В квітні міська комплексна дитячо-юнацька спортивна школа (МКДЮСШ) «Вінниця» відзначила 20 років із дня свого заснування. Її першим директором був Микола Дроздов. Його наступником став інший фахівець боксу Юрій Будяк, який й зараз очолює цей позашкільний навчальний заклад.

Переможець обласного рейтингу

   У МКДЮСШ «Вінниця» – високий авторитет і гарні спортивні показники. Недарма вона посіла перше місце в останньому обласному рейтингу (по олімпійським видам спорту) серед спортшкіл другої категорії.

   – Кілька років тому МКДЮСШ «Вінниця» навіть зайняла перше місце серед спортшкіл другої категорії по Україні. В інший раз в аналогічному рейтингу ми входили до першої десятки, – наголошує директор МКДЮСШ «Вінниця» Юрій Будяк .

   МКДЮСШ «Вінниця» є спортивною школою другої категорії. Розвиває чотири види спорту: бокс, греко-римську боротьбу, кульову стрільбу і таеквондо (версія ІТФ).

   –В нашій школі діє 41 група початкової підготовки, 20 – базової і 5 – спеціалізованої.

   Загалом у них навчається близько 670 учнів. В ДЮСШ працює 26 тренерів, серед них 16 – за основним місцем роботи, – інформує Юрій Будяк Особливу увагу в спортшколі приділяється боксу, йому школярів навчають 17 тренерів. По 4 тренери є з греко-римської боротьби і кульової стрільби, 1 – із таеквондо (версія ІТФ).

   Вихованці МКДЮСШ «Вінниця» успішно виступають не лише на всеукраїнському, але й на міжнародному рівнях.

   –Загалом учні нашої школи протягом 2019 року здобули на міжнародних змаганнях 26 призових місць, на чемпіонатах та Кубках Європи і світу – 15 медалей, на Всеукраїнських змаганнях – 108, на чемпіонатах та Кубках України -52, на обласних чемпіонатах – 176 нагород різного гатунку, – продовжує Юрій Будяк .

Звитяги на чемпіонатах Європи

   Провідним тренером стрільців МКДЮСШ «Вінниця» є Валентина Гончарова. Вона підготувала Марію Моїсеєнко, яка нещодавно отримала звання майстра спорту України. Чудово останнім часом виступає Данило Даниленко – на чемпіонаті Європи зі стрільби із пневматичної зброї в Хорватії він посів 4-е і 5-і місця в різних вправах. А на чемпіонаті Європи зі стрільби по рухомій мішені здобув бронзову нагороду.

   Досвідчений наставник із боксу МКДЮСШ «Вінниця», заслужений тренер України
Владислав Кашеєв нещодавно виховав майстра спорту міжнародного класу – Андрія Ісакова. А звання майстра спорту отримав його інший вихованець – Євген Гладько.
Засслужений тренер України Роман Вакалюк підготував цілу плеяду відомих спортсменів. Приміром, його вихованець Ігор Ковтун став бронзовим призером на чемпіонаті Європи серед молоді в Болгарії. А Володимир Салецький і Геннадій Масленніков посіли другі місця на відкритому Всеукраїнському турнірі пам’яті Поповича у Білій Церкві.

   За словами Юрія Будяка, всі тренери борців у спортшколі – високої кваліфікації. Це Олександр Заєць, Ігор Петрик і В’ячеслав Орлюк. Не дивно, що результати у греко-римській боротьбі – стабільно високі. Приміром, на останньому чемпіонаті України серед юнаків всіх поборов Іван Черніга, а Владислав Чорторинський здобув срібло.

   Провідний борець спортшколи Ігор Бичков кілька років тому був переданий до вінницької Школи вищої спортивної майстерності (ШВСМ). Але продовжує приносити очки МКДЮСШ «Вінниця», згідно із паралельним заліком. На чемпіонаті світу серед юніорів в Естонії він посів третє місце.

Співпраця із ШВСМ

   Поки невизначено, хто серед вихованців МКДЮСШ «Вінниця» може претендувати на
участь в Олімпійських іграх 2021 року. Адже відбірні турніри перенесені через пандемію.

   – Претендентом на участь в Олімпійських іграх був майстер спорту міжнародного класу Андрій Ісаков. Що буде після завершення карантину, ми не знаємо, – каже Юрій Будяк.

   МКДЮСШ «Вінниця» передає кращих спортсменів до місцевої ШВСМ, згідно із
договором про співпрацю. За весь час туди перейшли півсотні кращих вихованців міської спортшколи. Серед них й боксер-олімпієць Денис Солоненко.

   – Передаємо лідерів до ШВСМ, якщо є вільні місця. Адже спортсменів цієї школи забезпечують харчуванням. Там також кращі можливості відправляти вихованців на навчально-тренувальні збори, – пояснює директор МКДЮСШ «Вінниця».

Відкривають ще один спортклуб

   На балансі в школі – чотири спортивні клуби. В 2019 році було зроблено поточний ремонт в СК «Олімпієць» і СК «Золота рукавичка».

   – Триває реконструкція під спортивний клуб приміщення по вул. Келецька, 94-а. Там
облаштовуємо два зали – боксерський і тренажерний. Туди переїде й адміністрація нашої спорт школи, – каже Ю.Будяк – В 2020 році ми планували закінчити реконструкцію цього залу. Але в зв’язку із пандемією терміни її завершення наразі невідомі. Міська рада і міський спорткомітет, якому підпорядковується МКДЮСШ «Вінниця», дбають про покращення матеріальної бази школи.

   – В 2019 році за кошти міської ради ми придбали дерев’яний поміст для рингу; боксерський мішок, що вимірює силу удару; боксерські рукавички, лапи і шоломи. Для відділення стрільби закупили кулі, пневматичний пістолет, дві гвинтівки і стрілецьку куртку. А кращим вихованцям ДЮСШ вручили 48 пар спортивного одягу, – розповідає Юрій Будяк.

SHARE