жінок в стрільбі по рухомій мішені.

– Зі мною в Кубку області змагалася майстер спорту міжнародного класу, призерка чемпіонату світу Валентина Гончарова, майстер спорту Вікторія Стецюра та спортсменки-початківці. Жіноча стрільба взагалі на Вінниччині чудово розвивається. Недарма до збірних України в основному входять не наші чоловіки, а представники прекрасної статі, – сказала  майстер спорту міжнародного класу, неодноразова чемпіонка світу Людмила Василюк.

Треті в державному рейтингу

За словами Віктора Щерби, одразу два вінничанина представлятимуть Україну в лютому на чемпіонаті Європи. Путівки туди здобули Богдан Кириленко і Павло Крепостняк. А наш стрілець Олексiй Денисюк змагатиметься на Паралiмпiйських іграх-2016 (серед спортсменів з фізичними вадами) у Бразилії.

Але найбільше прогрес вінницької кульової стрільби засвідчує зайняте третє місце серед 20 областей в державному рейтингу за 2015 рік.

–  Попереду нас лише Дніпропетровська і Львівська області. Ми потіснили столицю, Чернігівську область (разом з олімпійською чемпіонкою Оленою Костевич) та інші провідні стрілецькі регіони, – наголосив Віктор Щерба.

Снайперські навички в АТО

Після кубкових баталій нагородили грошовими преміями всіх 39 вінницьких стрільців, які принесли залікові бали регіону в конкурсі Вищої спортивної майстерності, а також тренерів і лауреатів конкурсу спортивних журналістів. Серед нагороджених був і 28-річний атовець Святослав Гончарук, кандидат у майстри спорту з кульової стрільби.

– В АТО пішов добровольцем. Де саме воював – військова таємниця. Служив в окремому полку розвідки. Не раз доводилося використовувати навички снайпера, фахівця кульова стрільби. Також допомагав опановувати стрілецькі навички бойовим побратимам, – розповів Святослав Гончарук.