Протягом  24 липня – 9 серпня 2020 року у місті Токіо (Японія) мали відбутися ХХХІІ літні Олімпійські ігри. У зв’язку із пандемією коронавірусу, 24 березня 2020 року Міжнародний Олімпійський Комітет, після наради Прем’єр-міністра Японії Сіндзо Абе та голови МОК Томаса Баха, ухвалив рішення про перенесення Олімпійських ігор 2020 на 2021 рік. Вони відбудуться з 23 липня по 8 серпня. Попри це, вінничани мають знати і пам’ятати олімпійців нашого краю, які захищали честь своєї країни на Олімпійських іграх попередніх років та давали нам привід гордитися тим, що ми українці. 

   В олімпійський рік відділення Національного олімпійського комітету України у Вінницькій області спільно з управлінням фізичної культури та спорту Вінницької обласної державної адміністрації розпочинає марафон #олімпійцівінниччини, у межах якого будуть висвітлені досягнення чемпіонів та призерів Олімпійських ігор нашого краю за час незалежності України, видатних спортивних особистостей Вінниччини, які прославили нашу країну на міжнародній арені і в честь яких піднімався Державний Прапор та звучав Державний Гімн України!

Чернявський Сергій Володимирович

Заслужений майстер спорту України з велоспорту

Срібний призер XXVII Олімпійських ігор у Сіднеї

Рекордсмен світу

Чемпіон світу 1998, 2001 років

Багаторазовий переможець та призер етапів Кубка світу

Чемпіон України 1992-2004 років

Нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, грамотою Кабінету Міністрів «За особистий внесок у розвиток спорту в Україні»

   Сергій Чернявський народився другого квітня 1976 року у місті Вінниці. Велоспортом розпочав займатися тринадцятого вересня 1987 року. До початку занять цим видом спорту займався шахами та плаванням.

   У п’ятнадцять років Сергій Володимирович отримав звання Майстра спорту СРСР, у 1993 році, у віці сімнадцяти років отримав звання Майстра спорту України Міжнародного класу з велоспорту. Через рік взяв участь у своєму першому Чемпіонаті світу, що проходив у місті Палермо (Італія). Виступав в командній гонці у складі збірної команди України. Першим тренером Сергія Чернявського був Майстер спорту СРСР з велоспорту, Заслужений тренер України Василь Михайлович Пастернак.

   На XXVII літніх Олімпійських іграх у Сіднеї, Сергій Чернявський виступав у складі чоловічої команди у командній гонці-переслідуванні на 4000 метрів. У півфінальному заїзді збірна України змагалася за вихід у фінал зі збірною Великої Британії, яка є дуже сильною у цьому виді спорту. Для того, щоб перемогти – потрібно було викладатися на максимум та демонструвати рекордний результат. Так і вийшло в української команди, яка пересікла фінішну лінію зі світовим рекордом, що склав 04:00:720 хвилини. Суперники збірної України по фіналу, команда Німеччини у півфінальному заїзді змагалася із французами, які значно поступалися їм по силі. У тій гонці німці перемогли, продемонструвавши гірший результат, ніж українці і зберегли сили на фінал. Між півфінальними та вирішальним заїздом обидві команди мали 50 хвилин, 40 із яких відводилося на розминку спортсменів на треку. Таким чином збірна України, яка виклалася наповну в півфіналі, поступилася Німеччині і стала срібним призером тих Олімпійських ігор. Отже, Сергій Чернявський є володарем срібної Олімпійської медалі та світовим рекордсменом.

   Зараз Сергій Володимирович займає посаду начальника управління  фізичної культури і спорту Вінницької обласної державної адміністрації. Попри велику зайнятість, знаходить час для велосипедних прогулянок на відстань 50-60 кілометрів, два-три рази на тиждень.

   Має трьох дітей. Старшому сину Андрію зараз 22 роки і він є Майстром спорту України Міжнародного класу з велоспорту. Працює тренером-викладачем у ДЮСШ «Колос». Двоє доньок Ангеліна і Вероніка 2005 року народження займаються акробатикою. Одна із них виступає у жіночій команді двійці, інша – у трійці.

   Дружина Вікторія Чернявська є Майстром спорту України з велоспорту. «У нас спортивна сім’я і кожний із нас рухається по спортивній прямій. Я намагаюся підказати своїм дітям, дати спортивні поради, але ніяким чином не втручаюся у їхні тренування», – розповідає Сергій Чернявський про свою сім’ю.

   «Сучасним спортсменам я намагаюся донести ту думку, що потрібно поставити перед собою мету: не заробити на спорті грошей, а заробити результат, тобто заробити собі імя для того, щоб воно потім працювало на спортсмена».   

SHARE