nocvn5925

У вінницькому клубі “Нокаут” вчора, 16 липня, розпочався останній тренувальний збір діабетичної команди України з міні-футболу перед виїздом до Румунії.

Збірна готується до чемпіонату Європи серед хворих на цукровий діабет “Діа-Євро-2015”. Ці змагання проходитимуть в містечку Клуж-Напока (Румунія) з 19 по 26 липня.

Загалом на старт вийдуть 16 команд, розділених на 4 підгрупи. Наші суперники поки що невідомі. Гравці збірної України готові перемагати будь-яких опонентів. Лише не хотіли зустрічатися зі збірною Португалії, якій невдало протистояли в попередні роки.

Організатори нинішнього чемпіонату беруть на себе всі витрати команд, окрім проїзду. Поїздка на чемпіонат Європи відбудеться за сприяння Української діабетичної федерації, Вінницького обласного клінічного ендокринологічного диспансеру і благодійного фонду “Здорова нація”.

ДіаЄвро започаткували в Україні

“Діа-Євро” було започатковано саме в Україні. Це сталося в 2012 році – в рік проведення звичайного чемпіонату Європи з футболу. Після того ці змагання проходили в Угорщині та Хорватії. В останньому турнірі, який мав відкритий характер, брали участь навіть збірні з інших континентів – Бразилії і США.

– В 2012 році на “Діа-Євро” ми були третіми серед шести команд, в 2013 році посіли дев’яте місце. А минулого року увійшли до п’ятірки найкращих серед 16 команд Європи, – нагадав капітан діабетичної збірної України з міні-футболу, багаторазовий призер міжнародних турнірів Сергій Чесноков (Чернігів). – Втім, для людей з цукровим діабетом все ж головне – не перемога, а участь. На минулих чемпіонатах нерідко наші провідні гравці нерідко не виходили на майданчик або через травми, або через зависокий рівень цукру в крові.

До складу діабетичної збірної країни увійшли десять найсильніших виконавців, яким стан здоров’я дозволяє брати участь у тривалому вояжі за кордон. Серед них – четверо вінничан. Інші “збірники” представляють Чернігів, Київ і Житомир. Найсильніших гравців до національної команди відбирали майже півроку, під час навчально-тренувальних зборів. Після кожного з цих тренувань тренер готував для них індивідуальні програми підготовки в свої регіонах.

– Футболом я займаюся з шести років, закінчив ДЮСШ «Нива-Світанок». Потім грав у професійних і аматорських клубах в Польщі і Литві. Півроку тому захворів цукровим діабетом. Але в футбол хочеться грати і надалі, тому із задоволенням став гравцем діабетичної збірної. Зрозуміло, тепер на майданчику почуваю себе вже не так, як раніше. Але намагаюся віддавати грі всі сили. Сподіваюся на наш переможний виступ у Румунії, – розповів 27-річний вінничанин Дмитро Кирницький.

За словами одного з керівників нашої збірної, президента благодійного фонду “Здорова нація” Вадима Кудіярова, нинішній склад діабетичної команди України – найсильніший за всі роки.

– Розширилася географія “збірників”, підвищився професійний рівень команди. Сподіваємося, що українці на чемпіонаті Європи увійдуть до трійки призерів. Мріємо замахнутися й на золоті нагороди. Адже команда, яка виграє Діа-Євро, прийматиме ці змагання наступного разу. Якщо нам це вдасться, подаватимемо заявку на проведення чемпіонату у Вінниці! Для цього в нас є достатня матеріальна база і сприяння з боку місцевої влади. Збірну також підтримує Українська діабетична федерація, – сказав Вадим Кудіяров.

– Якщо ми започаткували Діа-Євро, то вимушені продовжувати цю справу, незважаючи ні на що. До того ж зараз ми зібрали в команду колишніх професійних футболістів. З командою до Румунії також їдуть кваліфікований тренер і лікар. Гравці демонструють іншим, що з діабетом можна не лише просто жити, але й працювати та займатися спортом на високому рівні. Тобто ці змагання – в першу чергу соціальний проект, – прокоментував головний лікар Вінницького обласного клінічного ендокринологічного диспансеру Пилип Прудиус.

Фелікс ЖАНІН

nocvn5923 nocvn5924 nocvn5918 nocvn5919 nocvn5920 nocvn5921 nocvn5916 nocvn5917