Із запізненням через пандемію в МДЮСШ № 6 Вінниці все ж  відбувся 7-й шаховий меморіал Анатолія Ольховського. Знову за традицією змагання зібрало сильний склад учасників, 2 гросмейстери і 12 майстрів. В зв’язку з обмеженням кількості учасників на старт вийшли 34 шахістів з багатьох регіонів України.

   Головним суддею змагань був міжнародний арбітр, голова колегії арбітрів Федерації шахів України Олег Товчига (Київ). Це додавало турніру ваги і об’єктивності. Заступником головного судді був теж міжнародний арбітр Сергій Ларкін (Миколаїв).

   – Головним захопленням Анатолія Ольховського були шахи, для яких він завжди знаходив час, брав активну участь в різних змаганнях загальноукраїнського і всесоюзного масштабів. Прищепив любов до шахів своєму сину Олександру, який був неодноразовим чемпіоном Вінниці і області серед юнаків та чоловіків. Анатолій Михайлович буде незримо присутнім на всіх наших змаганнях – завдяки нашій добрій пам’яті про нього. В пам’ять про нього сім’я Ольховських започаткувала меморіал, а ми (я і працівники школи) з радістю займаємося організацією і проведенням цього цікавого турніру – розповів головний організатор, директор шахово-шашкової МДЮСШ №6, міжнародний майстер Микола Боднар.

   Грали 13 турів за швейцарською системою в швидкі шахи. Боротьба була дуже напруженою. На початку явного лідера не було. Всі втрачали очки. Після 4-5 турів претендентів очолити лідерську гонку було із десяток бажаючих. Але потім гросмейстер України Вадим Разін з Хмельницького та уродженець Крижопільського району Вінницької області міжнародний майстер, який проживає зараз в Одесі, Костянтин Борсук почали вигравати всі партії поспіль. Стало зрозуміло, що саме хтось з них і стане переможцем. Втративши менше очок на фініші, більше пощастило нашому земляку. Разін – другий. На третю сходинку п’єдесталу піднявся миколаївець, який представляє шахову Федерацію Вінницької області, міжнародний майстер Владислав Ларкін. Високі 4-е і 5-е місця вибороли майстри ФІДЕ Олексій Білич (Чернівці) і Мар’ян Кириченко (Львів). І замкнув шістку призерів тренер Вінницької шахової школи, майстер спорту Артур Роєнко.

   Було також вручено додаткові призи. Кращим ветераном став Віктор Гудок (Вінниця), кращою серед жінок – Надія Шпанко (Вінниця), кращим нетитулованим гравцем – Валентин Гулька (Чортків,Тернопільська область), кращим юнаком до 14 років – Владислав Базюк (Красилів, Хмельницька область).

SHARE