У Вінниці 25-27 жовтня провели традиційний міжнародний форум стрільців. До нього входили відкритий чемпіонат України серед юніорів (1999 р.н. і молодше) зі стрільби з пневматичної зброї і міжнародні змагання «Кубок Поділля» пам’яті срібного призера мюнхенської Олімпіади, вінничанина Бориса Мельника. Медалі розігрувалися у трьох видах програми: пістолет, гвинтівка і кабан, що біжить. Стартували 300 стрільців з України, Вірменії і Молдови.

Гості з Молдови – без нагород

   Кандидат у майстри спорту Коар Мкртчан (Гюмрі, Вірменія) у Вінниці та взагалі в Україні вперше.

   – В Україні мені подобаються прості і душевні люди. Вінниця – дуже цікава, тут є що подивитися. Вона більше, ніж вірменські міста, – каже 16-річна Коар Мкртчан. – Я виступила на Кубку Поділля невдало, в фінал не потрапила. А взагалі рівень кульової стрільби у Вірменії – вищий середньоєвропейського.

   Старший тренер Республіки Молдова з кульової стрільби Олег Молдован розповів, що привіз спортсменів на Кубок Поділля вже вп’яте.

   – З кожним роком чисельний склад нашої делегації зростає. Зараз привезли до Вінниці 15 молодих спортсменів, які є нашими надіями. Вони готуються до відбору на Юнацьку Олімпіаду-2020 в Сенегалі, – розповів Олег Молдован.

   Медалей гості із сонячної Молдови у нас не здобули. Багатьом її учасникам забракло одного-двох очок, аби вийти до фіналів.

   – Беремо участь у вінницьких змаганнях з двох причин. По- перше, вони відбуваються неподалік від нас. До того ж ранг Кубку Поділля – дуже високий. Адже Україна у кульовій стрільбі займає одне із чільних місць в світі. Подобається й динамівська база, де розігрується Кубок. Тут гарні електронні мішені та системи підрахунку. Я сам динамівець, тільки молдавський! – додав наставник.

Боротьба за десяті

   Цього разу у вінницьких змаганнях взяли участь близько 30 іноземців. Кількість спортсменів із-за кордону на Кубку Поділля постійно зростає. Тому, щоб уникнути перевантаження, організатори вже думають збільшити кількість мішеней у вінницькому тирі «Динамо». Електронні установки миттєво показують результат стрільців з точністю до десятих.

   Майстер спорту Гліб Кігітов (Львів) виграв змагання зі стрільби з пневматичного пістолета на десять метрів. 19-річний спортсмен є багаторазовим чемпіоном України.

   – Розрив між переслідувачами був невеликим, і боротьба йшла за десяті бали. Коли залишилося тільки чотири спортсмени, нервова напруга досягла апогею. Перед останнім пострілом я випереджав суперників на три десятих, і важливо було влучити саме в «десятку», – розповів Гліб Кігітов.

   Вінницькі змагання входять до системи відбору збірної України, яка виступатиме на чемпіонаті Європи у Вроцлаві (Польща) наприкінці лютого.

   – Серед вінничан претендентом № 1 на участь в чемпіонаті Європи є Олег Царьков, який вже здобув путівку на Олімпійські ігри-2020. А також два юніори в стрільбі по рухомій мішені – Данило Даниленко і Дмитро Мельник, – розповів головний тренер штатної збірної України з кульової стрільби Олександр Камінський.

«У тирі насолоджуєшся процесом»

   Одним із потенційних фаворитів чемпіонату України вважався 20-річний вінничанин Богдан Кириленко, майстер спорту. Раніше був не лише чемпіоном країни, а й володарем Кубку світу в стрільбі з пістолета.

   – Домашні змагання для мене виявилися невдалими. Я навіть не вийшов до фіналу. Не зміг зібратися і налаштуватися на чітку стрільбу. Напевно, замало готувався
до чемпіонату, – розповів Богдан Кириленко.

   Також залишився без нагороди вінничанин Олександр Стасюк, 17-річний кандидат у майстри спорту. Раніше він був призером міжнародних змагань зі стрільби з гвинтівки і включений до резерву збірної України на 2020 рік.

   – Кульовою стрільбою займаюся понад три роки. В дитинстві шукав себе у різних видах спорту. Кульова стрільба сподобалася тим, що це доволі спокійне заняття. У ній не потрібне фізичне навантаження. Просто приходиш у тир і насолоджуєшся процесом, – сказав Олександр Стасюк.

Три «золоті» Дар’ї

   В активі вінничан – три нагороди. На чемпіонаті України серед юніорів 16-річна Дар’я Римська здобула срібну медаль в стрільбі з пневматичної гвинтівки на десять метрів. Наша збірна (три Дар’ї – Козачук, Римська і Волошина) виграла престижне золото в командному заліку!

   А на Кубку Поділля в стрільбі з пневматичного пістолету 21-річний майстер спорту Павло Крепостняк завоював срібну нагороду. Хоча спочатку наш чемпіон Європи був на межі «вильоту» і з трудом пройшов до фіналу.

   – Але я зібрався, приборкав стартове хвилювання і почав поступово наближатися до лідерів. В підсумку мені лише трохи не вистачило до першого місця, – ділиться Павло Крепостняк. – На Кубку Поділля було небагато потужних конкурентів. А Глібу Кігітову, напевно, трохи підфартило виграти золоту нагороду.

   Наш призер називає Кубок Поділля «контрольною роботою» перед іншими міжнародними стартами. Павло Крепостняк прагне здобувати путівки на чемпіонати світу та Європи і вдало там виступати.

SHARE