Вінничанка Мар’яна Шевчук здобула параолімпійське «золото» з пауерліфтингу у ваговій категорії до 55 кг, піднявши 125 кг! Вона – майстер спорту Украъни мыжнародного класу, багаторазова рекордсменка світу, чемпіонка світу. На ХV літніх Паралімпійських іграх м. Ріо-де-Жанейро (Бразилія) 2016 р. Мар’яна Шевчук була 4-ю, а цього разу сягнула вершини.

     На диво, вона залишилася незадоволена перемогою на Паралімпійських іграх в Токіо. Наша спортсменка, незважаючи на “золото”, дорікнула собі в тому, що змогла підняти штангу лише на 125 кілограмів.
Про це сама Шевчук розповіла в інтерв’ю “Суспільне Спорт”. Вона підкреслила, що не виправдала очікувань своєї команди, адже до змагань в Японії підходила в статусі світової рекордсменки, коли на Чемпіонаті світу у Тбілісі показала результат у неймовірні 132 кг.

     – Емоції хороші, але не повністю захопливі. Я не виконала свою роботу, на яку я готувалася сюди. Я підвела свого тренера: він мене підготував на такий результат, на який ми були готові (прим. – 133 кг). Золота медаль – це цінна нагорода, цінні Ігри, відіграють велику роль, це найвищий етап для мене. Я щаслива, але не на всі 100%. Зупинятися нічого, я ще молода, попереду є змагання, – сказала спортсменка.

     Президент Національного паралімпійського комітету України Валерій Сушкевич на своїй сторінці в “Фейсбуці”розповів про виступ вінничанки:

     – Якщо говорити про перемогу Мар’яни Шевчук в пауерліфтингу, то вона виявилась екстремально незвичною. Під час третьої спроби у жимі штанги Мар’яну в порушення регламенту і правил змагань викликали на поміст раніше, ніж її головну суперницю, хоча та повинна була виступати перед Мар’яною. Не знаю, чому це сталося і з якої причини, але все сталося так, щоб наша чемпіонка і рекордсменка світу, яка в першій спробі підняла найвищу вагу, не досягла золотої перемоги!

     Уявіть собі стан спортсменки, яку раптово викликають на поміст поза чергою, з порушенням правил змагань, і коли вона вже збирається підняти найважчу штангу серед усіх учасників змагань, вимушено зупиняється її виступ. І це тільки одне із порушень правил змагань і регламенту, які відбулись сьогодні по відношенню до нашої спортсменки.

     Команда тренерів, менеджерів, головний тренер чітко спрацювали, реагуючи на порушення прав української спортсменки і правил та регламенту змагань. Спортсменка робила свою справу, а наша команда цього виду спорту – робила свою. Результат – перемога України і золота медаль!

 

                                                                                                      Михайло Шафір

SHARE