У Вінниці, в ДЮСШ № 6 Вінницького міського спорткомітету, відбувся чемпіонат області із класичних шахів. У ньому через карантинні обмеження змогли зіграти не всі учасники. Тому до Вінниці не приїхали сильні шахісти із Жмеринки, Могилева-Подільського, Бару тощо. Але сильні вінницькі гравці, серед яких чотири майстри спорту, вийшли на старт найважливішого особистого змагання року.
Якраз серед майстрами і розгорнулась запекла боротьба за першість. Конкуренцію їм склав лише 17-річний кандидат у майстри Дмитро Щербина. «Підпирали» лідерів й юні вінницькі гравці. Вони зняли чимало «скальпів» дорослих шахістів, але все ж на медалі не претендували.

     Головним фаворитом перед початком змагань вважався 29-річний Олег Биковський, діючий 4-разовий чемпіон Вінниччини, майстер ФІДЕ. Але він програв в третьому турі Дмитру Щербині і значно ускладнив собі шанси стати чемпіоном вп’яте поспіль. Отже, на старті солідно виглядали саме Щербина і майстер спорту України Артур Роєнко. Але після екватора в лідери вийшов міжнародний майстер Микола Боднар і втримав чільну позицію до фінішу. Почесне друге місце – у Дмитра Щербини. Наступні сходинки з однаковими коефіцієнтами поділили міжнародний майстер Володимир Вусатюк і Олег Биковський.

     49-річний міжнародний майстер, директор МДЮСШ № 6 Микола Боднар чемпіонат області із класичних шахів виграв в 13-й раз.

    – Я дуже радий золотій нагороді. Адже востаннє я вигравав чемпіонат області в далекому 2010 році. Потім кожного року чогось не вистачало: або форми, або спортивного фарту. Ніяк не міг в 13-й раз вибороти чемпіонське звання. Мабуть недарма число «13» вважається нещасливим, – інформує Микола Боднар.
Напевно, найскладнішою і вирішальною в турнірі для чемпіона була партія п’ятого туру із Дмитром Щербиною.

   – Я розумів, що треба «за замовленням» перемогти, інакше чемпіоном не стану. Білий колір був в підмогу. Вирішив не нестись відразу «шашками наголо» вперед, а вести позиційну, маневрену гру. Адже досвіду в мене побільше. І ця стратегія себе виправдала. Після напруженої боротьби вдалось зламати опір молодого опонента. Після цієї важливої перемоги зрозумів, що до чемпіонства вже «рукою подати». Так воно і сталось, – розповів пан Микола.

     В жіночому заліку чемпіонкою області стала 10-річна вихованка Вінницької шахової школи Анастасія Кравченко. Також до першої трійки увійшли тренер МДЮСШ № 6 Леся Косіч і Тетяна Ковальчук із Хмільника.

   – Вперше стала чемпіонкою Вінниччини серед жінок. Приємна несподіванка, адже я ще дуже маленька. Прагну стати кандидатом у майстри спорту, потім майстром і чемпіонкою України. Мій кумир – вінничанка, гросмейстерка Юлія Швайгер. Хочу грати, як вона, – розповіла Настя Кравченко.

 

                                                                                                       Михайло Шафір

SHARE