У Вінниці відкрили меморіальну дошку Заслуженому майстру спорту СРСР зі стрільби кульової Борису Мельнику. Висить вона на стіні Вінницького коледжу будівництва і архітектури Київського Національного університету будівництва і архітектури, у якому колись навчався спортсмен.

На відкритті були присутні Президент федерації стрільби кульової Вінниччини Віктор Щерба, голова ГО «Відділення НОК України у Вінницькій області» Павло Хникін, заступник директора з навчально-виробничої роботи Вінницького коледжу будівництва і архітектури Ігор Кахно,  гості із міста Дніпра, Київської області та Одеси, що прибули у Вінницю на змагання зі стрільби кульової, пам’яті Бориса Мельника.

«Ідею відкриття цієї дошки ми виношували кілька років. Хотіли увіковічнити пам’ять відомого спортсмена Вінниччини. Повісили її саме тут, оскільки Борис Мельник навчався у цьому коледжі. Традиційно, уже третій рік ми проводимо відкритий кубок Вінниччини зі стрільби кульової, присвячений пам’ятті Бориса Мельника. Цього року до нас завітали гості із міста Києва, Київської області, Одеси, Дніпра, Полтави», – розповів Віктор Щерба.

На відкритті розповіли про досягнення спортсмена, його життя та виступи на міжнародних форумах. Особливу увагу звернули на срібло, взяте на Олімпійських іграх у 1972 році. Тоді Борис Мельник годину був Олімпійським чемпіоном, але за проханням представників американської команди стрільців судді переглянули останні результати спортсменів і виставили представнику США і Радянського Союзу однакову кількість очок. За регламентом турніру перемогу отримав стрілець, що останнім виступав. Ним і став представник США. Окрім розповідей про олімпійця, зазначили також і на сучасних спортсменах-стрільцях, які зараз виступають на міжнародних турнірах.

«Стрільба кульова у Вінниці розвивається і дає нам надію. Приємно спостерігати за виступами наших спортсменів, на їхні перспективи, на підростаюче покоління», – зазначив Павло Хникін.

Урочисто відкрили дошку Віктор Щерба, Павло Хникін та Ігор Кахно. Тепер вона висить на стіні Вінницького коледжу будівництва і архітектури та нагадує про досягнення нашого земляка.

    * Борис Мельник народився у 1945 році у Літині Вінницької області. У 1970 році став дворазовим чемпіоном світу. Був шестиразовим чемпіоном Європи і багаторазовим чемпіоном СРСР.  

    Борис Мельник є срібним призером ХХ Олімпійських ігор у Мюнхені, багаторазовим призером Чемпіонатів Європи та світу, володарем «вічного рекорду», який поставив у 1971 році. Тоді набрав 200 очок із 200 можливих. Помер 24 листопада 2016 року в Ізраїлі.

Андрій МАКРУШИН

SHARE