Протягом  24 липня – 9 серпня 2020 року у місті Токіо (Японія) мали відбутися ХХХІІ літні Олімпійські ігри. У зв’язку із пандемією коронавірусу, 24 березня 2020 року Міжнародний Олімпійський Комітет, після наради Прем’єр-міністра Японії Сіндзо Абе та голови МОК Томаса Баха, ухвалив рішення про перенесення Олімпійських ігор 2020 на 2021 рік. Вони відбудуться з 23 липня по 8 серпня. Попри це, вінничани мають знати і пам’ятати олімпійців нашого краю, які захищали честь своєї країни на Олімпійських іграх попередніх років та давали нам привід пишатися тим, що ми українці. 

В олімпійський рік відділення Національного олімпійського комітету України у Вінницькій області спільно з управлінням фізичної культури та спорту Вінницької обласної державної адміністрації розпочинає марафон #олімпійцівінниччини, у межах якого будуть висвітлені досягнення чемпіонів та призерів Олімпійських ігор нашого краю за час незалежності України, видатних спортивних особистостей Вінниччини, які прославили нашу країну на міжнародній арені і в честь яких піднімався Державний Прапор та звучав Державний Гімн України!

Ганна Письменська

Заслужений майстер спорту України зі стрибків у воду

Чемпіонка Європи 2017 р.

Срібна призерка чемпіонату Європи 2010, 2012, 2013 рр.

Бронзова призерка чемпіонату Європи 2014 р.

Багаторазова чемпіонка та призерка Чемпіонатів України

Фіналістка ХХІХ Олімпійських ігор у Пекіні та ХХХ Олімпійських ігор в Лондоні

   Ганна Письменська народилася 12 березня 1991 року у місті Вінниці. Розпочала займатися спортом у віці п’яти років. Тоді ходила на тренування у зал, займаючись у групі спортсменів. Спочатку плавали у басейні і паралельно займалися стрибками у воду. А коли вінничанці було шість років, спортсменів розподіляли на групи, в одній із яких займалися акробатикою, а у іншій – стрибками у воду. Ганна вибрала другий варіант. Її першими тренерами були Діана Кульбері і Галина Сташко.

Перші спортивні старти

   «Тренери проводили у залі змагання із загальної фізичної підготовки: різні вправи з акробатики. Я буквально місяць позаймалася, взяла участь у цих змаганнях і посіла четверте місце. А уже через місяць на такого ж типу спортивному форумі я стала першою», – згадує спортсменка. Ці змагання були нормативами для спортсменів, які вони мали здавати після певного періоду тренувань.

Багаторазова чемпіонка України

   Ганна Письменська є багаторазовою чемпіонкою України і багаторазовою призеркою. На цих спортивних форумах вона виступає як в індивідуальних дисциплінах, так і в парі. «До певного часу моєю партнеркою була Олена Федорова, а зараз я виступаю із Вікторією Кесар. Станом на сьогодні, ми приходимо у форму і готуємося до Чемпіонату України, який планують провести у грудні.

Чемпіонати Європи

   Ганна Письменська стала чемпіонкою Європи зі стрибків у воду. Важливою деталлю є той факт, що цей турнір вперше проводився у місті Києві, у 2017 році. Вінничанка виступала в індивідуальних стрибках із трампліна (3 метра). Окрім цього, вона виступала також у синхронних стрибках на Чемпіонатах Європи у парі із Оленою Федоровою та завойовувала срібні нагороди у 2010, 2012, 2013 роках, а також бронзу у 2014 році.

Тренування в умовах пандемії

   Під час карантину спортсменка не припиняла тренуватися. Але заняття спортом видозмінилися: «Не було можливості займатися у басейні, певний час ми навіть не могли потрапити до залу, щоб потренуватися, але підтримували себе у гарній фізичній формі, тренуючись вдома».

Спортивна сімя

   Мама Ганни, Ірина, займалася художньою гімнастикою, а батько, Сергій, був гімнастом і навіть виконав норматив кандидата у майстри спорту. «У батьків не було дуже високих результатів, але все ж у нас спортивна сім’я і я пішла по їхніх слідах», – розповідає вінничанка.

Олімпіада 2008 року у Пекіні

   «На момент відбору на Олімпійські ігри у Пекіні мені було сімнадцять років. Ліцензії завойовували на чемпіонатах та кубках світу, а вже на Чемпіонаті України вирішували, хто поїде на Олімпіаду. Тоді у нас було дві синхронних пари, які боролися за цю можливість. Я виступала у парі із Марією Волощенко і ми перемогли. Тоді ж я стала срібною призеркою в індивідуальних стрибках і також отримала ліцензію на Олімпіаду», – згадує спортсменка. До Олімпійських ігор Ганна тренувалася у шаленому темпі, проводячи по три тренування в день. Як згадує вона сама, це було вперше у її практиці. На той момент спортсменка переїхала жити у Луганськ і тренувалася під керівництвом головного тренера збірної команди України зі стрибків у воду  Тамари Токмачової.

   На Олімпіаді Ганна виступала в індивідуальних стрибках з трампліна з висоти три метра, а також у синхронних стрибках із трампліна з цієї ж висоти. Самотужки їй не вдалося потрапити у фінальну стадію змагань, а у парі із Марією Волощенко їм вдалося стати сьомими.

Олімпіада 2012 року в Лондоні

   На другу свою Олімпіаду Ганна Письменська також відбралася на Чемпіонаті України, ставши першою у синхронних стрибках. Тоді вона виступала в парі із Оленою Федоровою. «Ми завоювали ліцензію на світовому форумі і вже після перемоги на Чемпіонаті України поїхали на Олімпійські ігри», – розповідає Ганна. У Лондоні їм вдалося стати шостими у синхронних стрибках із трампліна з висоти три метра.

   Після Олімпійських ігор, за словами, нашої спортсменки, дещо змінився підхід до тренувань і більше стала працювати над собою. Зараз Ганна виступає як в індивідуальних дисциплінах так і у синхронних стрибках.

Порада олімпійця

   «Найголовніше, це знайти свою мету і зрозуміти, чи дійсно ти цього хочеш. Якщо це те, що тобі потрібно, то варто рухатися вперед і не звертати увагу ні на що, навіть коли переслідують невдачі і не все виходить так, як хотілося б. Це не привід здаватися. Навпаки, потрібно зробити певні висновки у своїй роботі і продовжувати рухатися далі».

Андрій МАКРУШИН

SHARE