У Піщанці провели ІІІ обласний турнір з шашок-64 пам’яті Василя Івановича Ляшка. Змагання проходили на базі місцевої гімназії. Вони мали статус VI етапу Кубка області. На відкритті пролунали слова підтримки Любові Іванівні Ляшко та її родині. Із вітальним словом до присутніх звернулися перший заступник голови Піщанської районної державної адміністрації Дмитро Денисов, керуючий справами районної ради Клим Марценюк, Піщанський селищний голова Петро Гройсман, директор Піщанської спецшколи-інтернату Олена Ацеховська.

   Кожен виступаючий згадав теплими словами Василя Ляшка, людину з великої літери. Віддаючи себе сповна роботі, улюбленій справі, своїм учням, він став вчителем-легендою. Присутні переглянули слайди про спортивне життя Василя Ляшка. Вчитель фізкультури, професіонал своєї справи, талановитий тренер і вмілий організатор, надійний колега і мудрий наставник, гарний господар, люблячий, турботливий чоловік, батько, дідусь. Він був людиною неспокійної вдачі, ентузіастом, який вніс вагомий внесок у популяризацію фізичної культури та спорту, здорового способу життя. В пам’яті вихованців, колег, друзів, односельчан Василь Іванович залишився сильною, яскравою, непересічною особистістю.

   З концертною програмою виступили вихованці Піщанської спеціальної школи-інтернат, подарувавши присутнім гарний настрій та незабутні враження. Керівники району та учасники турніру поклали вінки та квіти до могили Василя Ляшка.

   В турнірі змагалися 43 учасника із Вінниці, Томашпільського і Піщанського районів. На старт вийшла й велика кількість юних гравців (18), і це рекорд подібних змагань у Піщанському районі. Змагання проводились за швейцарською системою в сім турів. Троє майстрів спорту набрали по 12 очок, і розподіл місць був визначений за коефіцієнтом Солкоффа. Перемогу в турнірі, причому другий рік поспіль, та гарний кубок здобув досвідчений майстер спорту Микола Степанюк із Вінниці. Друге місце посів майстер FMJD Василь Пікіняр, чемпіон Європи 2019 з шашок-100 у складі української збірної, мала батьківщина якого знаходиться саме у Піщанці. Третє місце зайняв президент федерації шашок Вінниччини, голова тренерської ради федерації шашок України Андрій Щербатюк. В заліку серед жінок перемогла місцевий ентузіаст шашок Людмила Потапова.

   Шашки в Піщанці відроджуються завдяки старанням організаторів Дмитра Денисова і Анатолія Карауша, президента Федерації шашок району. Обласний турнір вже втретє пройшов на солідному організаційному рівні. Тож нехай традиція проводити подібні змагання живе багато років, як і світла пам’ять про прекрасну людину, Василя Ляшка, який прожив гідне життя.

SHARE