Восьмого квітня у вінницькому Лісопарку провели традиційний легкоатлетичний крос пам’яті професора Юрія Козловського, заслуженого тренера України. Змагання мали статус чемпіонату Вінницької області. Їх організували і провели спільними зусиллями спортуправління Вінницької ОДА, відділення НОК України у Вінницькій області, обласна федерація легкої атлетики і обласна СДЮШОР з цього виду спорту.

На старт виходили близько 300 учасників з 15 районів і двох спортшкіл Вінниці, а також Гайворону (Кропивницька область).

– Крос зібрав серйозний склад. Є і майстри, і кандидати в майстри спорту, учасники чемпіонатів України. Це змагання слугує гарним стартом сезону, – сказала керівник змагань директора Вінницької СДЮШОР з легкої атлетики Алла Гарницька.

Наймолодшим бігунам було 13 років (2004 р.н). Передбачили й окремий забіг для ветеранів спорту, деяким з яких було за 70 років. Всі долали по колу різну дистанцію – від 500 метрів до 4 кілометрів.

– Я вже 10 років поспіль виграю чемпіонати України з легкої атлетики серед ветеранів. Для мені обласні кроси є справжнім святом, адже вони проводяться лише тричі на рік. Тут можна зустрітися з друзями – спортсменами і тренерами. Це важлива подія і для юних бігунів з районів, адже тут вони можуть оцінити свій рівень, – сказав 80-річний вінничанин Анатолій Орєхов.

Нагородження проводили дочка і онук Юрія Козловського.

– Батько був видатним тренером, він підготував низку призерів Європи і світу. Він також займався наукової роботою, писав книги, – каже дочка Юрія Козловського Ірина. – Дякую організаторам за проведення меморіальних змагань. Адже саме мій батько заснував обласний весінній крос. З 2000 року ці змагання носять його ім’я.

Загалом було розіграно 28 комплектів нагород. Приміром, 30-річний Анатолій Демидов (Тульчин) став переможцем на найпрестижнішій і найдовшій дистанції – на 4 кілометри.

– Я 11 років займаюся «королевою спорту». Це не перша моя перемога. Раніше неодноразово вигравав меморіали Юрія Козловського і обласні осінні кроси, – сказав Анатолій Демидов. – Працюю в Тульчинській школі для дітей-сиріт. Привіз з собою учнів. Бажаю їм наслідувати мій приклад.

Найкращі учасники отримували кубки, грамоти і медалі. Відзначили наймолодших бігунів серед юнаків і дівчат.

Визначили й призерів в командному заліку. Перше місце серед територіальних громад посіла Вінниця, далі – Жмеринка та Козятинський район. В заліку серед спортшкіл на п’єдестал пошани піднялися Жмеринська ДЮСШ (як і в останні кілька років), Вінницька СДЮШОР з легкої атлетики і ДЮСШ Хмельника.

a 171 a 173 a 176 a 178 a 179 a 186 a 189 a 193 a 209 a 216

SHARE