Вперше в історії відбувся міжнародний онлайн-турнір із важкої атлетики. Старшим  тренером збірної України на ньому був вінничанин Костянтин Соцков, майстер спорту міжнародного класу, чемпіон світу серед студентів. Колись виступав в збірній України, а нині опікується у ній важкоатлетами-чоловіками.

   -Спортсмени національної збірної України взяли участь в онлайн-Кубку, який організувала Федерація важкої атлетики Узбекистану.  Адже змагання були присвячені його Дню незалежності. З кожної країни виступало по одному найсильнішому атлету у ваговій категорії. Загалом на килим виходили понад 100 спортсменів із 32 країн світу, – каже Костянтин Соцков.

   Заявлені спортсмени виконували свої спроби в спеціально підготовлених місцях національними федераціями кожної з країн-учасниць, із дотриманням усіх карантинних вимог і процедур. Управління протоколом змагань, суддівство та трансляція відбувалися централізовано онлайн під керівництвом Міжнародної федерації важкої атлетики (IWF) та організаторів турніру. В змаганнях взяли участь три українці, і всі здобули медалі. Серед них чемпіоном у ваговій категорії до 109 кг став Дмитро Чумак із Херсонщини – з результатом 421 кг в сумі двоборства. На жаль, вінничан в збірній не було.

   Перший міжнародний онлайн-турнір важкоатлетів пройшов досить вдало. І можна очікувати, що тепер такі змагання відбуватимуться часто, а їхня масовість – зростатиме. Адже в цьому році всі очні офіційні старти скасовані через пандемію. Приміром, чемпіонат Європи у жовтні, який мав би статус відбору на Олімпійські ігри.

SHARE