Вінничанин Вадим Редько є відомим у місті завдяки своїм оригінальним захопленням. Він годинами стоїть на цвяхах, самотужки виготовляє незвичні музичні інструменти, займається альфа-гравіті (вправи у повітрі на мотузках), тренується на давньослав’янському тренажері «правіло» (розтяжка в горизонтальній площині), робить різні види масажу.

   А влітку цього року Вадим Редько захопився новинкою – йогою сміху. Самотужки навчився, розробив методику і почав ділитися знаннями із вінничанами.

Гуртовий сміх онлайн

   Йогу сміху Вадим Редько вперше побачив в одному із чатів. Познайомився в Інтернеті із москвичами, які практикували це кілька місяців. Вони створили спільний чат, де люди разом сміються, перед цим зв’язуючись між собою телефоном.

   – Спробувавши методику сміху онлайн, вже в перші три дні я отримав колосальні позитивні результати. Зокрема, відчув глибоке розслаблення. І це при тому, що в мене тоді був важкий період в житті, – згадує Вадим.

   Сенс практики полягає в наступному. Ведучий задає тон своїм сміхом, а інші повторюють. Причому очевидних причин для веселощів немає. Тобто люди примушують себе сміятися.

   – Хоча взагалі сміх удвох вже не є штучним . Адже ти відчуваєш веселий настрій іншої людини. І вже це примушує тебе сміятися. Тобто ти заряджаєшся від свого напарника, – пояснює Вадим.

   Йога сміху в світі існує близько десяти років, в Україні – близько п’яти. Її активно розвивають в нашій столиці, хоча суттєвого розголосу цікавий напрямок досі не набув. Влітку до Вінниці приїздив одесит Руслан Дяченко, який проводив майстер-клас із йоги сміху під час йоги-марафону на Вишенському озері. Після цього Вадим Редько почав розвивати напрямок у нашому місті.

Практика глибокої релаксації

   Пан Редько постійно вивчає альтернативні методи харчування і малопопулярні практики, які водночас є доволі ефективними щодо фізичного і духовного розвитку. Зокрема, вони допомагають позбавитися важких станів.

   – Сміх є практикою глибокої релаксації. Це фактично дихальні вправи, за допомогою яких можна глибоко розслабитися, – продовжує Вадим.

   На думку новатора, сміятися потрібно не менше п’яти хвилин поспіль. Якщо виділяти цей час на йогу сміху протягом тижня, можна відчути, що позбавляєшся блоків напруги в тілі.

   – Відчуваєш розслаблення в тих зонах, на які раніше не звертав уваги. Зокрема, я відчув позитивний ефект в області тазу. Раніше, в попередніх практиках, до неї не доходив, – розповів вінничанин.

   По-друге, за допомоги йоги сміху життя починає грати зовсім іншими фарбами. З`являється більше приводів для радості. Навіть проста життєва ситуація викликає щирий сміх. Через тиждень тренувань однодумці зауважили, що у мене самий щирий і запальний сміх, каже Вадим Редько. Мовляв, це їм допомагає розкриватися і сміятися. Ще один аспект таких регулярних тренувань – зникає зайвий сором.

   – Тепер без проблем можна щось запитати у незнайомої людини, станцювати або розповісти вірш в громадському транспорті. Нібито дрібниці, але вони сильно спрощують нам життя, – звертає увагу тренер.

Комбінує зі звичайною йогою

   Наразі йогою сміху у Вадима Редька займається група вінничан віком від 25 до 50 років. Кожен знаходить для себе щось своє. Тренер комбінує йогу сміху зі звичайною.

   – Сміх – це основа, навколо якої будується все тренування. На це виділяємо 15-30 хвилин. У решту часу займаємося звичною йогою, йогою на цвяхах (за бажанням). А також відпрацьовуємо проблемні зони за допомогою йоготерапії. Це гімнастика, спрямована на позбавлення блоків і затискань, – каже Вадим Редько.

   Тренування можна проводити і вдома, в родинному колі. Для цього достатньо виділяти щодня до 15 хвилин. Але самостійно варто займатися можна лише тоді, коли опануєш оздоровчий комплекс вправ. Їх послідовність пан Редько розробив із використанням світового досвіду.

   – Я виявив, що без причини сміятися на тренуваннях багатьом людям складно. Для того, щоб розслабити учнів і дійти до природного сміху, який звільнятиме від блоків і затискань та лікуватиме, необхідно спочатку пройти підготовчі вправи, – продовжує вінничанин.

Із чого складається тренування

   Заняття починається зі стрибків, за допомогою чого включається в роботу весь організм. Далі – вправи на різке видихання, схоже на скромне хіхікання.

   Наступними є рухи вперед-назад із промовою складу «ха». Під час виконання цієї вправи тренер розповідає короткі жарти, які народжуються по ходу заняття і викликають природні посмішки.

   – Вже після одного тренування люди відчувають класний ефект. Людям із зайвою вагою через практику йоги сміху можна досягти її зниження. Це пов’язано із тим, що зникають блоки і затискання і людина стає більш ефективною в спорті, – пояснює Вадим Редько.

   Учні, які займаються понад тиждень, відчувають легкість у тілі.

   – Приміром, одна жінка, яка регулярно разом із нами сміється, водночас ходить на танці. Вона помітила, що їй почали краще даватися танцювальні па. Водночас покращується й гнучкість. У мене вона непогана, адже я займаюся іншими фізичними практиками. Але завдяки йозі сміху вона істотно поліпшилася, і доволі швидко, – завершує новатор.

Де займатися?

   Тренування із йоги сміху у Вінниці відбуваються в студії «Simmetry Fit» (вул. Ващука, 20-а). Довідки за телефоном: 073-315-41-84 (тренер Вадим Редько).

SHARE