Протягом  24 липня – 9 серпня 2020 року у місті Токіо (Японія) мали відбутися ХХХІІ літні Олімпійські ігри. У зв’язку із пандемією коронавірусу, 24 березня 2020 року Міжнародний Олімпійський Комітет, після наради Прем’єр-міністра Японії Сіндзо Абе та голови МОК Томаса Баха, ухвалив рішення про перенесення Олімпійських ігор 2020 на 2021 рік. Вони відбудуться з 23 липня по 8 серпня. Попри це, вінничани мають знати і пам’ятати олімпійців нашого краю, які захищали честь своєї країни на Олімпійських іграх попередніх років та давали нам привід пишатися тим, що ми українці. 

   В олімпійський рік відділення Національного олімпійського комітету України у Вінницькій області спільно з управлінням фізичної культури та спорту Вінницької обласної державної адміністрації розпочинає марафон #олімпійцівінниччини, у межах якого будуть висвітлені досягнення чемпіонів та призерів Олімпійських ігор нашого краю за час незалежності України, видатних спортивних особистостей Вінниччини, які прославили нашу країну на міжнародній арені і в честь яких піднімався Державний Прапор та звучав Державний Гімн України!

Балабанова Ганна Сергіївна

Заслужений майстер спорту України з веслування на байдарках і каное

Бронзова призерка ХХVIII Олімпійських ігор в Афінах

Багаторазова чемпіонка та призерка Етапів Кубку Світу

Срібна призерка Кубка світу 1994 р.

Чемпіонка Європи 2001, 2004 рр.

Чемпіонка світу серед юніорів 1987 р.

Чемпіонка Радянського Союзу 1986-1987 р.

Тридцятиразова чемпіонка України

Нагороджена орденом «Княгині Ольги» ІІІ ступеня

   Ганна Балабанова народилася у 10 грудня 1969 року у місті Вінниці. Почала займатися веслуванням на байдарках та каное у віці дев’яти років. «Я жила біля річки, вирішила прийти до вінницького спортивного клубу «Спартак» і з тих пір я зайнялася цим видом спорту», – згадує Ганна Балабанова. Її першим тренером стала Світлана Безверха, яка дуже багато допомагала майбутній олімпійській призерці.

   Першою серйозною перемогою для вінничанки стала золота медаль на турнірі у Молдові. Наступного року вона стала переможницею Чемпіонату Радянського Союзу серед юніорок, що проходив у місті Мінську (Білорусь). А у 1987 році виграла Чемпіонат Світу серед юніорок, що проходив у Югославії. Тоді вона виступала у складі команди Радянського Союзу в жіночій четвірці. На той час Ганну тренував Заслужений тренер Радянського Союзу Петро Рудевич.

   Зараз вінничанка є старшим тренером збірної команди України серед юніорок. Її син Георгій (16 років) тренується індивідуально під керівництвом батька, Олександра Селезньова. Він входить до складу збірної команди України і є кандидатом у майстри спорту. Того року Георгій став чемпіоном України у складі чоловічої четвірки у двох дисциплінах – К-4 500 та К-4 1000. Ганна дає йому певні поради у тренуваннях, пов’язані із технічною стороною цього виду спорту. Старша донька Ольга (29 років) пов’язала своє життя із іншою сферою діяльності, що не стосується спорту.

   Після спортивної кар’єри Ганна шість років працювала в тренінговому центрі у міліції, дослужилася до рангу капітана. «У моєму житті все пов’язано зі спортом. У міліції займалася боротьбою, стрільбою і так далі, одним словом було різноманіття у видах спортивної діяльності», – розповідає олімпійська призерка.

Бронзова призерка Олімпійських ігор

   За два місяці до Олімпійських ігор 2004 року в Афінах Ганна Балабанова виграла Чемпіонат Європи, що проходив у Польщі, виступаючи у складі жіночої команди збірної України. Таким чином отримали ліцензію на Олімпіаду. Ганна розповідає, що перед Чемпіонатом Європи і перед самими Олімпійськими іграми, вони постійно були на тренувальних зборах, вдома знаходилися тільки чотири дні на місяць. Перед початком Олімпіади місяць були в Афінах, тренуючись там.

   Вдало виступивши в півфінальному запливі, у дисципліні К-4 500, вінничанка разом із командою пробилася у фінальний етап, де отримали змогу поборотися за медалі. У вирішальному запливі наша команда виборола бронзові нагороди, поступившись збірній Німеччини та збірній Угорщини. «Ми всі дуже сильно хвилювалися і кожна з дівчат намагалася якомога швидше гребти. Нам потім розповідали люди, які спостерігали зі сторони, що це виходило не синхронно, тому до першого місця нам трохи не вистачило», – розповідає вінницька спортсменка.

   «Перед Олімпійськими іграми я їздила на збори, коли моєму сину ще не було навіть місяця. На момент Олімпіади йому було всього п’ять місяців і моя мама сиділа з ним та спостерігала за моїми виступами. Також тоді допомагала тренер Світлана Сергун, яка їздила із нами та сиділа з моїм сином», – згадує Ганна Балабанова.

Призерка Міжнародних турнірів

   Окрім бронзової медалі на Олімпійських іграх 2004 року, вінничанка є багаторазовою чемпіонкою та призеркою Етапів Кубка світу. Ставала переможницею Чемпіонату Європи 2001 та 2004 рр.

   Вона також є тридцятиразовою переможницею Чемпіонату України.

Порада олімпійця

«Раджу спортсменам наполегливості на тренуваннях. Потрібні терпіння, воля, бажання рухатися. Коли ти є професійним спортсменом, то це вже не іграшки. Варто розуміти, що вже цілеспрямовано готуєшся до здобуття медалей у світових першостях. Бажаю здоров’я і бажання займатися», – радить Ганна Балабанова.

SHARE