У Вінниці культивуються десятки різновидів єдиноборств. Як правило, спортсмени виступають на турнірах не лише в профільному виді бойових мистецтв, але й в суміжних. Тобто існує своєрідна конкуренція між організаторами і тренерами із різних
видів самозахисту.

   На переважній більшості місцевих змагань бійці отримують лише грамоти і медалі, інколи й кубки. Мовляв, головне – не гроші, а радість від перемоги, самовдосконалення і покрашення фізичної форми. А ось Вінницька обласна федерація кікбоксингу WAKO (найпопулярніша у світі версія, яка претендує на олімпійське
визнання) пішла іншим шляхом. Організатори Кубку Вінниці вирішили стимулювати масовість і заохотити кращих бійців рекордним призовим фондом.

Важкі нокаути і швидкі перемоги

   Місцеві кубкові змагання із кікбоксингу і К-1 відбулися восьмого грудня у клубі «Нокаут». Юнаки до 14 років змагалися у розділі лоу-кік. Молодь старше цього віку – у популярному розділі К-1, де додатково дозволені удари колінами і підсічки.

   На ринг виходили понад 180 учасників віком від семи до 21 років. Вони представляли 16 клубів із різних міст і районів Вінниччини. Бої супроводжувалися онлайн-трансляцією із наступною архівацією відео.

   У поєдинках юних спортсменів не бракувало нокдаунів і нокаутів. Не раз після потужних ударів доводилося викликати на ринг лікарів. А ось дорослі, більш кваліфіковані, бійці переважно перемагали по очках.

   Десятирічний Ярослав Шевчук (Крижопіль) швидко нокаутував свого суперника. Він вразив опонента ударом ногою в голову, після чого довелося звертатися за допомогою лікаря, що чергував біля рингу.

   – Нокаутом вдається перемагати нечасто. Зазвичай виграю за очками. Взагалі я з шести років захоплююся рукопашним боєм. Вирішив спробувати себе в кікбоксингу, адже ці види спорту дещо схожі, – поділився Ярослав Шевчук.

Не всім знайшлися суперники

   Вперше кожен переможець, включаючи наймолодших, отримував непогану грошову винагороду – півтисячі гривень. Призовий фонд встановив президент обласної федерації кікбоксингу WAKO Володимир Хоменко.

   Зрозуміло, традиційні медалі і грамоти також ніхто не відміняв. Загалом медалі розігрувалися у семи вікових групах. У кожній із них було від семи і більше вагових категорій. Тобто роздали близько півсотні комплектів нагород.

   Але нагороди дісталися не всім. У кількох категоріях заявили лише одного бійця, тому й призові не були розіграні. Приміром, так і не знайшлося опонентки для десятирічної Софії Сметани (Жмеринка). Дівчина опановує кікбоксинг вже чотири роки. Займається для того, щоб вміти дати відсіч у разі потреби. Тобто розглядає свій вид
спорту, як самооборону.

   – Зазвичай під час словесних баталій намагаюся себе стримувати і бути розумнішою, ніж кривдник. Тобто першою не б’ю ніколи, – каже Софія Сметана. – А взагалі битися і змагатися дуже люблю. Маю вже 20 нагород, серед яких 17 золотих. В тому числі й
всеукраїнського рівня!

«Десна», «Дао» і «Прайд»

   Серед учасників було багато не лише «чистих» кікбоксерів, але й представників інших єдиноборств.

   – Вінницьку федерацію таїландського боксу представляють три бійці. В нашому виді спорту можна використовувати коліна і лікті, працювати в клінчі. Тому у кікбоксингу нашим вихованцям трохи легше виступати, – сказав Максим Пашковський.

   Престижні Кубки вручили переможцям у командному заліку. Першість здобула спортшкола «Десна» Вінницького району. Її основу складали представники клубу «У-Вей» Стрижавки. Вони загалом виграли близько 20 нагород різного ґатунку. Також до призової трійки увійшли клуби «ДАО» (Бар) і «Прайд» (Жмеринка). Серед представників обласного центру високі результати показали вихованці клубу «Січ» під керівництвом тренера Ігоря Дишливенка. Приміром, Дмитро Цвігун, який став кращим серед молоді 2000 р.н.

Всеукраїнські досягнення

   Віце-президент обласної федерації кікбоксингу WAKO Василь Музика нагадав, що у Вінниці розвивають кікбоксинг у розділах лоу-кік і К-1, що є професійним міжнародним майданчиком для представників багатьох єдиноборств.

   – Тому в наших змаганнях беруть участь представники рукопашного бою, таїландського боксу, ушу-саньба, кудо, таеквондо тощо. Серед них є чемпіони України, майстри спорту, – каже Василь Музика. – Цього року вінницька збірна, складена із 11
спортсменів, взяла участь в Кубку України. Наші бійці здобули по три золотих, срібних і бронзових медалі!

   Заступник голови спорткомітету Вінницької міської ради, тренер із боксу Роман Семчук звернув увагу, що останнім часом у обласній федерації кікбоксингу WAKO намітився прогрес.

   – Проведені турніри в 2018 році – доволі масові. Це свідчить про популярність кікбоксингу у Вінниці, – каже Роман Семчук – Серед учасників змагань є й боксери. Бо у цьому виді спорту вагоме місце все ж займають удари руками.

На шляху до олімпійського визнання

   30 листопада під час засідання виконкому Міжнародного олімпійського комітету, яке відбулось у Токіо (Японія), Міжнародна федерація самбо та Всесвітня асоціація кікбоксингу WAKO отримали тимчасове визнання. Враховувалася виконана робота із просування видів спорту в світі та відповідність цінностям Олімпійської хартії (фундаментальним принципам олімпізму).

   Тепер самбо і кікбоксинг можуть претендувати на включення у програму Олімпіад, а також отримання щорічного фінансування з боку МОК. Рішення щодо майбутнього їх в олімпійському русі розглянуть у найближчі три роки.

SHARE