Спартакіада серед шкіл «Олімпійське лелеченя» – одне із найпрестижніших і наймасовіших змагань у Вінниці. За її підсумками навчальний заклад отримує перепустку на обласний етап, де автоматично зараховується у розряд фаворитів і претендентів на поїздку на Всеукраїнський фінал. Міський етап спартакіади «Олімпійське лелеченя» провели 22 лютого у Вінницькій школі № 22. У ньому взяли участь команди 23-х шкіл. Вони складалися із учасників віком 12 – 14 років.

 

Пол-денс і біг з собакою

   Діти змагалися у вікторині «Знавці олімпійського спорту», комбінованій естафеті і волейболі. Кожен із трьох конкурсів проходив в окремому приміщенні. Поруч була облаштована велика зона відпочинку, де команди відпочивали в очікуванні своєї черги.

   Бурхливі емоції вирували під час естафети. Учасники вели баскетбольний м’яч, обводили футбольний навколо фішок, стрибали на фітболі, переносили тенісний м’ячик на бадмінтонній ракетці, передавали естафетну паличку тощо.

   – Мені найбільше серед усіх конкурсів подобається естафета, бо у ній
формується командний дух. Це справжній драйв, адреналін зашкалює, – каже 12-річна Юлія Іванчик зі школи № 20.

   Юля повідомила, що займається спортом для себе.

   – У вільний час бігаю із собакою. І навколо власної хати, і біля бабусиного будинку, коли ходжу у гості, – ділиться дівчина.

   «Господарі поля» були налаштовані оптимістично. 13-річна Анастасія Кофа вважає, що її школа № 22 – досить спортивна. Недарма тут діють секції волейболу і баскетболу.

   – Але я займаюся пол-денсом. Цей вид спорту підходить для дівчат. А ось пол-екзотик – для жінок, адже в ньому виступають на каблуках і є багато «закруток». Завдяки пол-денсу у мене сильні руки. Це можна використати, приміром, у волейбольних іграх «Олімпійського лелеченяти», – каже Анастасія Кофа.

   Основу більшості команд складали підготовлені юні спортсмени.

   – На базі нашої школи працює волейбольний гурток. Також наші учні займаються у секціях акробатики, легкої атлетики тощо. До збірної ми взяли не лише вихованців спортшкіл, але й добре фізично підготовлених, – інформує вчитель фізичного виховання школи-гімназії № 2 Максим Городинський.

 

Тріумфували знавці олімпійського спорту

   В конкурсі знавців олімпійського спорту майже всі команди показали гарну підготовку.

   – Із 30 запитань діти правильно відповідали на 25-26, – інформує головний суддя Вікторія Янчук.

   У престижному волейбольному фіналі команда школи № 13 впевнено переграла школу № 31. Але за загальною кількістю балів вона залишилася п’ятою.

   Першість в загальнокомандному заліку визначали за найменшою сумою місць. «Пальму першості» цього разу здобула команда школи № 31. Вона була кращою у вікторині і естафеті, а також здобула срібло у волейболі. На другому місці – школа № 33, в активі якої є бронза у олімпійській вікторині. На третьому місці – школа № 34, що посіла другу сходинку у вікторині і третю в естафеті.

   Лише переможець отримав право представити місто на обласному етапі. Але й члени команд-призерів не були розчарованими.

   – У спартакіаді «Олімпійське лелеченя» я взяв участь втретє, але вперше став призером. Зараз ми добре підготувалися, займалися перед змаганнями всією командою, – поділився 14-річний Ростислав Глухов зі школи № 33.

   Юнак розповів, що його включили до команди завдяки непоганим фізичним даним.

   – В естафеті виявилося складно, адже у нашої команди не було пари. Я невипадково виконував вправу із баскетбольним м’ячем, бо відвідую тренування із цієї гри. На міських змаганнях із баскетболу виборов срібну медаль, – додав Ростислав Глухов.

SHARE