Майстер-клас з баскетболу було проведено Громадською організацією «Відділення НОК України у Вінницькій області» у КЗ «Барська районна дитячо-юнацька спортивна школа «Колос»» (місто Бар) 28 липня для баскетболістів 2008-2009 року народження. Його проводив гравець Суперліги України з баскетболу Максим Сандул, уродженець міста Вінниці. Зустріч із юними спортсменами відбулася у рамках навчально-тренувальних зборів, які зараз проходять у ДЮСШ «Колос». Вони відбуваються за підтримки управління фізичної культури і спорту Вінницької обласної державної адміністрації та Федерації баскетболу Вінницької області, зокрема її очільнику Сергію Дусю.

   «На навчально-тренувальних зборах займаються дітки 2008-2009 року народження. Зараз у нас тут зібралися десять хлопчиків із самої області і дванадцять із міста Бару. Ми дивимося, хто як себе показує на майданчику і обираємо найкращих, щоб сформувати збірну команду області. Готуємо спортсменів до чемпіонату України «Всеукраїнська баскетбольна ліга 2020». Раніше у чемпіонаті виступали баскетболісти 2005 року народження із міста Бару, а також хлопці 2006 року народження. Нам вдалося тоді виграти свою зону серед західноукраїнських міст. Якщо ж брати область, то баскетболісти із міста Вінниці виступали окремою командою, а тепер вони вже перейшли у Євролігу. Зараз ми робимо акцент на молодших – хлопчиків 2008-2009 року народження. Хочемо підіймати їхній рівень, оскільки вони дуже перспективні», – розповідає старший тренер КЗ «Барська районна ДЮСШ «Колос»», головний тренер збірної команди області Ігор Голодюк. https://www.facebook.com/watch/?v=729577154504658

   Максим Сандул провів для дітей тренування, яке складалося із виконання різних фізичних вправ. Родзинкою майстер класу стала спільна гра юних баскетболістів разом із гравцем Суперліги. Кожний із дітей мав змогу пограти на майданчику, а Максим почергово виступив у кожній команді, демонструючи свої професійні навички. Юні баскетболісти отримали море вражень від гри, оскільки не просто побачили професіонала у справі, але й змогли спробувати зіграти із ним у тандемі.

   «Я дуже чекав сьогоднішнього тренування, зустрічі із Максимом і неабияк цим задоволений. Займаюся баскетболом уже чотири роки, брав участь у змаганнях в місті Калинівці, у Бару, виступаючи за команду ДЮСШ. У нас тут тренуються хлопці із Козятина, Бару, Вінниці, Калинівки, Липовця», – розповідає дванадцятирічний Ілля.

   Після закінчення тренування Максим роздав юним спортсменам свої футболки із автографом. Це були форми БК «Київ», «Будівельника», закордонного клубу із Польщі «Тварде Перники», юнацької збірної України та Національної збірної України.

   «В Україні у мене перший такий досвід тренувань із дітьми. У Європі вже кілька разів проводили подібні заходи від клубів, зокрема таке часто практикується в Іспанії та Польщі. Я сьогодні роздав дітям близько двадцяти своїх футболок і сподіваюся, що для них це стане стимулом займатися й надалі. Я із задоволенням буду приїжджати на подібні заходи, якщо мене запрошуватимуть. База для тренувань у ДЮСШ «Колос» є однією з найкращих в Україні, оскільки тут є і тренажерний зал, і їдальня, створені умови для проживання. Таких закладів дуже мало в нашій державі», – розповідає гравець Суперліги України із баскетболу Максим Сандул.

   «Навчально-тренувальні збори проходять з 24 липня по 2 серпня. Відбуваються вони завдяки підтримці управління фізичної культури і спорту Вінницької обласної державної адміністрації. Ми готуємося для того, щоб виступати командою на Чемпіонаті України. Хочемо, щоб діти їздили на змагання, прогресували, бачили інших спортсменів, їхній рівень підготовки і звичайно досягали висот. У Вінницькій області вперше проводять такі збори за часів Незалежності України. У перший день зборів ми зробили для дітей екскурсію по базі – вони були приємно вражені умовами. Тоді ж ми провели перше тренування для того, щоб побачити їхній рівень. Далі вже розпочалася основна програма навчально-тренувальних збрів: сніданок – ранкове тренування – обід – відпочинок  – вечірнє тренування – вечеря – відпочинок. Із дітьми займаються найкращі тренери області – Ігор Голодюк, Дмитро Кочевський (тренер із міста Калинівки), Роман Вечеря (тренер із міста Липовця)», – розповідає очільник Федерації Баскетболу Вінниччини Сергій Дусь.

   Юним баскетболістам вручили також подарунки від ГО «Відділення НОК України у Вінницькій області». «Велику подяку хочемо висловити директору КЗ «Барська районна дитячо-юнацька спортивна школа «Колос» за те, що прийняли нас на своїй базі. А також дякуємо ГО «Відділення НОК України у Вінницькій області» за підтримку та надання подарунків дітям», – говорить начальник Відділу національно-патріотичного Вінницької ОДА Андрій Мельничук.

Андрій МАКРУШИН

 

SHARE