У Мінську фінішував перший міжнародний турнір з індорхокею (хокею на траві в залі) серед чоловічих команд. В цьому сильному змаганні взяв участь чинний чемпіон України, вінницький клуб «Олімпія-Колос-Секвоя-Школа вищої спортивної майстерності
(«ОКС-ШВСМ»), а також молодіжна збірна нашої країни (до 21 року).

   На старт вийшли шість команд, які представляли Білорусь, Польщу та Україну. Цікавості змаганню, яке проходило за коловою системою, додавала заборона на нічиї. У випадку рівного результату в основний час пробивали булліти (хокейні пенальті). Наша команда «ОКС-ШВСМ» вже в стартовому поєдинку зазнала поразки від головного конкурента ХК «Мінськ» – 5:7. За цю команду грають вінницькі легіонери – воротар Ярослав Гордей і Дмитро Луппа, який цього разу двічі забив у наші ворота. За мінчан
до останнього часу виступав ще один наш земляк Богдан Коваленко, але він вже перебрався до хорватської «Жиліни».

   – Ми серйозно аналізували цей матч. Не так виграли мінчани, як програли ми. Бо після першого тайму лідирували із рахунком 3:1. Проте не встояли в другій половині зустрічі. У ній допустили багато «дитячих» помилок, що й призвело до загальної невдачі, – незадоволений Павло Мазур.

   Ще раз вінничани поступилися білоруській молодіжці – 3:3 в основний час і 1:2 в серії буллітів (хокейних пенальті). А далі подоляни реабілітувалися. Вона розгромили молодіжну збірну Польщі – 6:2 і молодіжку України – 6:1. У матчі вінницьких «олімпійців» проти «Будівельника» (Брест, Білорусь) нашій команді була потрібна лише перемога, аби дотягнути до п’єдесталу. Основна частина гри завершилася із рахунком 1:1. А серії післяматчових буллітів кращими були наші земляки – 2:1. Це принесло бронзові нагороди!

   – Ми спеціально готувалися до серії буллітів вдома. Приділяємо увагу цьому компоненту наприкінці кожного тренування, – прокоментував Павло Мазур.

   Чемпіонами першого міжнародного турніру стали господарі з ХК «Мінськ». Вони виграли чотири матчі, поступившись лише молодіжній збірній Білорусі. Головний тренер «ОКС-ШВСМ» Павло Мазур підозрює, що це інтриги конкурентів, бо такий
результат вивів на друге місце саме білоруську молодіжку.

   – Для господарів посісти більш високі місця на турнірі було престижно. А наша команда ставила на меті інше: підготовку на гарних індоровських покриттях до офіційних європейських змагань. Ми зараз награємо оновлений склад. У порівнянні з
попереднім турніром у Празі він наполовину змінився, – каже Павло Мазур.

   Що стосується молодіжної збірної України, то її кістяк складали також вінничани. Їх на мінському турнірі виступали дев’ять. Додали лише два хокеїсти Бердичева і один – з Коростеня (Житомирська область). Наша молодіжка в решті матчів поступилася одноліткам з Білорусі – 3:7, полякам – 2:7, «Будівельнику» – 2:5 і ХК «Мінськ» – 4:5.

   Були нагороджені кращі хокеїсти змагання. Кращим бомбардиром турніру став гравець ХК «Мінськ» Олександр Гончаров, а кращим воротарем – вінничанин Роман Янчук із молодіжної збірної України. Наших земляків вразила чудова спортивна база у Мінську.

   – Ми грали у Центрі олімпійської підготовки. Там є великий велодром, де тренуються велосипедисти. Ігровий майданчик спортивної споруди використовується для бадмінтону та індорхокею. Поруч в Палаці тренуються майстри хокею на траві, ковзанярського спорту, шорт-треку. Функціонує сучасний басейн тощо. Все це побудовано на околиці Мінську, – інформує Павло Мазур.

SHARE