Четвертий турнір-меморіал відомого тренера з гандболу, судді республіканської категорії, одного із засновників федерації гандболу Вінниччини Анатолія Івановича Скибенка провели у спорткомплексі Вінницького педагогічного університету. Очолювані ним команди здобували призові місця на юнацьких і студентських чемпіонатах України. Змагання відбулися за підтримки відділення НОК України Вінницької області, спорткомітету Вінницької міської ради, обласної федерації гандболу, Вінницької районної організації ФСТ «Колос» і меценатів.

   Учасників привітали спортивні керівники.

   – Вінницький гандбол перебуває на серйозному рівні. Адже місцева чоловіча команда «ВДПУ-Вінниця» грає в першій лізі чемпіонату України. В двох останніх сезонах вона входила до призової трійки дивізіону. Зміну нашим майстрам готують в МДЮСШ № 3, де розвивається дитячий, юнацький і дівочий гандбол. Маємо сильні команди різних вікових категорій, якими опікуються тренер Ірина Патлатюк та граючий наставник Юрій Чурбаков, – сказав заступник голови спорткомітету Вінницької міської ради Роман Семчук.

   – Турнір було започатковано колишнім вихованцем Анатолія Скибенка Романом Юсумбелі, який нині очолює Вінницьку районну організацію «Колос». Проводимо його спільними зусиллями. В змаганні беруть участь чимало колишніх учнів пана Скибенка, – відзначив голова федерації гандболу Вінницької області Олександр Павлюк.

   – Анатолій Скибенко виховав багатьох відомих майстрів. Як тренер, він багато чого мені дав. Дякую своїм друзям за те, що підтримали мене щодо організації меморіалу, –
сказав Роман Юсумбелі.

   На урочистому відкритті яскраво виступили юні акробати. Хвилиною мовчання згадали Анатолія Івановича. Нагадували про його тренерські і організаторські досягнення і людські чесноти. При цьому в його часи, у 60-х роках, на Вінниччині спостерігався справжній гандбольний бум – ручним м’ячем займалися понад 11 тисяч спортсменів! На змагання завітала вдова Анатолія Скибенка Зінаїда, майстер спорту з художньої гімнастики.

   – Анатолій дуже любив гандбол, жив ним. Він завжди був у нього на першому місці. Водночас Анатолій мав й перший розряд з шахів, володів гострим розумом і чіткою просторовою уявою. Це допомагало йому в якості гравця і тренера з гандболу, – сказала Зінаїда Скибенко.

   На старт вийшли чотири команди, в складі яких були і ветерани (деяким – за 50 років), і юні спортсмени. Фаворитом вважалася команда майстрів «ВДПУ-Вінниця». Водночас й частина гравців томашпільської команди раніше також виступала в першій лізі чемпіонату України.

   Турнір провели за коловою системою. Золоті нагороди виборола команда «ВДПУ-Вінниця», яка виграла всі поєдинки. Вона виступала в послабленому складі, без трьох ключових гравців. Але все ж не залишила шансів опонентам.

   Друге місце посіла збірна Томашполю. На третьому – команда «Вечірня Вінниця», яка складалася з досвідчених ветеранів (віком понад 35 років). Команда Вінницької МДЮСШ № 3 замкнула турнірну таблицю. Призери змагання отримали Кубки, медалі та м’ячі. Партнери турніру підготували подарунки кращим гравцям меморіалу.

SHARE