Протягом  24 липня – 9 серпня 2020 року у місті Токіо (Японія) мали відбутися ХХХІІ літні Олімпійські ігри. У зв’язку із пандемією коронавірусу, 24 березня 2020 року Міжнародний Олімпійський Комітет, після наради Прем’єр-міністра Японії Сіндзо Абе та голови МОК Томаса Баха, ухвалив рішення про перенесення Олімпійських ігор 2020 на 2021 рік. Вони відбудуться з 23 липня по 8 серпня. Попри це, вінничани мають знати і пам’ятати олімпійців нашого краю, які захищали честь своєї країни на Олімпійських іграх попередніх років та давали нам привід гордитися тим, що ми українці. 

   В олімпійський рік відділення Національного олімпійського комітету України у Вінницькій області спільно з управлінням фізичної культури та спорту Вінницької обласної державної адміністрації розпочинає марафон #олімпійцівінниччини, у межах якого будуть висвітлені досягнення чемпіонів та призерів Олімпійських ігор нашого краю за час незалежності України, видатних спортивних особистостей Вінниччини, які прославили нашу країну на міжнародній арені і в честь яких піднімався Державний Прапор та звучав Державний Гімн України!

Ольга Яковенко

Майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики

Бронзова призерка Кубку Європи 2011 року

Багаторазова призерка Чемпіонатів України

Чемпіонка України серед молоді 2007–2009 року

Учасниця Олімпійських ігор 2012 року

   Народилася першого червня 1987 року в місті Вінниці. У шкільні роки вела активний спосіб життя. Почала займатися легкою атлетикою у віці чотирнадцяти років. Першим тренером спортсменки був Андрій Москвін. Спочатку вінничанка спробувала себе у бізі, але потім вирішала зайнятися спортивною ходьбою і у неї це вийшло краще. Першими змаганнями для Ольги став «Кубок Поділля», на який вона поїхала вже у перший рік занять спортивною ходьбою. Тоді виступала на дистанції у три кілометри.

   Нормативи кандидата у майстри спорту виконала трохи більше, чим через рік занять легкою атлетикою. Сталося це на обласних змаганнях. Перед цим Ольга посіла третє місце на Чемпіонаті України в Івано-Франківську на дистанції у 5 кілометрів серед юнаків. Як зазначає сама спортсменка: «Дуже активно тренувалася влітку. Багато зусиль доклала задля досягнення високих результатів». У 2007 році виконала норматив Майстра спорту, показавши результат 1:37:10 на дистанції 20 кілометрів. Звання Майстра спорту України міжнародного класу отримала у 2011 році на Кубку Європи в Ольяо (Португалія), продемонструвавши результат 1:32:08 на дистанції 20 кілометрів. Тоді вінничанка посіла особисто 4 місце і 3 сходинку в складі команди жінок.

Чемпіонати України

   Вінничанка багато разів виступала на Чемпіонатах України. Серед юніорів вона неодноразово ставала призеркою турніру. «Тоді у нас була велика конкуренція і відразу по п’ять-сім спортсменок виступали приблизно на одному рівні», – згадує легкоатлетка. В останній рік виступів серед юніорів разом зі своїм першим тренером вирішили, що мені потрібно  спробувати виступити у дистанції на двадцять кілометрів. «Цей виступ був для мене своєрідним переходом від юніорів до дорослих. Я і досі пам’ятаю той результат, який показала – 1:44:00. Це сталося у місті Сумах».

   У 2006 році спортсменку почав тренувати Майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики Андрій Ковенко. У 2007 році спортсменка вперше виступила на Чемпіонаті України в ранзі дорослих і посіла четверте місце. Саме тоді вона виконала норматив Майстра спорту України. На Молодіжному Чемпіонаті України у 2009 році спортсменка зуміла вибороти золото і тоді ж стала третьою серед дорослих.

Міжнародні змагання

   Вперше на міжнародний турнір спортсменка відібралася у 2007 році. Тоді вона поїхала на Молодіжний Чемпіонат Європи в Дебрецен (Угорщина), де посіла 15 місце. У 2009 році на такому ж форумі у місті Каунус (Литва) піднялася на четверту сходинку. Того ж року виступила вперше на Чемпіонаті Світу у місті Берліні (Німеччина). «Це були одні з найважчих змагань у моїй кар’єрі, оскільки я виступала із травмою меніска», – згадує спортсменка.

Сімя та діти

   Спортсменка підтримує себе у гарній формі. Професійно спортом не займається з 2015 року, оскільки виховує дітей, а також вплинули травми. Зараз Ольга проживає у Франції. Із чоловіком Бертраном Муліне познайомилася на Олімпійських іграх у Лондоні. Він також є професійним легкоатлетом (спортивна ходьба) і рекордсменом Франції. Старшого сина звати Віктор (3 роки), а доньку – Олемп (1 рік і 2 місяці). «Дітей вже з пелюшок залучаємо до спорту. І доньку, і сина беремо із собою в басейн. Віктор займається ще і єдиноборствами – самбо і дзюдо», – розповідає олімпієць.

Олімпійські ігри

   Відбір на Олімпійські ігри 2012 року Ольга Яковенко пройшла на Кубку Світу у місті Саранську (Росія), що відбувався того ж року. Потрібно було увійти в двійку кращих серед українок. Спортсменка впоралася із цим завданням, виконавши норматив для потрапляння на Олімпійські ігри. На дистанції 20 кілометрів легкоатлетка продемонструвала результат 1:33:28. «До Олімпійських ігор була дуже добре готова, хорошо себе почувала. Стартувала добре, але на фініші дещо не допрацювала», – згадує Ольга. Попри це, вона продемонструвала позитивний результат 1:32:07 і посіла 25 місце. «Порівнюючи із Чемпіонатами Світу, з іншими міжнародними змаганнями, Олімпійські ігри – це зовсім інші емоції, зовсім інший рівень».

Порада олімпійця

   У першу чергу має бути терпіння, оскільки це  спорт. Якщо ти не вмієш терпіти, переступати через себе, то ти не досягнеш високих результатів. Потрібно багато працювати!

SHARE