В день фізичної культури та спорту Національний палац мистецтв «Україна» об’єднав кращих в світі спортсменів, серед яких були олімпійці, тренери та еліта України, й перетворився на справжній олімпійський небосхил, де сяяли зірки світового масштабу на чолі з президентом Міжнародного Олімпійського Комітету Томасом Бахом, який прибув в Україну привітати Олімпійську родину з ювілеєм.

     Разом з уславленими спортсменами привітати Національний олімпійський комітет з 30-річницею створення завітав і Президент України Володимир Зеленський:

   – Сьогодні святкує вся Україна, бо в ній важко знайти куточок, який не виховав би чемпіона, призера чи учасника Олімпійських ігор, – промовив Президент і закликав віддати належне всім олімпійцям, які народилися в нашій країні.

     За визначний особистий внесок у розвиток олімпійського руху, утвердження гуманістичних ідеалів і цінностей олімпізму, популяризацію масового спорту та спорту вищих досягнень Володимир Зеленський вручив Президенту МОК Томасу Баху Орден Ярослава Мудрого IV ступеня. Головний олімпієць світу подякував за високу відзнаку та , в свою чергу, відзначив високу роль і вагомий внесок Олімпійської родини України у розвиток світового олімпізму та вручив Президенту Національного олімпійського комітету Сергію Бубці нагороду міжнародного олімпійського комітету «Вище тільки небо» на знак визнання відданості спорту та його цінностям. 

   – Ця нагорода належить усій Олімпійські сім’ї України! Без жодного з вас – людей, які роблять нашу країну спортивною, успішною та непереможною – ми не досягли би таких висот, – підкреслив керівник НОК, висловивши щирі слова вдячності, – Низький уклін та глибока вдячність усім спортсменам і тренерам, ветеранам спорту, лікарям та масажистам, фахівцям спорту, усім, хто любить і підтримує спорт – за ці насичені, продуктивні та історичні 30 років!

   – Пишаємося, що наша країна, яка, за оцінкою особисто президента МОК Томаса Баха, робить дуже вагомий внесок у розвитку світового олімпізму, та є дійсно видатною великою спортивною державою. Ми маємо постійну підтримку МОК на чолі з його президентом. Ми безмежно вдячні, вам, що ви завжди поруч, як в часи вшанування наших спортивних героїв, так і в складні для країни моменти. Це ми, як ніколи, відчули в дуже непростий час для України у 2014 році, – зауважив Сергій Бубка.

     Він також відзначив, що український спорт сьогодні має особливу підтримку з боку керівництва держави на чолі з Президентом Володимиром Зеленським, Урядом, тісно та плідно співпрацює з Міністерством молоді та спорту України, які мають бачення як сьогоднішнього розвитку спорту, так і його перспектив, вирішуючи вже зараз питання подальшого примноження спортивних традицій країни, розвитку інфраструктури, масового спорту.

     Після офіційної частини на всіх гостей чекала святкова концертна програма за участю зірок вітчизняного шоу-бізнесу, яка лаконічно поєднувалась з яскравими відео миттєвостями олімпійських перемог 30-річної історії та цікавими спогадами зі сцени видатних олімпійців-героїв тих подій.

                                                                                                   Лана Свєтлова

SHARE