Традиційний відкритий шаховий Кубок «Дністер-2020» у південній столиці Вінниччини Могилеві-Подільському раніше було відкладено через пандемію коронавірусу. Цими вихідними, 1-2 серпня, він все ж відбувся і зібрав доволі сильний склад учасників.

   На старт вийшли гросмейстер, призер чемпіонату Європи із блискавичних шахів Вадим Разін (Хмельницький), низка майстрів спорту і близько двох десятків кандидатів у майстри. Висококваліфікованих спортсменів вдалося зібрати завдяки непоганому призовому фонду, який організатори забезпечили за підтримки місцевої влади і меценату Кондитерського Дому «Вацак». Статус турніру підняли міжнародні арбітри Олег Товчига та Сергій Ларкін, які були відповідно головним суддею та заступником головного судді змагань. Загалом змагалися 16 команд із Вінницької, Хмельницької і Чернівецької областей. В кожній із них виступали по чотири гравці; допускалися й заміни. Призери визначалися після 10 турів.

   За традицією турніру «Дністер» боротьба за золото розвернулася між найбільш рейтинговими командами – Вінниці і Хмельницького. Між собою вони ще в п’ятому турі розійшлися миром – 2:2. Тому доля командної «пальми першості» розігрувалася в інших поєдинках.

   Збірна Хмельницького виявилася єдиною, яка не зазнала жодної командної поразки на турнірі. В її активі – 6 виграних матчів і 4 нічийних. Але це принесло лише 16 командних очок і срібні медалі.

   На 1 командне очко більше набрала збірна міста над Бугом. Чемпіонами в її складі стали міжнародні майстри Владислав Ларкін, Володимир Вусатюк і Микола Боднар та кандидат у майстри спорту Георгій Галич.

   Бронзові нагороди – у команди Жмеринки, що набрала 15 командних очок. До її складу входили майстри спорту Владислав Лукіянчук і Артур Роєнко, а також Владислав Полігас і Олег Макогонюк.

   Організатори нагородили й наступні три команди. Це «Чернівецькі зубри» (м. Чернівці), збірні с. Кудлаї (Немирівський район) і «господарів поля».

   Вручили призи й кращим гравцям по всім шахівницям. На них могли претендувати спортсмени, збірні яких не були нагороджені в командному заліку. На першій дошці кращим став Дмитро Горєлов (Кам’янець-Подільський), на другій – Олександр Довгалюк (молодіжна збірна Хмельницького), на третій – Михайло Шафір, на четвертій – Владислав Пюро (обидва – збірна Вінницької шахової школи).

Михайло ШАФІР

SHARE