У Вінниці, в 25-метровому басейні міського палацу дітей та юнацтва ім. Лялі Ратушної, 27 – 28 березня відбулися IX Всеукраїнські змагання з плавання пам’яті Марії Гавриш. Вона була фіналісткою Олімпійських ігор у Хельсінкі (1952 р.), 14-разовою чемпіонкою Радянського Союзу, 29-разовою рекордсменкою СРСР та України. Змагання пройшли за підтримки відділення національного Олімпійського комітету України Вінницької області і обласної федерації плавання.

На блакитні водні доріжки виходили понад 90 юнаків і дівчат не старше 17 років (1998 р.н. і молодших). Серед них були першорозрядники і кандидати в майстри спорту з ДЮСШ «Авангард» (Житомир), ДЮСШ Бердичева (Житомирська область), центру виховання учнівської молоді Хмельницького, а також ВМПДЮ, Вінницьких ДЮСШ № 2 і приватної школи «Нептун».

– Пишаюся тим, що олімпійські зірки плавання Марія Гавриш і Павло Хникін – родом з Вінниці. На меморіалі Гавриш сильних суперників не бракує, особливо серед житомирян. Хоча, щоб досягти успіху, кожного опонента треба поважати, – підкреслює 17-річний вінницький кандидат у майстри спорту з плавання Владислав Яценко. – Я успішно виступаю не лише на юнацькому рівні, але й серед дорослих. Зокрема був призером чемпіонату області серед чоловіків. Наразі щоденно тренуюся, готуюся до чемпіонату України.

На урочисте відкриття змагань завітали дворазовий срібний призер і учасник чотирьох Олімпіад з плавання Павло Хникін та рідна сестра Марії Гавриш Ніна.

Павло Хникін, який «прийняв олімпійську естафету» у Марії Гавриш, наголосив, що вінницькі спортсмени пишаються тим, що саме їхня землячка принесла країні перше залікове «золоте» очко на Олімпійських іграх, посівши там 6-е місце.

– Меморіал Марії Гавриш не має статусу відбору до інших змагань. Але водночас це найбільш представницьке змагання з плавання у Вінниці. Адже в них беруть участь плавці з різних регіонів, а іноді ще й сусідніх країн. Це допомагає налагоджувати дружні контакти між спортсменами і тренерами, – сказав Павло Хникін. – Водночас хотілося б значно розширити географію учасників меморіалу, щоб до нас приїздили спортсмени з інших країн. Для цього необхідно доробити басейн Палацу. Зокрема, облаштувати його сучасними стартовими тумбами (з педалями для відштовхування) і електронними щитами на фініші. В басейні поки функціонує полуавтоматична система фіксації результатів: під час фінішу судді натискають на кнопки, а показаний час плавці, тренери та вболівальники бачать на великому електронному табло.

Ніна Гавриш щиро подякувала організаторам за проведення меморіальних змагань у нинішні складні для державі часи. І поділилася спогадами про свою знамениту сестру:

– Марія зробила дуже багато для радянського спорту. Водночас вона була чудовою людиною, допомагала багатьом людям. У нашій родині було вісім дітей, Марія була п’ятою. Але, як відома і фінансово забезпечена спортсменка, вона матеріально підтримувала і старших, і молодших.

В командному заліку перемогла перша збірна ВМПДЮ. На другому місці – команда ДЮСШ «Авангард» (Житомир), на третьому – ДЮСШ Бердичева (Житомирська область). Призери змагань отримали грамоти, медалі від відділення національного Олімпійського комітету України Вінницької області і призи від спонсорів.

Голова відділення НОКУ Павло Хникін вручив Кубки кращим спортсменам турніру. Ними стали вихованці ВМПДЮ Олексій Хникін і Катерина Маєвська. Вони показали найкращі результати за сумою виступів на трьох дистанціях.

Гості виявилися задоволеними організацією змагань:

– На меморіал Марії Гавриш я привожу своїх вихованців щорічно, з моменту його започаткування. Атмосфера на цих змаганнях – душевна, товариська. За медалі діти змагаються з цікавими суперниками. Наприклад, в минулих меморіалах брали участь плавці з Молдови, Придністров’я та багатьох міст України, – ділиться тренер ДЮСШ Хмельницького Олена Єрьоміна. – Матеріальна база для плавання в Хмельницькому дещо краща, ніж у Вінниці. Адже в нашому басейні функціонує шість доріжок, а у вас – лише чотири. Але в своєрідному подільському дербі завжди перемагають плавці з міста над Бугом, хоча хмельничани також завжди здобувають призові місця.

відбулися IX Всеукраїнські змагання з плавання пам’яті Марії Гавриш nocvn5248 nocvn5249 nocvn5250 nocvn5251 nocvn5241 nocvn5242 nocvn5243 nocvn5244 nocvn5245 nocvn5246 nocvn5236 nocvn5237  nocvn5239 nocvn5240 nocvn5231 nocvn5232 nocvn5233 nocvn5234 nocvn5235 nocvn5227 nocvn5228 nocvn5229 nocvn5230